Van der Poel werkt in veertien veldritten toe naar WK
ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel doet deze winter mee aan zeker vijftien veldritten. De 27-jarige Nederlander werkt toe naar de WK van begin februari in Hoogerheide, waar hij zijn vijfde wereldtitel hoopt te veroveren. Van der Poel opent zijn veldritseizoen zondag bij de wereldbeker in de Zeeuwse plaats Hulst.
Zijn Belgische ploeg Alpecin-Deceuninck maakte maandag het programma van Van der Poel voor de komende weken bekend. Hij doet onder meer mee aan zes wereldbekerwedstrijden en drie keer een cross uit de Superprestige. Tussendoor gaat Van der Poel twee keer met zijn ploeg op trainingskamp naar Spanje. Het is nog niet bekend waar hij een week voor de WK rijdt. Van der Poel slaat het Nederlands kampioenschap op zondag 15 januari in Zaltbommel over. Hij verblijft dan in Spanje.
Begin dit jaar ontbrak Van der Poel op de wereldkampioenschappen in de Verenigde Staten. Vanwege rugklachten beëindigde hij al vroeg zijn cross-seizoen. De Brit Tom Pidcock veroverde in Fayetteville de wereldtitel.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
44 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
3 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
17 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
1 dag geleden