Van der Poel wint derde cross op rij
GULLEGEM (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn derde overwinning op rij geboekt. Dat deed de wereldkampioen veldrijden in het Belgische Gullegem waar concurrent Wout van Aert ontbrak. Voor Van der Poel was het zijn zevende zege van het seizoen. Zondag treft hij Van Aert wel in de wereldbekercross van Hulst.
Van der Poel ging kort na de start onderuit, maar sloot al snel weer aan bij een eerste groep van zo'n acht renners. Meteen nam de wereldkampioen de kop waarna alleen de Brit Tom Pidcock nog kon volgen. Bij het ingaan van de zesde ronde moest echter ook Pidcock concluderen dat Van der Poel gewoon te sterk was. De Nederlander kon daarna enigszins gas terugnemen en al denken aan de wedstrijd van zondag. Pidcock finishte op ruime achterstand als tweede, de Belg Jens Adams werd derde.
Van der Poel was woensdag nog de beste in Bredene, vrijdag won hij de cross van Baal.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
14 minuten geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
20 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
23 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
23 uur geleden