Van der Poel verslaat Van Aert en Pidcock bij veldrit in Gavere
GAVERE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op tweede kerstdag de wereldbekercross in de bossen bij het Belgische Gavere gewonnen. De 27-jarige Nederlander van Alpecin-Deceuninck was te sterk voor zijn grote rivalen Wout van Aert en wereldkampioen Tom Pidcock. Van der Poel boekte zijn derde wereldbekerzege van het seizoen door de Belg en Brit na een spannend begin uiteindelijk ruim voor te blijven.
Van der Poel verloor vrijdag nog van Van Aert in de Zilvermeercross, waar hij tweede werd voor Pidcock. De Nederlander won de eerste ontmoeting met Van Aert wel, begin deze maand in de Scheldecross in de wereldbeker.
Op het modderige parcours in Gavere nam Van der Poel direct na de start de leiding, maar door een lekke band viel de Nederlander in de tweede ronde terug. Pidcock nam over en bouwde zijn voorsprong uit. Door een sterke derde ronde kwam Van der Poel terug aan kop. Pidcock bleef in de buurt en ook Van Aert bleef vanaf de derde positie zicht houden op de overwinning.
Goede niveau
Van der Poel reed een snelle vijfde en voorlaatste ronde, maar datzelfde deed Van Aert. De Belg lag zo’n 5 seconden achter op zijn Nederlandse rivaal, terwijl Pidcock was afgehaakt. Van der Poel hield zijn goede niveau ook in de slotfase vast en reed zijn concurrenten op een ruimere achterstand. Van Aert kwam op 27 seconden achterstand binnen, Pidcock op bijna een minuut.
Van der Poel zei dat hij vastberaden was om te winnen, maar kon niet goed aangeven welke factor de doorslag had gegeven. "Het was heel moeilijk en ook technisch. Voor mij was dit een hele leuke race, met veel mensen langs de kant. Ik ben blij met deze overwinning."
WK-sfeer
Ook Van Aert genoot van de "WK-sfeer" die er in Gavere hing. "Ik moet blij zijn met mijn tweede plek, dat was het hoogst haalbare. Voor mij was het nog steeds een lekkere dag buiten met alle toeschouwers die er waren."
De Belg Laurens Sweeck, die zesde werd in Gavere, blijft de leider in het wereldbekerklassement met 308 punten. Ook zijn landgenoot Michael Vanthourenhout deed in alle veldritten tot nu toe mee en volgt op 287 punten. Van der Poel en Van Aert verschenen veel minder vaak aan de start en staan respectievelijk zevende en elfde.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
34 minuten geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
46 minuten geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
2 uur geledenYANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
7 uur geledenADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
8 uur geledenADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.
8 uur geleden