Van der Poel vroeg van start in openingstijdrit Tour
KOPENHAGEN (ANP) - Mathieu van der Poel gaat vrijdag als twaalfde van start in de individuele tijdrit over ruim 13 kilometer waarmee de Tour de France in Kopenhagen begint. De renner van Alpecin-Deceuninck begint zijn race tegen de klok om 16.11 uur. Een klein uur later is het de beurt aan drie favorieten voor het veroveren van de eerste gele trui: de Italiaan Filippo Ganna, de Belg Wout van Aert en de Sloveen Tadej Pogacar starten kort achter elkaar.
De eerste renner die van het startpodium rolt is om 16.00 uur de Fransman Jérémy Lecroq. De Spanjaard Marc Soler is als laatste aan de beurt, om 18.55 uur.
Bauke Mollema is om 16.04 uur de eerste Nederlander die in actie komt. De renner van Trek-Segafredo doet dat in de nationale kampioenstrui, nadat hij vorige week in Emmen de titel had veroverd bij de NK tijdrijden.
Van de favorieten voor de eindzege naast tweevoudig Tourwinnaar Pogacar start diens landgenoot Primoz Roglic (Jumbo-Visma) al om 16.20 uur. De Deen Jonas Vingegaard, ploeggenoot van Roglic en vorig jaar tweede in het eindklassement, vertrekt om 16.42 uur.
Starttijden van Nederlanders: 16.04 uur: Bauke Mollema, 16.11: Mathieu van der Poel, 16.38: Fabio Jakobsen, 17.16: Martijn Tusveld, 17.29: Dylan Groenewegen, 17.47: Dylan van Baarle, 17.48: Steven Kruijswijk, 17.59: Taco van der Hoorn, 18.29: Danny van Poppel, 18.44: Nils Eekhoff.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
7 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
20 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
20 uur geleden