Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel voorziet 'soort afvalrace' op bochtig WK-parcours

Van der Poel voorziet 'soort afvalrace' op bochtig WK-parcours

EDINBURGH (ANP) - De verkenning van het WK-parcours waarop de wielrenners zondag in Glasgow om de wereldtitel strijden leverde Mathieu van der Poel vrijdag geen nieuwe inzichten op. "Het gaat van bocht naar bocht, het is op het randje", sprak de mede-kopman van de Nederlandse ploeg, die een zware koers verwacht. "En één waarbij de concentratie geen moment mag verslappen."

"Want het wordt een opeenstapeling van inspanningen", zo wist Van der Poel. "Positioneren is zeer belangrijk. Als je op sommige posities pas als honderdste een bocht voor zo’n klimmetje indraait, lig je zo een halve minuut achter zonder dat je iets kunt doen." Na een aanloop van 128 kilometer vanuit Edinburgh volgen in Glasgow tien rondes over 14,3 kilometer met meer dan veertig bochten en korte venijnige klimmetjes als Montrose Street.

Van der Poel deelt het kopmanschap met Dylan van Baarle, de nummer 2 van de WK-wegrace van 2021 in België. De Zuid-Hollander was na de verkenning niet bijster enthousiast. "De grootste wedstrijd van het jaar en het lijkt wel een veredeld criterium. Het is geen ideaal parcours voor mij. Maar het gaat zo’n slopende koers zijn dat de beste renners vanzelf komen bovendrijven. Daar hoop ik bij te zitten."

'Vraagteken'

Van der Poel voorziet een "soort afvalrace" en rekent zichzelf tot de favorieten. "Het is wel een eerlijk parcours. Het zou me moeten liggen. Ik reken op een veelvoud van aanvallen. Er zijn zoveel plekken waar dat kan. En dan is het ook nog een beetje een ongecontroleerde wedstrijd met landenteams en zonder oortjes. Een WK heeft altijd een beetje een raar verloop."

Hij testte zich vrijdag op Montrose Street, de laatste klim voor de finish. "Maar één of twee keer hard naar boven rijden is anders dan tien keer." Van Baarle meent dat "echte crossers" als Van der Poel in het voordeel zijn. "Met al die bochten en dat steeds weer accelereren."

Beiden komen ze uit de Tour de France. Van der Poel niet optimaal omdat een verkoudheid hem lang hinderde, Van Baarle in de 'winning mood' dankzij de eindzege van zijn Deense ploeggenoot Jonas Vingegaard. "Ik heb nog nooit een grote ronde gereden in voorbereiding op een belangrijke eendaagse wedstrijd. Het is voor mij een beetje een vraagteken hoe ik ervoor sta", zei Van der Poel. Van Baarle denkt goed uit de Tour te zijn gekomen. "Ik heb drie dagen rust gepakt en erna weer voorzichtig opgebouwd. Mijn gevoel is goed."

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

4 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

7 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

8 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

8 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

9 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

11 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

13 uur geleden