Van der Poel wint met Parijs-Roubaix opnieuw wielerklassieker
ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de wielerklassieker Parijs-Roubaix gewonnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed de laatste 15 kilometer solo naar de finish in Roubaix nadat zijn Belgische rivaal Wout van Aert op een van de laatste kasseistroken door een lekke band van de fiets moest. Kort na hem finishte de Belg Jasper Philipsen, een ploeggenoot van Van der Poel, als tweede. Van Aert werd derde.
Op een kleine 20 kilometer van de streep kwam oud-winnaar John Degenkolb ten val. De Duitser was in aanraking gekomen met Van der Poel, die iets had moeten uitwijken voor Philipsen. Van der Poel zegevierde eerder dit jaar al in Milaan-Sanremo. In 2020 en 2022 won hij de Ronde van Vlaanderen. Ook werd hij dit jaar voor de vijfde keer wereldkampioen veldrijden.
Na de eerste kasseistroken had zich eindelijk een groepje gevormd dat vooruit reed. Onder het viertal bevond zich de Nederlander Sjoerd Bax. Nog voor het beruchte Bos van Wallers, een van de zwaarste kasseistroken op zo'n 100 kilometer voor de streep, zette Van Aert aan. Onder anderen Degenkolb, Christophe Laporte en Van der Poel pikten aan. Het zestal sloot al snel aan bij de drie overgebleven koplopers, Laporte viel weg vooraan door een lekke band. Van der Poel had met de Belgen Philipsen en Gianni Vermeersch twee ploeggenoten mee in een groep met ook de sterke Italiaan Filippo Ganna, de Deen Mads Pedersen en de Zwitser Stefan Küng.
Sector 12
Van der Poel deed op sector 12 - met de kasseistroken wordt afgeteld naar de finish - een eerste aanval. Die zorgde voor een schifting in de kopgroep: Van Aert, Küng, Philipsen, Pedersen en Degenkolb waren mee. Later volgde ook Ganna. Op de vijfsterrenstrook van Mons-en-Pévèle - de zwaarste klasse - zette Van der Poel weer aan, op het asfalt meteen erna deed hij dat opnieuw met even alleen Van Aert in zijn wiel. De vijf anderen konden er weer aansluiten.
Op de kasseien van Camphin-en-Pévèle, ruim 20 kilometer voor de streep, hielden Van der Poel en Van Aert elkaar achterin de groep in de gaten. Op Carrefour de l'Arbre, vaak de beslissende strook, bepaalde Philipsen het tempo. Degenkolb viel na licht contact met Van der Poel waarna Van Aert aanviel. De beslissing viel niet veel later met de tegenslag voor Van Aert. De Nederlander ging alleen verder en bereikte na een solo van 15 kilometer alleen de piste van Roubaix.
Meer uit Sport
TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
7 uur geledenHOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
18 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
2 dagen geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geleden