Van der Poel wil als kopman van Oranje naar WK
OVERIJSE (ANP/AFP) - Mathieu van der Poel wil als kopman van de Nederlandse selectie naar de WK wielrennen in Australië. Op 25 september is in Wollongong de wegrace waar de regenboogtrui te verdienen is. Van der Poel was er drie jaar geleden dichtbij, maar werd in het Britse Yorkshire geveld door een inzinking.
"Ik wil als leider van de ploeg naar het WK en wil nu de vorm geleidelijk opbouwen naar Wollongong", liet de 27-jarige renner van Alpecin-Deceuninck woensdag voor de start van de Druivenkoers weten. De Belgische koers, zijn eerste serieuze wedstrijd in veertig dagen, sloot hij af als 35e, op 50 seconden van de winnaar.
Van der Poel verliet de Tour de France in de elfde etappe omdat de vorm ontbrak. Sindsdien startte hij alleen nog in enkele criteriums. "Mijn mindere presteren in de Tour is een gevolg van meerdere factoren", verklaarde hij. "Ik was moe na de Giro d'Italia. Daarna heb ik een hoogtestage in Livigno gedaan die misschien iets te veel gevraagd was."
Hij deed veel aan fitness en trainde de afgelopen weken naar eigen zeggen niet heel veel op de fiets. "Het idee is om nu langzaam naar topvorm te werken voor het WK. We zullen de zaken van week tot week evalueren met het oog op die wedstrijd."
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
11 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
14 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
15 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden