Van der Poel wil in tijdrit basis leggen voor aanval op geel
KOPENHAGEN (ANP) - Mathieu van der Poel is benieuwd hoe zijn tijdritcapaciteiten zich vrijdag in Kopenhagen verhouden tot die van de specialisten. "We hebben wel stappen gemaakt", zei hij aan de vooravond van de start van de Tour de France.
In de Deense hoofdstad ligt een parcours van 13 kilometer. "Met een plaats bij de eerste tien is misschien de dagen erna een kans om de gele trui te pakken. Ik geloof niet dat ik de echte tijdrijders hier al kan verslaan."
Vorig jaar veroverde Van der Poel bij zijn Tourdebuut op de tweede dag de gele trui. "Maar toen waren de eerste twee etappes op mijn lijf geschreven. De kans dat het nu lukt, is veel kleiner. Misschien kan het in de vijfde etappe, mits de verschillen in het klassement nog klein zijn." Die rit, de tweede na de oversteek naar Frankrijk, gaat voor een deel over de uit Parijs-Roubaix bekende kasseien.
Om in de toekomst tijdritten te winnen, gaat het volgens Van der Poel om 'marginal gains', details waarop nog winst te behalen is. "Ik heb wellicht de 'power', maar ben er gewoon niet het hele jaar mee bezig. Dat past nu niet in mijn programma." Zijn ploeg Alpecin-Deceuninck heeft wel een aerodynamisch tenue laten ontwikkelen, een zogeheten skinsuit. "Misschien levert het me een paar seconden op."
Meer uit Sport
NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
10 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
16 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
18 uur geledenBREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.
21 uur geledenMIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
1 dag geleden