Van der Poel wint derde cross op rij
GULLEGEM (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn derde overwinning op rij geboekt. Dat deed de wereldkampioen veldrijden in het Belgische Gullegem waar concurrent Wout van Aert ontbrak. Voor Van der Poel was het zijn zevende zege van het seizoen. Zondag treft hij Van Aert wel in de wereldbekercross van Hulst.
Van der Poel ging kort na de start onderuit, maar sloot al snel weer aan bij een eerste groep van zo'n acht renners. Meteen nam de wereldkampioen de kop waarna alleen de Brit Tom Pidcock nog kon volgen. Bij het ingaan van de zesde ronde moest echter ook Pidcock concluderen dat Van der Poel gewoon te sterk was. De Nederlander kon daarna enigszins gas terugnemen en al denken aan de wedstrijd van zondag. Pidcock finishte op ruime achterstand als tweede, de Belg Jens Adams werd derde.
Van der Poel was woensdag nog de beste in Bredene, vrijdag won hij de cross van Baal.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - De Formule 1-renstal Mercedes heeft met nog drie races te gaan het constructeurskampioenschap veroverd. De renstal van de Italiaanse wereldkampioen Kimi Antonelli pakte in de Grote Prijs van São Paulo 22 punten door de vierde plaats van de Brit George Russell en de vijfde plaats van Antonelli.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudige wereldkampioen haalde na een inhaalrace, die begon op de 21e plaats, het podium. De zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië ging naar de Brit Lando Norris in de McLaren. Verstappens Franse teamgenoot Isack Hadjar werd derde.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft het masterstoernooi van Parijs gewonnen. De Spaanse tennisser was in de finale in twee sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 7-6 (5) 7-5. Alcaraz is de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.
4 uur geledenLUSAIL (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Qatar in de MotoGP gewonnen. De 27-jarige Italiaan op de Aprilia bleef na 22 ronden op het circuit van Lusail de Spanjaarden Marc Márquez op de Ducati en Raúl Fernández op de Aprilia voor.
5 uur geledenZEDDAM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys is voor de tweede keer in zijn carrière Europees kampioen geworden. In Zeddam bleef hij na negen ronden zijn landgenoot Joran Wyseure voor. Niels Vandeputte maakte het Belgische podium compleet.
6 uur geledenLUSAIL (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Qatar in de Moto2 meteen uitgevallen. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo, die als vierde van start ging op het circuit van Lusail, raakte in de eerste bocht het achterwiel van de motor voor zich en ging onderuit.
7 uur geledenLUSAIL (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft een dubbele breuk in zijn rechtervoet opgelopen door zijn crash zaterdag in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Italiaanse tweevoudig wereldkampioen (2022 en 2023) zal niet starten in de hoofdrace op zondag en vliegt terug naar Italië voor een operatie. Dat meldde het fabrieksteam van Ducati.
8 uur geleden