Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel voorziet 'soort afvalrace' op bochtig WK-parcours

Van der Poel voorziet 'soort afvalrace' op bochtig WK-parcours

EDINBURGH (ANP) - De verkenning van het WK-parcours waarop de wielrenners zondag in Glasgow om de wereldtitel strijden leverde Mathieu van der Poel vrijdag geen nieuwe inzichten op. "Het gaat van bocht naar bocht, het is op het randje", sprak de mede-kopman van de Nederlandse ploeg, die een zware koers verwacht. "En één waarbij de concentratie geen moment mag verslappen."

"Want het wordt een opeenstapeling van inspanningen", zo wist Van der Poel. "Positioneren is zeer belangrijk. Als je op sommige posities pas als honderdste een bocht voor zo’n klimmetje indraait, lig je zo een halve minuut achter zonder dat je iets kunt doen." Na een aanloop van 128 kilometer vanuit Edinburgh volgen in Glasgow tien rondes over 14,3 kilometer met meer dan veertig bochten en korte venijnige klimmetjes als Montrose Street.

Van der Poel deelt het kopmanschap met Dylan van Baarle, de nummer 2 van de WK-wegrace van 2021 in België. De Zuid-Hollander was na de verkenning niet bijster enthousiast. "De grootste wedstrijd van het jaar en het lijkt wel een veredeld criterium. Het is geen ideaal parcours voor mij. Maar het gaat zo’n slopende koers zijn dat de beste renners vanzelf komen bovendrijven. Daar hoop ik bij te zitten."

'Vraagteken'

Van der Poel voorziet een "soort afvalrace" en rekent zichzelf tot de favorieten. "Het is wel een eerlijk parcours. Het zou me moeten liggen. Ik reken op een veelvoud van aanvallen. Er zijn zoveel plekken waar dat kan. En dan is het ook nog een beetje een ongecontroleerde wedstrijd met landenteams en zonder oortjes. Een WK heeft altijd een beetje een raar verloop."

Hij testte zich vrijdag op Montrose Street, de laatste klim voor de finish. "Maar één of twee keer hard naar boven rijden is anders dan tien keer." Van Baarle meent dat "echte crossers" als Van der Poel in het voordeel zijn. "Met al die bochten en dat steeds weer accelereren."

Beiden komen ze uit de Tour de France. Van der Poel niet optimaal omdat een verkoudheid hem lang hinderde, Van Baarle in de 'winning mood' dankzij de eindzege van zijn Deense ploeggenoot Jonas Vingegaard. "Ik heb nog nooit een grote ronde gereden in voorbereiding op een belangrijke eendaagse wedstrijd. Het is voor mij een beetje een vraagteken hoe ik ervoor sta", zei Van der Poel. Van Baarle denkt goed uit de Tour te zijn gekomen. "Ik heb drie dagen rust gepakt en erna weer voorzichtig opgebouwd. Mijn gevoel is goed."

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

2 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

2 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

4 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

4 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

9 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

10 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

10 uur geleden