Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel voelt zich '100 procent' na noodgedwongen pauze

Van der Poel voelt zich '100 procent' na noodgedwongen pauze

'S GRAVENWEZEL (ANP) - Met een goed gemoed stapt Mathieu van der Poel woensdag op de fiets voor Dwars door Vlaanderen, zijn eerste koers dit jaar op West-Europese bodem. De rugproblemen zijn nooit weg maar hinderen hem, zo ervoer hij de afgelopen week in Italië, niet. Met zondag de Ronde van Vlaanderen op het programma zijn er nauwelijks twijfels over de vorm. "Zoals ik het nu zie, zal ik zondag 100 procent zijn."

Het ging vaak over zijn rug, het afgelopen jaar. Van der Poel bleek een structureel probleem te hebben, dat losstond van zijn val tijdens de olympische mountainbikerace. De klachten gingen verder terug, van voor de Tour de France zelfs waarin hij een kleine week de gele trui droeg. In het najaar won hij nog bijna de uitgestelde editie van Parijs-Roubaix, maar het veldritseizoen werd kort na kerst afgebroken. De rug had vooral rust nodig. "Ik focus me nu meer op stabiliteit, met fitness bijvoorbeeld. Daardoor zit ik wel eens een uurtje korter op de fiets."

Terwijl het peloton zich in koersen in gang zette, stapte Van der Poel (27) voorzichtig weer op de fiets. In Spanje, tijdens trainingen, ging het zo goed dat hij zijn doelen steeds bijstelde. "In eerste instantie dacht ik niet dat ik de Vlaamse klassiekers zou halen. Ik richtte me al een beetje op de Waalse koersen, maar ik verbeterde zo snel dat ik erin begon te geloven."

Supergoed gevoel

Plots meldde zijn ploeg Alpecin-Fenix dat Van der Poel half maart in de Wielerweek Coppi e Bartali zijn rentree zou maken. Niet veel later volgde zelfs de aankondiging dat het Milaan-Sanremo zou worden. Nog zonder ambitie om voor de winst te gaan, maar hij werd keurig derde en mopperde zelfs dat er meer had ingezeten. In 'Coppi e Bartali' volgde ritwinst "op z'n Van der Poels", na een dag van aanvallen.

Het gevoel is "supergoed" vertelde hij dinsdag in een zoommeeting met de internationale pers. "Maar een zekerheid dat het dan ook gaat lukken heb je niet." Dwars door Vlaanderen won hij in 2019, de Ronde van Vlaanderen het jaar erop, toen het publiek vanwege corona niet meer welkom was. "Ik heb het in Italië al weer ervaren. Het is zo veel fijner te koersen met publiek."

Het mijden van wedstrijden, zowel in de cross als op de weg, heeft hem tijd gegeven. "Ik denk dat dit daardoor zelfs een van mijn betere voorbereidingen is geweest. Ik kan alleen maar tevreden zijn met hoe het gaat. Met dit gevoel ga ik vol vertrouwen de klassiekers in. Ik zal ook zondag rijden om te winnen."

Meer uit Sport

Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

11 minuten geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

50 minuten geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

59 minuten geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

1 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

3 uur geleden
Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

4 uur geleden
Teambazen: Verstappen voor vijfde keer op rij beste F1-coureur

LONDEN (ANP) - Max Verstappen is door de teambazen uit de Formule 1 voor de vijfde keer op rij verkozen tot beste F1-coureur van het seizoen. Dat bleek na de jaarlijkse stemming. Verstappen won de prijs voor wereldkampioen Lando Norris, die net als vorig jaar als tweede eindigde. Diens teamgenoot bij McLaren, Oscar Piastri, werd derde.

6 uur geleden