Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel wint eerste rit in Verenigde Arabische Emiraten

Van der Poel wint eerste rit in Verenigde Arabische Emiraten

AL MIRFA (ANP) - Mathieu van der Poel heeft via een sprint de eerste etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. Het was voor de renner van Alpecin-Fenix de eerste wegwedstrijd van het jaar.

De 26-jarige Van der Poel troefde in Al Mirfa landgenoot David Dekker van Jumbo-Visma af. Onder anderen de Italiaan Elia Viviani en de Sloveense Tourwinnaar Tadej Pogacar kwamen er niet aan te pas. Pas vlak voor het einde van de zware waaieretappe over 176 kilometer werd de Italiaan Mattia Cattaneo bijgehaald.

"Het was heel winderig en een lastige etappe. Maar ik had de benen vanaf het begin. Ik wist dat ik het kon afmaken in een sprint. Ik moest in een goede positie komen en op het juiste moment aangaan", zei Van der Poel. "Het is heel mooi om het wegseizoen zo te beginnen en het betekent veel voor me. Ik heb een week rust gehad en pas één week met de ploeg getraind. Ik had dit eigenlijk ook niet verwacht. Dit is de vorm van het veldrijden in de woestijn."

Van der Poel werd eind januari in Oostende wereldkampioen veldrijden en verlegde de focus daarna weer naar de weg. Voor de alleskunner was het zijn eerste overwinning op de weg sinds de Ronde van Vlaanderen, in oktober vorig jaar.

Voor Dekker was het een sterk debuut bij de profs. Hij hield stand in de eerste groep toen de wind het peloton in stukken deed breken. "Het doel was om voor de zege te gaan, maar het beste was er wel vanaf na een hele dag volle bak koersen", vertelde de neoprof. "Het verschil met Mathieu was duidelijk, dus dan kan ik niet ontevreden zijn met deze tweede plaats." Dekker had in de finale veel steun aan zijn ploeggenoot Chris Harper, die zijn jonge ploeggenoot naar het wiel van Van der Poel loodste.

Er finishten in Al Mirfa maar 21 renners binnen een minuut van de winnaar. Voor renners als Wout Poels, de Brit Chris Froome, de Spanjaard Alejandro Valverde en de Italiaan Vincenzo Nibali zit een goed klassement in de UAE Tour er in ieder geval al niet meer in. Zij zullen zich richten op de twee bergritten. Maandag is er opnieuw een vlakke etappe. De rittenkoers door de emiraten eindigt volgende week zaterdag.

Meer uit Sport

Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

1 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

2 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

5 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

8 uur geleden
Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

18 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

22 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

22 uur geleden