Van der Poel wint eerste rit in Verenigde Arabische Emiraten
AL MIRFA (ANP) - Mathieu van der Poel heeft via een sprint de eerste etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. Het was voor de renner van Alpecin-Fenix de eerste wegwedstrijd van het jaar.
De 26-jarige Van der Poel troefde in Al Mirfa landgenoot David Dekker van Jumbo-Visma af. Onder anderen de Italiaan Elia Viviani en de Sloveense Tourwinnaar Tadej Pogacar kwamen er niet aan te pas. Pas vlak voor het einde van de zware waaieretappe over 176 kilometer werd de Italiaan Mattia Cattaneo bijgehaald.
"Het was heel winderig en een lastige etappe. Maar ik had de benen vanaf het begin. Ik wist dat ik het kon afmaken in een sprint. Ik moest in een goede positie komen en op het juiste moment aangaan", zei Van der Poel. "Het is heel mooi om het wegseizoen zo te beginnen en het betekent veel voor me. Ik heb een week rust gehad en pas één week met de ploeg getraind. Ik had dit eigenlijk ook niet verwacht. Dit is de vorm van het veldrijden in de woestijn."
Van der Poel werd eind januari in Oostende wereldkampioen veldrijden en verlegde de focus daarna weer naar de weg. Voor de alleskunner was het zijn eerste overwinning op de weg sinds de Ronde van Vlaanderen, in oktober vorig jaar.
Voor Dekker was het een sterk debuut bij de profs. Hij hield stand in de eerste groep toen de wind het peloton in stukken deed breken. "Het doel was om voor de zege te gaan, maar het beste was er wel vanaf na een hele dag volle bak koersen", vertelde de neoprof. "Het verschil met Mathieu was duidelijk, dus dan kan ik niet ontevreden zijn met deze tweede plaats." Dekker had in de finale veel steun aan zijn ploeggenoot Chris Harper, die zijn jonge ploeggenoot naar het wiel van Van der Poel loodste.
Er finishten in Al Mirfa maar 21 renners binnen een minuut van de winnaar. Voor renners als Wout Poels, de Brit Chris Froome, de Spanjaard Alejandro Valverde en de Italiaan Vincenzo Nibali zit een goed klassement in de UAE Tour er in ieder geval al niet meer in. Zij zullen zich richten op de twee bergritten. Maandag is er opnieuw een vlakke etappe. De rittenkoers door de emiraten eindigt volgende week zaterdag.
Meer uit Sport
KONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
3 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
39 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.
1 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een "grote groep personen" verzocht Feyenoord-directeur Dennis te Kloese niet meer te bedreigen. Dat deed de politie per sms. De telefoonnummers waarnaar de sms is verstuurd, had de politie achterhaald tijdens het onderzoek naar de recente bedreigingen aan het adres van Te Kloese.
1 uur geledenKONYA (ANP) - Titelverdediger Harrie Lavreysen heeft zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya eenvoudig geplaatst voor de finale van het sprinttoernooi. De regerend olympisch, wereld- en Europees kampioen was twee keer te sterk voor de Rus Nikita Kiriltsev.
1 uur geleden