Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel wint eerste rit in Verenigde Arabische Emiraten

Van der Poel wint eerste rit in Verenigde Arabische Emiraten

AL MIRFA (ANP) - Mathieu van der Poel heeft via een sprint de eerste etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. Het was voor de renner van Alpecin-Fenix de eerste wegwedstrijd van het jaar.

De 26-jarige Van der Poel troefde in Al Mirfa landgenoot David Dekker van Jumbo-Visma af. Onder anderen de Italiaan Elia Viviani en de Sloveense Tourwinnaar Tadej Pogacar kwamen er niet aan te pas. Pas vlak voor het einde van de zware waaieretappe over 176 kilometer werd de Italiaan Mattia Cattaneo bijgehaald.

"Het was heel winderig en een lastige etappe. Maar ik had de benen vanaf het begin. Ik wist dat ik het kon afmaken in een sprint. Ik moest in een goede positie komen en op het juiste moment aangaan", zei Van der Poel. "Het is heel mooi om het wegseizoen zo te beginnen en het betekent veel voor me. Ik heb een week rust gehad en pas één week met de ploeg getraind. Ik had dit eigenlijk ook niet verwacht. Dit is de vorm van het veldrijden in de woestijn."

Van der Poel werd eind januari in Oostende wereldkampioen veldrijden en verlegde de focus daarna weer naar de weg. Voor de alleskunner was het zijn eerste overwinning op de weg sinds de Ronde van Vlaanderen, in oktober vorig jaar.

Voor Dekker was het een sterk debuut bij de profs. Hij hield stand in de eerste groep toen de wind het peloton in stukken deed breken. "Het doel was om voor de zege te gaan, maar het beste was er wel vanaf na een hele dag volle bak koersen", vertelde de neoprof. "Het verschil met Mathieu was duidelijk, dus dan kan ik niet ontevreden zijn met deze tweede plaats." Dekker had in de finale veel steun aan zijn ploeggenoot Chris Harper, die zijn jonge ploeggenoot naar het wiel van Van der Poel loodste.

Er finishten in Al Mirfa maar 21 renners binnen een minuut van de winnaar. Voor renners als Wout Poels, de Brit Chris Froome, de Spanjaard Alejandro Valverde en de Italiaan Vincenzo Nibali zit een goed klassement in de UAE Tour er in ieder geval al niet meer in. Zij zullen zich richten op de twee bergritten. Maandag is er opnieuw een vlakke etappe. De rittenkoers door de emiraten eindigt volgende week zaterdag.

Meer uit Sport

Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

8 uur geleden
TT van Assen uitgeroepen tot beste grand prix van 2025

ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.

14 uur geleden
Trump roept Australië op Iraanse voetbalsters asiel te geven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.

15 uur geleden
Paraskiër Kampschreur wint super-G, eerste goud voor Nederland

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.

18 uur geleden
Verstappen gaat midden in F1-seizoen racen op Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.

21 uur geleden
Voorbeeld Bogaerts kijkt al uit naar de volgende Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."

22 uur geleden
Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

1 dag geleden