Van der Poel vindt Pogacar terechte winnaar in Vlaanderen
OUDENAARDE (ANP) - Natuurlijk had Mathieu van der Poel zondag liever zelf de Ronde van Vlaanderen gewonnen. Maar de Nederlandse renner van Alpecin-Deceuninck kon leven met de zege van Tadej Pogacar, de Sloveen die op de voorlaatste beklimming afstand had genomen en daarna solo naar de finish reed in Oudenaarde. "Uiteraard ben ik een beetje teleurgesteld, maar ik kan het wel plaatsen. Tadej was gewoon te sterk vandaag", vertelde Van der Poel, vorig jaar nog winnaar van 'de Ronde'.
"Ik had toen Tadej aanviel op de Oude Kwaremont niet echt een antwoord. Toch denk ik dat ik een van mijn beste rondes heb gereden. Maar ik kwam niet meer dichterbij. Dan word je terecht tweede."
Van der Poel moest het eerste uur in achtervolging toen hij in een tweede groep was beland, met drie ploeggenoten. "Ik moet mijn ploeg wel bedanken. De jongens hebben me een paar keer gered. Ik zat zelf wel goed uit de wind. Ik heb daar de wedstrijd niet verloren."
Volgende week volgt een nieuwe uitdaging met Parijs-Roubaix, een wedstrijd die hij nog niet won. "Mijn vorm is goed. Ik zal alles op alles zetten, maar het is een heel ander soort koers."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
5 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
7 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
9 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
10 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
15 uur geleden