Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel wint eerste rit in Verenigde Arabische Emiraten

Van der Poel wint eerste rit in Verenigde Arabische Emiraten

AL MIRFA (ANP) - Mathieu van der Poel heeft via een sprint de eerste etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. Het was voor de renner van Alpecin-Fenix de eerste wegwedstrijd van het jaar.

De 26-jarige Van der Poel troefde in Al Mirfa landgenoot David Dekker van Jumbo-Visma af. Onder anderen de Italiaan Elia Viviani en de Sloveense Tourwinnaar Tadej Pogacar kwamen er niet aan te pas. Pas vlak voor het einde van de zware waaieretappe over 176 kilometer werd de Italiaan Mattia Cattaneo bijgehaald.

"Het was heel winderig en een lastige etappe. Maar ik had de benen vanaf het begin. Ik wist dat ik het kon afmaken in een sprint. Ik moest in een goede positie komen en op het juiste moment aangaan", zei Van der Poel. "Het is heel mooi om het wegseizoen zo te beginnen en het betekent veel voor me. Ik heb een week rust gehad en pas één week met de ploeg getraind. Ik had dit eigenlijk ook niet verwacht. Dit is de vorm van het veldrijden in de woestijn."

Van der Poel werd eind januari in Oostende wereldkampioen veldrijden en verlegde de focus daarna weer naar de weg. Voor de alleskunner was het zijn eerste overwinning op de weg sinds de Ronde van Vlaanderen, in oktober vorig jaar.

Voor Dekker was het een sterk debuut bij de profs. Hij hield stand in de eerste groep toen de wind het peloton in stukken deed breken. "Het doel was om voor de zege te gaan, maar het beste was er wel vanaf na een hele dag volle bak koersen", vertelde de neoprof. "Het verschil met Mathieu was duidelijk, dus dan kan ik niet ontevreden zijn met deze tweede plaats." Dekker had in de finale veel steun aan zijn ploeggenoot Chris Harper, die zijn jonge ploeggenoot naar het wiel van Van der Poel loodste.

Er finishten in Al Mirfa maar 21 renners binnen een minuut van de winnaar. Voor renners als Wout Poels, de Brit Chris Froome, de Spanjaard Alejandro Valverde en de Italiaan Vincenzo Nibali zit een goed klassement in de UAE Tour er in ieder geval al niet meer in. Zij zullen zich richten op de twee bergritten. Maandag is er opnieuw een vlakke etappe. De rittenkoers door de emiraten eindigt volgende week zaterdag.

Meer uit Sport

Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

7 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

8 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

12 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

12 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

12 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

14 uur geleden
Sabalenka mist graveltoernooi Stuttgart door blessure

STUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.

14 uur geleden