Van der Poel vond gravelrit in Tour zwaarder dan verwacht
TROYES (ANP) - Mathieu van der Poel deed in de laatste 40 kilometer van de graveletappe in de Tour de France nog een poging naar voren te rijden. Samen met de Eritreeër Biniam Girmay en vijf anderen maakte hij jacht op een kopgroep, maar de aansluiting werd nooit bereikt. "Ik wilde het proberen, maar je zag in onze groep dat iedereen flink had afgezien", vertelde de wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck na de door de Fransman Anthony Turgis gewonnen rit in Troyes. "Het was een zwaardere rit dan ik vooraf had ingeschat."
Van der Poel werd, mede door zijn zege in de Strade Bianche van 2021, gezien als een van de favorieten voor de ritzege. De wedstrijd leek uiteindelijk meer op een droge versie van de kasseienklassieker Parijs-Roubaix, die hij ook al twee keer won, dan op de Italiaanse gravelkoers. "Er zaten in het begin ook wat meer hoogtemeters in dan ik verwacht had. Het zag er toen we in de buurt van de koplopers leken te komen even goed uit, maar het was niet genoeg. Het was een mooie dag, ik ben best tevreden."
Van der Poel finishte als elfde op 1 minuut en 17 seconden achter Turgis.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
2 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
3 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
9 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
22 uur geleden