Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel voorziet 'soort afvalrace' op bochtig WK-parcours

Van der Poel voorziet 'soort afvalrace' op bochtig WK-parcours

EDINBURGH (ANP) - De verkenning van het WK-parcours waarop de wielrenners zondag in Glasgow om de wereldtitel strijden leverde Mathieu van der Poel vrijdag geen nieuwe inzichten op. "Het gaat van bocht naar bocht, het is op het randje", sprak de mede-kopman van de Nederlandse ploeg, die een zware koers verwacht. "En één waarbij de concentratie geen moment mag verslappen."

"Want het wordt een opeenstapeling van inspanningen", zo wist Van der Poel. "Positioneren is zeer belangrijk. Als je op sommige posities pas als honderdste een bocht voor zo’n klimmetje indraait, lig je zo een halve minuut achter zonder dat je iets kunt doen." Na een aanloop van 128 kilometer vanuit Edinburgh volgen in Glasgow tien rondes over 14,3 kilometer met meer dan veertig bochten en korte venijnige klimmetjes als Montrose Street.

Van der Poel deelt het kopmanschap met Dylan van Baarle, de nummer 2 van de WK-wegrace van 2021 in België. De Zuid-Hollander was na de verkenning niet bijster enthousiast. "De grootste wedstrijd van het jaar en het lijkt wel een veredeld criterium. Het is geen ideaal parcours voor mij. Maar het gaat zo’n slopende koers zijn dat de beste renners vanzelf komen bovendrijven. Daar hoop ik bij te zitten."

'Vraagteken'

Van der Poel voorziet een "soort afvalrace" en rekent zichzelf tot de favorieten. "Het is wel een eerlijk parcours. Het zou me moeten liggen. Ik reken op een veelvoud van aanvallen. Er zijn zoveel plekken waar dat kan. En dan is het ook nog een beetje een ongecontroleerde wedstrijd met landenteams en zonder oortjes. Een WK heeft altijd een beetje een raar verloop."

Hij testte zich vrijdag op Montrose Street, de laatste klim voor de finish. "Maar één of twee keer hard naar boven rijden is anders dan tien keer." Van Baarle meent dat "echte crossers" als Van der Poel in het voordeel zijn. "Met al die bochten en dat steeds weer accelereren."

Beiden komen ze uit de Tour de France. Van der Poel niet optimaal omdat een verkoudheid hem lang hinderde, Van Baarle in de 'winning mood' dankzij de eindzege van zijn Deense ploeggenoot Jonas Vingegaard. "Ik heb nog nooit een grote ronde gereden in voorbereiding op een belangrijke eendaagse wedstrijd. Het is voor mij een beetje een vraagteken hoe ik ervoor sta", zei Van der Poel. Van Baarle denkt goed uit de Tour te zijn gekomen. "Ik heb drie dagen rust gepakt en erna weer voorzichtig opgebouwd. Mijn gevoel is goed."

Meer uit Sport

3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

36 minuten geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

2 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

4 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

4 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

9 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

11 uur geleden
De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

1 dag geleden