Van der Poel wint na rentree als veldrijder ook tweede cross
MOL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn tweede veldrit van deze winter gewonnen. De wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck, die heeft aangekondigd dit seizoen elf crossen te rijden, was de beste in Mol in de zesde wedstrijd om de Superprestige. In tegenstelling tot een dag eerder in Zonhoven hield Van der Poel zich aanvankelijk rustig om pas halverwege in de aanval te gaan. Daarna reed hij de laatste zes ronden bij het Zilvermeer alleen voorop.
Achter hem was de tweede plaats voor de Belg Laurens Sweeck. Diens landgenoot Michael Vanthourenhout finishte als derde.
Van der Poel had zondag bij zijn rentree in het veld al met groot machtsvertoon de wereldbekercross van Zonhoven gewonnen. In Mol zou hij voor het eerst zijn rivaal Wout van Aert treffen. Maar de Belg, die net als Van der Poel een beperkt crossprogramma rijdt, meldde zich zaterdag al af wegens ziekte.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
13 minuten geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
45 minuten geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
46 minuten geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
2 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Wielrenner Dylan Groenewegen heeft de Bredene Koksijde Classic gewonnen. In een uitgedunde groep was de renner van Unibet Rose Rockets sneller in de sprint dan de Duitser Pascal Ackermann en Pavel Bittner uit Tsjechië.
3 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP) - De Australische zwemmer Cameron McEvoy heeft het zeventien jaar oude wereldrecord op de 50 meter vrije slag verbeterd. De Australiër was in een wedstrijd in het Chinese Shenzhen met 20,88 seconden 0,03 seconde sneller dan het oude record, dat de Braziliaan Cesar Cielo in het tijdperk van de snelle zwempakken in 2009 had neergezet.
3 uur geleden