Van der Poel vond gravelrit in Tour zwaarder dan verwacht
TROYES (ANP) - Mathieu van der Poel deed in de laatste 40 kilometer van de graveletappe in de Tour de France nog een poging naar voren te rijden. Samen met de Eritreeër Biniam Girmay en vijf anderen maakte hij jacht op een kopgroep, maar de aansluiting werd nooit bereikt. "Ik wilde het proberen, maar je zag in onze groep dat iedereen flink had afgezien", vertelde de wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck na de door de Fransman Anthony Turgis gewonnen rit in Troyes. "Het was een zwaardere rit dan ik vooraf had ingeschat."
Van der Poel werd, mede door zijn zege in de Strade Bianche van 2021, gezien als een van de favorieten voor de ritzege. De wedstrijd leek uiteindelijk meer op een droge versie van de kasseienklassieker Parijs-Roubaix, die hij ook al twee keer won, dan op de Italiaanse gravelkoers. "Er zaten in het begin ook wat meer hoogtemeters in dan ik verwacht had. Het zag er toen we in de buurt van de koplopers leken te komen even goed uit, maar het was niet genoeg. Het was een mooie dag, ik ben best tevreden."
Van der Poel finishte als elfde op 1 minuut en 17 seconden achter Turgis.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
1 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
22 uur geleden