Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel verrast concurrenten in San Remo met lange sprint

Van der Poel verrast concurrenten in San Remo met lange sprint

SANREMO (ANP) - Mathieu van der Poel moest op de Cipressa en de Poggio afzien om Tadej Pogacar bij te benen. Toen dat lukte en de Italiaan Filippo Ganna nog aansloot, wist de Nederlander wat hem te doen stond. Met een vroeg ingezette sprint verraste hij zijn twee medevluchters en won hij na 2023 voor de tweede keer Milaan-Sanremo.

"Ik was enorm gefocust en wist dat Tadej sterk zou zijn", vertelde Van der Poel in het flashinterview. "Ik voelde me goed, al was het begin verschrikkelijk met die kou en regen. Bij de kust klaarde het gelukkig op. Op de Cipressa was Tadej al indrukwekkend en ik wist ook dat hij me op de Poggio zou proberen te lossen. Dat lukte niet, ik wilde hem op de top nog counteren, maar hij was sterk genoeg om in mijn wiel te blijven."

Met de weer vooraan teruggekeerde Ganna daalde het drietal richting finishstreep. "Ik wist dat die andere twee een lange sprint wilden en dat zij dachten dat ik juist pas laat de sprint wilde inzetten. Ik heb ze verrast omdat ik me sterk genoeg voelde om het lang vol te houden. Het was de juiste tactiek. Het is heel bijzonder om met twee van zulke geweldige renners op het podium te staan en met de ploeg Milaan-Sanremo voor het derde jaar op rij te winnen." Vorig jaar won zijn Belgische ploeggenoot Jasper Philipsen.

Zwaarder

Op de persconferentie vertelde Van der Poel dat hij in Tirreno-Adriatico al de juiste vorm te pakken had. "Al lukte het daar net niet om een rit te winnen. Maar ik wist ook dat ik met een week rust nog beter zou worden." Dat was nodig want het koersverloop verbaasde ook Van der Poel zelf. "Dat er op de Cipressa drie man voorop komen en wegblijven, heb ik nog nooit gezien. Hier zal nog lang over worden nagepraat."

Zijn duels met Pogacar leveren altijd spektakel op. Van der Poel kan het goed vinden met de Sloveen en ziet hem niet speciaal als zijn rivaal. "Tadej is ieders rivaal. Als je hem verslaat weet je dat je dichtbij de winst zit." In de Ronde van Vlaanderen komen ze elkaar weer tegen. Misschien ook in Parijs-Roubaix, Pogacar heeft nog geen uitsluitsel gegeven over deelname. "De Ronde van Vlaanderen is zwaarder dan Milaan-Sanremo. Daar heeft hij meer mogelijkheden om mij te lossen. En in de Tour de France heeft hij al laten zien hoe goed hij over kasseien rijdt."

Meer uit Sport

Formule 1-team Cadillac rijdt vanaf 2026 met Bottas en Pérez

LONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.

1 uur geleden
Venus Williams verliest direct bij rentree op haar 25e US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.

5 uur geleden
Alcaraz begint met overtuigende zege en nieuw kapsel aan US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.

6 uur geleden
Van de Zandschulp verliest in eerste ronde US Open van Rune

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.

14 uur geleden
Australian Open-winnares Keys strandt direct op US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.

17 uur geleden
Coach Meuwly: mijn best gedaan om atlete Sedney te helpen

ARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.

19 uur geleden
Verplichte wangslijmtest afgenomen bij vrouwen atletiekploeg

ARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.

20 uur geleden