Van der Poel voorlopig onverslaanbaar in veldritten
GAVERE (ANP) - Mathieu van der Poel is deze winter voorlopig onverslaanbaar in veldritten. De wereldkampioen won ook bij zijn vijfde optreden in de modder, in de wereldbekercross van het Belgische Gavere. Het was zijn vierde zege in de voornaamste competitie, waarvan hij de eerste drie wedstrijden had laten schieten.
Van der Poel, die ook nog een veldrit om de X2O-trofee in Hofstade won, reed de laatste ronden alleen voorop nadat Thibau Nys na een foutje moest afhaken. De Belgische kampioen werd nog wel tweede. De Nederlander Tibor Del Grosso finishte als derde.
Van der Poel won eerder de wereldbekerwedstrijden van Namen, Antwerpen en Koksijde. De Belg Laurens Sweeck behield net de leiding in het klassement, met nog 1 punt voorsprong op de 30-jarige Nederlander.
'Goede benen'
Van der Poel sprak van een moeilijke wedstrijd. "Ik zocht naar de juiste lijnen in het zand en de goede benen. Die vond ik pas op het einde", keek hij terug in het flashinterview.
Nys was als beste weg, met onder anderen Del Grosso in het groepje achter hem, waarin ook Van der Poel al snel een plaats had gevonden. Nys had bij het ingaan van de tweede ronde gezelschap van Del Grosso, de Belgen Emiel Verstrynge en Michael Vanthourenhout en Van der Poel. Onder anderen de Nederlander Mees Hendrikx sloot ook aan.
'Foutje'
Bij het ingaan van de vijfde van negen ronden bleven vooraan drie renners over: Nys, Verstrynge en Van der Poel. Na een tweede versnelling van Nys kon alleen Van der Poel nog volgen. De wereldkampioen zette zelf aan en achter hem schoot Nys uit zijn pedaal. Van der Poel profiteerde meteen van het foutje van de Belgische kampioen en ging ervandoor.
"Ik heb eerst afwachtend gereden. Thibau was erg sterk. Ik dacht niet dat ik hem kon lossen, tot ik zag dat hij een foutje maakte", aldus Van der Poel.
Meer uit Sport
OSLO (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder heeft na overwinningen in Shanghai en Stockholm geen derde zege kunnen boeken in de Diamond League. De Sportvrouw van het Jaar legde het bij de Bislett Games in Oslo af tegen de Amerikaanse Chase Jackson. Schilder stootte de 4 kilogram zware kogel naar 20,11 meter, goed voor de tweede plaats. Jackson won met een afstand van 20,74. De Canadese Sarah Mitton eindigde in Oslo als derde met een stoot van 19,89 meter.
45 minuten geledenBEIJING/TENERIFE (ANP/BELGA) - Beijing krijgt in 2028 een schaatsprimeur. De internationale schaatsunie ISU heeft bepaald dat in de Chinese hoofdstad de wereldkampioenschappen langebaanschaatsen, shorttrack, kunstrijden en synchroonschaatsen tegelijkertijd plaatsvinden. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat de vier schaatsdisciplines gezamenlijk in één stad samenkomen voor hun mondiale titelstrijd.
2 uur geledenMONTROND-LES-BAINS (ANP) - Quinn Simmons heeft de vierde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes, voorheen het Critérium du Dauphiné, gewonnen. De 25-jarige Amerikaan van Lidl-Trek was in een sprint de snelste van een groep vluchters. In het Franse Montrond-les-Bains bleef hij Finn Fisher-Black (Red Bull-Bora-hansgrohe) uit Nieuw-Zeeland en de Fransman Mattéo Vercher van TotalEnergies op de streep net voor.
3 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Alexander Albon passeert in de komende Grote Prijs van Barcelona-Catalonië Nigel Mansell als coureur met de meeste races voor het Formule 1-team Williams. De Thai beleeft in Spanje zijn 96e start in de auto van Williams, één meer dan de 95 starts van Mansell. Als eerbetoon draagt Albon een replica van de helm die Mansell droeg in het seizoen 1992, toen de Brit de wereldtitel veroverde in een Williams.
4 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich ten koste van Botic van de Zandschulp geplaatst voor de tweede ronde van het grastoernooi van Rosmalen. Griekspoor won het duel tussen de twee beste spelers van Nederland met 6-2 6-7 (2) 6-4. De partij werd dinsdag gestaakt vanwege de regen bij een 2-0-voorsprong in de derde set in het voordeel van Griekspoor.
5 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is gestrand in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De mondiale nummer 125 verloor met 7-6 (5) 4-6 4-6 van de als vijfde geplaatste Oostenrijkse Anastasia Potapova. Zij treft de Turkse Zeynep Sönmez in de volgende ronde.
6 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tennisser Thijs Boogaard heeft een knappe zege geboekt in de eerste ronde van het grastoernooi van Rosmalen. De 17-jarige Nederlander, de nummer 779 van de wereldranglijst, versloeg de Chinees Wu Yibing met 6-3 2-6 6-4.
6 uur geleden