Van der Poel vroeg van start in openingstijdrit Tour
KOPENHAGEN (ANP) - Mathieu van der Poel gaat vrijdag als twaalfde van start in de individuele tijdrit over ruim 13 kilometer waarmee de Tour de France in Kopenhagen begint. De renner van Alpecin-Deceuninck begint zijn race tegen de klok om 16.11 uur. Een klein uur later is het de beurt aan drie favorieten voor het veroveren van de eerste gele trui: de Italiaan Filippo Ganna, de Belg Wout van Aert en de Sloveen Tadej Pogacar starten kort achter elkaar.
De eerste renner die van het startpodium rolt is om 16.00 uur de Fransman Jérémy Lecroq. De Spanjaard Marc Soler is als laatste aan de beurt, om 18.55 uur.
Bauke Mollema is om 16.04 uur de eerste Nederlander die in actie komt. De renner van Trek-Segafredo doet dat in de nationale kampioenstrui, nadat hij vorige week in Emmen de titel had veroverd bij de NK tijdrijden.
Van de favorieten voor de eindzege naast tweevoudig Tourwinnaar Pogacar start diens landgenoot Primoz Roglic (Jumbo-Visma) al om 16.20 uur. De Deen Jonas Vingegaard, ploeggenoot van Roglic en vorig jaar tweede in het eindklassement, vertrekt om 16.42 uur.
Starttijden van Nederlanders: 16.04 uur: Bauke Mollema, 16.11: Mathieu van der Poel, 16.38: Fabio Jakobsen, 17.16: Martijn Tusveld, 17.29: Dylan Groenewegen, 17.47: Dylan van Baarle, 17.48: Steven Kruijswijk, 17.59: Taco van der Hoorn, 18.29: Danny van Poppel, 18.44: Nils Eekhoff.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
12 minuten geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
30 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
4 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
18 uur geleden