Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel verslaat Van Aert en Pidcock bij veldrit in Gavere

Van der Poel verslaat Van Aert en Pidcock bij veldrit in Gavere

GAVERE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op tweede kerstdag de wereldbekercross in de bossen bij het Belgische Gavere gewonnen. De 27-jarige Nederlander van Alpecin-Deceuninck was te sterk voor zijn grote rivalen Wout van Aert en wereldkampioen Tom Pidcock. Van der Poel boekte zijn derde wereldbekerzege van het seizoen door de Belg en Brit na een spannend begin uiteindelijk ruim voor te blijven.

Van der Poel verloor vrijdag nog van Van Aert in de Zilvermeercross, waar hij tweede werd voor Pidcock. De Nederlander won de eerste ontmoeting met Van Aert wel, begin deze maand in de Scheldecross in de wereldbeker.

Op het modderige parcours in Gavere nam Van der Poel direct na de start de leiding, maar door een lekke band viel de Nederlander in de tweede ronde terug. Pidcock nam over en bouwde zijn voorsprong uit. Door een sterke derde ronde kwam Van der Poel terug aan kop. Pidcock bleef in de buurt en ook Van Aert bleef vanaf de derde positie zicht houden op de overwinning.

Goede niveau

Van der Poel reed een snelle vijfde en voorlaatste ronde, maar datzelfde deed Van Aert. De Belg lag zo’n 5 seconden achter op zijn Nederlandse rivaal, terwijl Pidcock was afgehaakt. Van der Poel hield zijn goede niveau ook in de slotfase vast en reed zijn concurrenten op een ruimere achterstand. Van Aert kwam op 27 seconden achterstand binnen, Pidcock op bijna een minuut.

Van der Poel zei dat hij vastberaden was om te winnen, maar kon niet goed aangeven welke factor de doorslag had gegeven. "Het was heel moeilijk en ook technisch. Voor mij was dit een hele leuke race, met veel mensen langs de kant. Ik ben blij met deze overwinning."

WK-sfeer

Ook Van Aert genoot van de "WK-sfeer" die er in Gavere hing. "Ik moet blij zijn met mijn tweede plek, dat was het hoogst haalbare. Voor mij was het nog steeds een lekkere dag buiten met alle toeschouwers die er waren."

De Belg Laurens Sweeck, die zesde werd in Gavere, blijft de leider in het wereldbekerklassement met 308 punten. Ook zijn landgenoot Michael Vanthourenhout deed in alle veldritten tot nu toe mee en volgt op 287 punten. Van der Poel en Van Aert verschenen veel minder vaak aan de start en staan respectievelijk zevende en elfde.

Meer uit Sport

Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

25 minuten geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

1 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

4 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

5 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

5 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

6 uur geleden
Sabalenka mist graveltoernooi Stuttgart door blessure

STUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.

7 uur geleden