Van der Poel wint met Parijs-Roubaix opnieuw wielerklassieker
ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de wielerklassieker Parijs-Roubaix gewonnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed de laatste 15 kilometer solo naar de finish in Roubaix nadat zijn Belgische rivaal Wout van Aert op een van de laatste kasseistroken door een lekke band van de fiets moest. Kort na hem finishte de Belg Jasper Philipsen, een ploeggenoot van Van der Poel, als tweede. Van Aert werd derde.
Op een kleine 20 kilometer van de streep kwam oud-winnaar John Degenkolb ten val. De Duitser was in aanraking gekomen met Van der Poel, die iets had moeten uitwijken voor Philipsen. Van der Poel zegevierde eerder dit jaar al in Milaan-Sanremo. In 2020 en 2022 won hij de Ronde van Vlaanderen. Ook werd hij dit jaar voor de vijfde keer wereldkampioen veldrijden.
Na de eerste kasseistroken had zich eindelijk een groepje gevormd dat vooruit reed. Onder het viertal bevond zich de Nederlander Sjoerd Bax. Nog voor het beruchte Bos van Wallers, een van de zwaarste kasseistroken op zo'n 100 kilometer voor de streep, zette Van Aert aan. Onder anderen Degenkolb, Christophe Laporte en Van der Poel pikten aan. Het zestal sloot al snel aan bij de drie overgebleven koplopers, Laporte viel weg vooraan door een lekke band. Van der Poel had met de Belgen Philipsen en Gianni Vermeersch twee ploeggenoten mee in een groep met ook de sterke Italiaan Filippo Ganna, de Deen Mads Pedersen en de Zwitser Stefan Küng.
Sector 12
Van der Poel deed op sector 12 - met de kasseistroken wordt afgeteld naar de finish - een eerste aanval. Die zorgde voor een schifting in de kopgroep: Van Aert, Küng, Philipsen, Pedersen en Degenkolb waren mee. Later volgde ook Ganna. Op de vijfsterrenstrook van Mons-en-Pévèle - de zwaarste klasse - zette Van der Poel weer aan, op het asfalt meteen erna deed hij dat opnieuw met even alleen Van Aert in zijn wiel. De vijf anderen konden er weer aansluiten.
Op de kasseien van Camphin-en-Pévèle, ruim 20 kilometer voor de streep, hielden Van der Poel en Van Aert elkaar achterin de groep in de gaten. Op Carrefour de l'Arbre, vaak de beslissende strook, bepaalde Philipsen het tempo. Degenkolb viel na licht contact met Van der Poel waarna Van Aert aanviel. De beslissing viel niet veel later met de tegenslag voor Van Aert. De Nederlander ging alleen verder en bereikte na een solo van 15 kilometer alleen de piste van Roubaix.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Formule 1-races worden volgend jaar gemiddeld 15 kilometer korter. Dat heeft de internationale autosportfederatie FIA besloten tijdens een bijeenkomst in Londen. De totale lengte van een race gaat terug van 305 kilometer naar 290 kilometer; dat komt neer op twee of drie rondes minder. Dat is afhankelijk van de lengte van het circuit.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De 38-jarige Wout Poels is aangewezen als kopman van de Nederlandse ploeg voor de EK wielrennen in oktober in het Sloveense Ljubljana. De ervaren klimmer voert een jonge ploeg aan met daarin ook debutanten, meldt wielerbond KNWU.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jacco Verhaeren vertrekt aan het einde van het jaar als hoofd van het sportmanagementteam van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike. De oud-zwemcoach was sinds juni van 2024 werkzaam in het sportief management van de ploeg.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De raad van toezicht van wielerbond KNWU zal Dorkas Koenen tijdens de ledenraad van 28 oktober voordragen als nieuwe directeur-bestuurder. Dat maakte de KNWU maandag bekend. Koenen moet de opvolger worden van Maurice Leeser, die in juni afscheid nam. Andreas Roodbeen is sindsdien tijdelijk directeur-bestuurder.
16 uur geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel zag tijdens de WK wielrennen in Montreal precies gebeuren waar hij op hoopte. De Belgische olympisch kampioen veroverde met overmacht als eerste renner ooit zijn vierde wereldtitel op rij in het tijdrijden. "Dat was mijn doel hier en dat gaf me veel motivatie. Ik ben heel blij, dit is een prachtige ervaring", zei de 26-jarige Evenepoel in zijn eerste reactie.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Remco Evenepoel is als eerste wielrenner ooit voor de vierde keer op rij wereldkampioen tijdrijden geworden. De Belgische olympisch kampioen maakte in het Canadese Montreal zijn favorietenrol waar en rekende overtuigend af met tweevoudig wereldkampioen Filippo Ganna. De 30-jarige Italiaan moest na 39 grotendeels vlakke kilometers bijna een minuut toegeven op zijn vier jaar jongere rivaal. De Franse revelatie Paul Seixas werd derde.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Bondscoach Laurens ten Dam overweegt zich met de wielrensters in de toekomst intensiever voor te bereiden op de wereldkampioenschappen. Dat zei de oud-wielrenner na de teleurstellende tijdrit in Montreal, waar podiumkandidaten Demi Vollering en Lieke Nooijen als achtste en twaalfde eindigden.
1 dag geleden