Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel wil in tijdrit basis leggen voor aanval op geel

Van der Poel wil in tijdrit basis leggen voor aanval op geel

KOPENHAGEN (ANP) - Mathieu van der Poel is benieuwd hoe zijn tijdritcapaciteiten zich vrijdag in Kopenhagen verhouden tot die van de specialisten. "We hebben wel stappen gemaakt", zei hij aan de vooravond van de start van de Tour de France.

In de Deense hoofdstad ligt een parcours van 13 kilometer. "Met een plaats bij de eerste tien is misschien de dagen erna een kans om de gele trui te pakken. Ik geloof niet dat ik de echte tijdrijders hier al kan verslaan."

Vorig jaar veroverde Van der Poel bij zijn Tourdebuut op de tweede dag de gele trui. "Maar toen waren de eerste twee etappes op mijn lijf geschreven. De kans dat het nu lukt, is veel kleiner. Misschien kan het in de vijfde etappe, mits de verschillen in het klassement nog klein zijn." Die rit, de tweede na de oversteek naar Frankrijk, gaat voor een deel over de uit Parijs-Roubaix bekende kasseien.

Om in de toekomst tijdritten te winnen, gaat het volgens Van der Poel om 'marginal gains', details waarop nog winst te behalen is. "Ik heb wellicht de 'power', maar ben er gewoon niet het hele jaar mee bezig. Dat past nu niet in mijn programma." Zijn ploeg Alpecin-Deceuninck heeft wel een aerodynamisch tenue laten ontwikkelen, een zogeheten skinsuit. "Misschien levert het me een paar seconden op."

Meer uit Sport

Zitskiër Kampschreur wint goud op combinatie, brons De Langen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.

28 minuten geleden
Schilder voert ploeg van 23 atleten aan voor WK indooratletiek

ARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.

57 minuten geleden
Zitskiërs Kampschreur en De Langen op medaillekoers in combinatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.

3 uur geleden
Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

16 uur geleden
TT van Assen uitgeroepen tot beste grand prix van 2025

ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.

22 uur geleden
Trump roept Australië op Iraanse voetbalsters asiel te geven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.

23 uur geleden
Paraskiër Kampschreur wint super-G, eerste goud voor Nederland

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.

1 dag geleden