Van der Poel verslaat Van Aert en Pidcock bij veldrit in Gavere
GAVERE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op tweede kerstdag de wereldbekercross in de bossen bij het Belgische Gavere gewonnen. De 27-jarige Nederlander van Alpecin-Deceuninck was te sterk voor zijn grote rivalen Wout van Aert en wereldkampioen Tom Pidcock. Van der Poel boekte zijn derde wereldbekerzege van het seizoen door de Belg en Brit na een spannend begin uiteindelijk ruim voor te blijven.
Van der Poel verloor vrijdag nog van Van Aert in de Zilvermeercross, waar hij tweede werd voor Pidcock. De Nederlander won de eerste ontmoeting met Van Aert wel, begin deze maand in de Scheldecross in de wereldbeker.
Op het modderige parcours in Gavere nam Van der Poel direct na de start de leiding, maar door een lekke band viel de Nederlander in de tweede ronde terug. Pidcock nam over en bouwde zijn voorsprong uit. Door een sterke derde ronde kwam Van der Poel terug aan kop. Pidcock bleef in de buurt en ook Van Aert bleef vanaf de derde positie zicht houden op de overwinning.
Goede niveau
Van der Poel reed een snelle vijfde en voorlaatste ronde, maar datzelfde deed Van Aert. De Belg lag zo’n 5 seconden achter op zijn Nederlandse rivaal, terwijl Pidcock was afgehaakt. Van der Poel hield zijn goede niveau ook in de slotfase vast en reed zijn concurrenten op een ruimere achterstand. Van Aert kwam op 27 seconden achterstand binnen, Pidcock op bijna een minuut.
Van der Poel zei dat hij vastberaden was om te winnen, maar kon niet goed aangeven welke factor de doorslag had gegeven. "Het was heel moeilijk en ook technisch. Voor mij was dit een hele leuke race, met veel mensen langs de kant. Ik ben blij met deze overwinning."
WK-sfeer
Ook Van Aert genoot van de "WK-sfeer" die er in Gavere hing. "Ik moet blij zijn met mijn tweede plek, dat was het hoogst haalbare. Voor mij was het nog steeds een lekkere dag buiten met alle toeschouwers die er waren."
De Belg Laurens Sweeck, die zesde werd in Gavere, blijft de leider in het wereldbekerklassement met 308 punten. Ook zijn landgenoot Michael Vanthourenhout deed in alle veldritten tot nu toe mee en volgt op 287 punten. Van der Poel en Van Aert verschenen veel minder vaak aan de start en staan respectievelijk zevende en elfde.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
12 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
18 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
1 dag geleden