Van der Poel verreweg de sterkste bij Duinencross in Koksijde
KOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft de Duinencross in het Belgische Koksijde gewonnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck bleef in België de concurrentie ruimschoots voor en tekende zodoende voor zijn negende zege op een rij.
Al in de eerste ronde plaatste de wereldkampioen een beslissende versnelling. Vervolgens reed hij op indrukwekkende wijze naar de winst.
Zijn landgenoot Pim Ronhaar eindigde met een achterstand van 1 minuut en 20 seconden op de tweede plek. De Belg Wout van Aert, de winnaar van vorig jaar, finishte als derde in de veldrit die deel uitmaakt van de X2O-Trofee. Van Aert had een achterstand van 1 minuut en 43 seconden op Van der Poel.
Tevreden
De Nederlander Lars van der Haar eindigde als vierde op 1.53 en verstevigde zijn leidersplaats in het klassement na vijf van de acht manches.
Van der Poel toonde zich na afloop tevreden. "Het was toch wel lastig, zeker om je eigen tempo te rijden", zei hij in het flashinterview na afloop. "Koksijde is altijd een van de lastige wedstrijden om op kop te rijden, want als je bij de zandstroken komt, is het spoor weg."
Eigen lijnen
Van der Poel probeerde om die reden vooral in zijn eigen lijnen te rijden. "Dat rijdt altijd wel het beste, maar ik reed twee keer heel goed door het zand, waardoor ik gelijk een mooie kloof had. Daarna koos ik tempo."
De regerend wereldkampioen vond het lastig te zeggen op hoeveel procent van zijn topvorm hij momenteel zit. "Dat is heel moeilijk te zeggen, maar ik kan sowieso nog wel beter worden richting het WK."
De Brit Tom Pidcock ontbrak in Koksijde. De wereldkampioen veldrijden van 2022 is ziek.
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
12 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
1 dag geleden