Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel vroeg van start in openingstijdrit Tour

Van der Poel vroeg van start in openingstijdrit Tour

KOPENHAGEN (ANP) - Mathieu van der Poel gaat vrijdag als twaalfde van start in de individuele tijdrit over ruim 13 kilometer waarmee de Tour de France in Kopenhagen begint. De renner van Alpecin-Deceuninck begint zijn race tegen de klok om 16.11 uur. Een klein uur later is het de beurt aan drie favorieten voor het veroveren van de eerste gele trui: de Italiaan Filippo Ganna, de Belg Wout van Aert en de Sloveen Tadej Pogacar starten kort achter elkaar.

De eerste renner die van het startpodium rolt is om 16.00 uur de Fransman Jérémy Lecroq. De Spanjaard Marc Soler is als laatste aan de beurt, om 18.55 uur.

Bauke Mollema is om 16.04 uur de eerste Nederlander die in actie komt. De renner van Trek-Segafredo doet dat in de nationale kampioenstrui, nadat hij vorige week in Emmen de titel had veroverd bij de NK tijdrijden.

Van de favorieten voor de eindzege naast tweevoudig Tourwinnaar Pogacar start diens landgenoot Primoz Roglic (Jumbo-Visma) al om 16.20 uur. De Deen Jonas Vingegaard, ploeggenoot van Roglic en vorig jaar tweede in het eindklassement, vertrekt om 16.42 uur.

Starttijden van Nederlanders: 16.04 uur: Bauke Mollema, 16.11: Mathieu van der Poel, 16.38: Fabio Jakobsen, 17.16: Martijn Tusveld, 17.29: Dylan Groenewegen, 17.47: Dylan van Baarle, 17.48: Steven Kruijswijk, 17.59: Taco van der Hoorn, 18.29: Danny van Poppel, 18.44: Nils Eekhoff.

Meer uit Sport

Australische Gigante verrast met zege in bergrit Giro

PIANEZZE (ANP) - De Australische Sarah Gigante heeft de vierde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. Het was een rit van Castello Tesino naar Pianezze met een aankomst bergop. De 24-jarige renster van AG Insurance - Soudal verraste haar medevluchtsters met een aanval enkele kilometers onder de top. De Italiaanse Elisa Longo Borghini versloeg de Zwitserse Marlen Reusser in de strijd om de tweede plaats.

1 uur geleden
Tijdrit in Tour begonnen, Van der Poel start om 17.00 uur

CAEN (ANP) - De Kazach Jevgeni Fedorov is woensdag kort na 13.00 uur als eerste renner van start gegaan in de vijfde etappe van de Tour de France. Het is een individuele tijdrit over 33 kilometer met start en finish in Caen. Om 17.00 uur is Mathieu van der Poel als laatste aan de beurt. De Nederlander is de leider van het algemeen klassement en draagt de gele trui.

1 uur geleden
Mekies volgt Horner op als teambaas bij F1-renstal Red Bull

MILTON KEYNES (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull heeft Christian Horner per direct weggestuurd. Laurent Mekies, die teambaas was bij zusterteam Racing Bulls, volgt Horner op, zo maakte zijn oude team bekend.

4 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz naar halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Engelsman Cameron Norrie in drie sets: 6-2 6-3 6-3. De titelverdediger speelt in de halve eindstrijd tegen de Amerikaan Taylor Fritz, die de Rus Karen Chatsjanov versloeg.

19 uur geleden
Bondscoach Jonker wil gebruikmaken van minder gevoel bij Engelsen

ZURICH (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker probeert woensdag gebruik te maken van het volgens hem mindere gevoel bij tegenstander Engeland. De titelverdediger verloor het eerste duel met 2-1 van Frankrijk.

20 uur geleden
Amerikaanse tennisster Anisimova naar halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Amanda Anisimova staat in de halve finale van Wimbledon. Daarin treft ze Aryna Sabalenka uit Belarus, die de Duitse Laura Siegemund uitschakelde. De Amerikaanse Anisimova versloeg de Russische Anastasia Pavljoetsjenkova in de kwartfinale van het Londense grandslamtoernooi op Court 1 in twee sets: 6-1 7-6 (9).

20 uur geleden
Sabalenka na thriller tegen Siegemund in halve finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de derde keer de halve finales op Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld had drie sets nodig om af te rekenen met de 37-jarige Duitse verrassing Laura Siegemund: 4-6 6-2 6-4.

22 uur geleden