Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel 'volledig leeg' na zege in Vlaanderen

Van der Poel 'volledig leeg' na zege in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel had niet veel meer nagedacht toen hij in de laatste kilometer, zonder concurrentie in zijn buurt, op weg was naar zijn derde zege in de Ronde van Vlaanderen. "Ik was volledig leeg, ik zat volledig kapot en heb niet veel meer nagedacht", vertelde de wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck in het flashinterview kort na de finish.

"Dit was voor mij de zwaarste Ronde van Vlaanderen tot nu toe, met name door de weersomstandigheden. De laatste 20 kilometer ben ik bijna met de ogen dicht naar de finish gereden", keek hij terug op een solo die op de spekgladde Koppenberg, 40 kilometer voor de finish in Oudenaarde, was begonnen. "Door de regen waren de kasseistroken superlastig. Op de Koppenberg was het schuiven en slippen tot boven. Daar had ik een mooie kloof geslagen, maar ik wist ook dat het met de wind vrij ver was om alleen door te rijden."

Van der Poel deed het toch, liep bijna 2 minuten weg bij zijn concurrenten en kon in de slotfase het tempo langzaam laten zakken. "Het beste was er ook af. Het was eerder in de koers heel moeilijk om een goede tred naar boven te vinden. De ploeg heeft fantastisch werk geleverd tot de Koppenberg. We wilden tot die plek alles samenhouden, maar ik had niet verwacht dat ik daar alleen kwam te zitten. Ik had eerder bij de tweede doorkomst op de Kwaremont even doorgetrokken, maar toen had ik nog niet zo'n goed gevoel."

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

12 uur geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

12 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

18 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

1 dag geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

1 dag geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

1 dag geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

1 dag geleden