Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel vond gravelrit in Tour zwaarder dan verwacht

Van der Poel vond gravelrit in Tour zwaarder dan verwacht

TROYES (ANP) - Mathieu van der Poel deed in de laatste 40 kilometer van de graveletappe in de Tour de France nog een poging naar voren te rijden. Samen met de Eritreeër Biniam Girmay en vijf anderen maakte hij jacht op een kopgroep, maar de aansluiting werd nooit bereikt. "Ik wilde het proberen, maar je zag in onze groep dat iedereen flink had afgezien", vertelde de wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck na de door de Fransman Anthony Turgis gewonnen rit in Troyes. "Het was een zwaardere rit dan ik vooraf had ingeschat."

Van der Poel werd, mede door zijn zege in de Strade Bianche van 2021, gezien als een van de favorieten voor de ritzege. De wedstrijd leek uiteindelijk meer op een droge versie van de kasseienklassieker Parijs-Roubaix, die hij ook al twee keer won, dan op de Italiaanse gravelkoers. "Er zaten in het begin ook wat meer hoogtemeters in dan ik verwacht had. Het zag er toen we in de buurt van de koplopers leken te komen even goed uit, maar het was niet genoeg. Het was een mooie dag, ik ben best tevreden."

Van der Poel finishte als elfde op 1 minuut en 17 seconden achter Turgis.

Meer uit Sport

Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

3 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

8 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

9 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

10 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

11 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

14 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

15 uur geleden