Van der Poel wil in tijdrit basis leggen voor aanval op geel
KOPENHAGEN (ANP) - Mathieu van der Poel is benieuwd hoe zijn tijdritcapaciteiten zich vrijdag in Kopenhagen verhouden tot die van de specialisten. "We hebben wel stappen gemaakt", zei hij aan de vooravond van de start van de Tour de France.
In de Deense hoofdstad ligt een parcours van 13 kilometer. "Met een plaats bij de eerste tien is misschien de dagen erna een kans om de gele trui te pakken. Ik geloof niet dat ik de echte tijdrijders hier al kan verslaan."
Vorig jaar veroverde Van der Poel bij zijn Tourdebuut op de tweede dag de gele trui. "Maar toen waren de eerste twee etappes op mijn lijf geschreven. De kans dat het nu lukt, is veel kleiner. Misschien kan het in de vijfde etappe, mits de verschillen in het klassement nog klein zijn." Die rit, de tweede na de oversteek naar Frankrijk, gaat voor een deel over de uit Parijs-Roubaix bekende kasseien.
Om in de toekomst tijdritten te winnen, gaat het volgens Van der Poel om 'marginal gains', details waarop nog winst te behalen is. "Ik heb wellicht de 'power', maar ben er gewoon niet het hele jaar mee bezig. Dat past nu niet in mijn programma." Zijn ploeg Alpecin-Deceuninck heeft wel een aerodynamisch tenue laten ontwikkelen, een zogeheten skinsuit. "Misschien levert het me een paar seconden op."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.
4 minuten geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.
31 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.
1 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
14 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
17 uur geleden