Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel wint eerste rit Ronde van Luxemburg

Van der Poel wint eerste rit Ronde van Luxemburg

LUXEMBURG (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de eerste etappe van de Ronde van Luxemburg gewonnen. Het was een rit over 158 kilometer met start en finish in de hoofdstad. De regerend wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck hield in een sprint bergop de Fransman Christophe Laporte en de Deen Andreas Kron ruim achter zich. De Nederlander Bart Lemmen werd vierde.

Het was voor Van der Poel zijn eerste zege sinds Parijs-Roubaix, begin april. "Het was inderdaad lang geleden dat ik de armen nog eens in de lucht kon steken", vertelde hij in het flashinterview. "Mooi dat dat meteen in de eerste etappe gebeurt. Ik kwam hier met als doel een rit te winnen."

De Nederlander Pepijn Reinderink had samen met zijn medevluchters, de Luxemburger Alexandre Kess en de Italiaan Mattia Bais, op 25 kilometer voor de finish nog een voorsprong van meer dan twee minuten op het peloton. Reinderink veroverde nog wat punten voor de bergtrui voordat hij 8 kilometer voor de finish als laatste werd ingehaald door het peloton.

Afwezigen binnen de ploeg

De Ronde van Luxemburg geldt voor een aantal renners als de laatste voorbereiding op het WK. Onder anderen Laporte, de Zwitser Marc Hirschi en natuurlijk Van der Poel zijn gestart. De Nederlander, die zijn wereldtitel over ruim een week verdedigt in Zürich, zag nog voor de start twee ploeggenoten wegvallen wegens ziekte.

Nadat tijdens de rit ook nog de Belg Emiel Verstrynge ziek afstapte, hield Van der Poel nog slechts drie ploeggenoten over voor de resterende vier etappes. "Controleren zal moeilijk worden", wist Van der Poel. "Maar met ritwinst is de druk op ons al een beetje weg."

Meer uit Sport

Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

3 uur geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

19 uur geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

20 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

20 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

23 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

23 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

1 dag geleden