Van der Poel wil als kopman van Oranje naar WK
OVERIJSE (ANP/AFP) - Mathieu van der Poel wil als kopman van de Nederlandse selectie naar de WK wielrennen in Australië. Op 25 september is in Wollongong de wegrace waar de regenboogtrui te verdienen is. Van der Poel was er drie jaar geleden dichtbij, maar werd in het Britse Yorkshire geveld door een inzinking.
"Ik wil als leider van de ploeg naar het WK en wil nu de vorm geleidelijk opbouwen naar Wollongong", liet de 27-jarige renner van Alpecin-Deceuninck woensdag voor de start van de Druivenkoers weten. De Belgische koers, zijn eerste serieuze wedstrijd in veertig dagen, sloot hij af als 35e, op 50 seconden van de winnaar.
Van der Poel verliet de Tour de France in de elfde etappe omdat de vorm ontbrak. Sindsdien startte hij alleen nog in enkele criteriums. "Mijn mindere presteren in de Tour is een gevolg van meerdere factoren", verklaarde hij. "Ik was moe na de Giro d'Italia. Daarna heb ik een hoogtestage in Livigno gedaan die misschien iets te veel gevraagd was."
Hij deed veel aan fitness en trainde de afgelopen weken naar eigen zeggen niet heel veel op de fiets. "Het idee is om nu langzaam naar topvorm te werken voor het WK. We zullen de zaken van week tot week evalueren met het oog op die wedstrijd."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
1 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Schaatsster Erin Jackson is komende vrijdag een van de twee vlaggendragers van de Amerikaanse ploeg, tijdens de openingsceremonie van de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina. Bobsleeër Frank Del Duca is de andere. De twee werden gekozen via een stemming onder de Amerikaanse sporters.
5 uur geleden