Van der Poel voelt zich '100 procent' na noodgedwongen pauze
'S GRAVENWEZEL (ANP) - Met een goed gemoed stapt Mathieu van der Poel woensdag op de fiets voor Dwars door Vlaanderen, zijn eerste koers dit jaar op West-Europese bodem. De rugproblemen zijn nooit weg maar hinderen hem, zo ervoer hij de afgelopen week in Italië, niet. Met zondag de Ronde van Vlaanderen op het programma zijn er nauwelijks twijfels over de vorm. "Zoals ik het nu zie, zal ik zondag 100 procent zijn."
Het ging vaak over zijn rug, het afgelopen jaar. Van der Poel bleek een structureel probleem te hebben, dat losstond van zijn val tijdens de olympische mountainbikerace. De klachten gingen verder terug, van voor de Tour de France zelfs waarin hij een kleine week de gele trui droeg. In het najaar won hij nog bijna de uitgestelde editie van Parijs-Roubaix, maar het veldritseizoen werd kort na kerst afgebroken. De rug had vooral rust nodig. "Ik focus me nu meer op stabiliteit, met fitness bijvoorbeeld. Daardoor zit ik wel eens een uurtje korter op de fiets."
Terwijl het peloton zich in koersen in gang zette, stapte Van der Poel (27) voorzichtig weer op de fiets. In Spanje, tijdens trainingen, ging het zo goed dat hij zijn doelen steeds bijstelde. "In eerste instantie dacht ik niet dat ik de Vlaamse klassiekers zou halen. Ik richtte me al een beetje op de Waalse koersen, maar ik verbeterde zo snel dat ik erin begon te geloven."
Supergoed gevoel
Plots meldde zijn ploeg Alpecin-Fenix dat Van der Poel half maart in de Wielerweek Coppi e Bartali zijn rentree zou maken. Niet veel later volgde zelfs de aankondiging dat het Milaan-Sanremo zou worden. Nog zonder ambitie om voor de winst te gaan, maar hij werd keurig derde en mopperde zelfs dat er meer had ingezeten. In 'Coppi e Bartali' volgde ritwinst "op z'n Van der Poels", na een dag van aanvallen.
Het gevoel is "supergoed" vertelde hij dinsdag in een zoommeeting met de internationale pers. "Maar een zekerheid dat het dan ook gaat lukken heb je niet." Dwars door Vlaanderen won hij in 2019, de Ronde van Vlaanderen het jaar erop, toen het publiek vanwege corona niet meer welkom was. "Ik heb het in Italië al weer ervaren. Het is zo veel fijner te koersen met publiek."
Het mijden van wedstrijden, zowel in de cross als op de weg, heeft hem tijd gegeven. "Ik denk dat dit daardoor zelfs een van mijn betere voorbereidingen is geweest. Ik kan alleen maar tevreden zijn met hoe het gaat. Met dit gevoel ga ik vol vertrouwen de klassiekers in. Ik zal ook zondag rijden om te winnen."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
11 minuten geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
46 minuten geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
47 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.
48 minuten geledenJEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tigst Assefa heeft de marathon van Londen op haar naam geschreven in een wereldrecord in een race met alleen vrouwelijke deelnemers. De Ethiopische topatlete finishte in 2.15.41 en scherpte daarmee haar eigen record, dat ze vorig jaar eveneens in Londen liep, met negen seconden aan.
3 uur geleden