Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel veroordeeld na belagen meisjes in hotel Australië

Van der Poel veroordeeld na belagen meisjes in hotel Australië

SUTHERLAND (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel is in Australië veroordeeld tot een boete voor het belagen van twee meisjes in een hotel in Sydney. De rechter in Sutherland gaf de 27-jarige wielrenner een boete van 1500 Australische dollar, zo'n 1000 euro, meldt de NOS.

Van der Poel, die in Australië was voor de WK wielrennen, bracht een groot deel van de nacht van zaterdag op zondag in de cel door omdat hij de meisjes van 13 en 14 jaar volgens de politie op de hotelgang zou hebben geduwd. Een meisje viel daarbij op de grond, het andere meisje raakte licht gewond aan een elleboog toen ze tegen de muur terechtkwam. Van der Poel zou de meisjes hebben geduwd omdat ze in het hotel waar de wielrenner verbleef lawaai maakten en meerdere keren op zijn deur klopten. Hij was verhaal gaan halen omdat hij niet kon slapen, zo vlak voor zijn deelname aan de wegwedstrijd van de WK. De Nederlander verklaarde zondag dat hij de meisjes niet had aangeraakt.

Van der Poel werd berecht voor twee gevallen van 'common assault', een aanval. Voor het ene geval kreeg hij een boete van 1000 Australische dollar, voor het andere een van 500 dollar. De rechter rekent het Van der Poel aan dat hij het recht in eigen hand heeft genomen. De advocaat van Van der Poel, Michael Bowe, noemt tegenover de NOS de veroordeling teleurstellend en liet weten direct in beroep te gaan. Van der Poel mag na de uitspraak Australië wel verlaten.

Zitting

De advocaat gaf toe dat Van der Poel het recht in eigen hand had genomen. "Het was laat, hij stond onder druk om te presteren. En iedereen maakt fouten. Hij zal hiervan leren."

Volgens de advocaat was de vriendin van Van der Poel in tranen en was de wielrenner zelf erg teleurgesteld over de uitspraak. "Hij zei ook dat hij het gevoel heeft dat hij zijn land en zijn team in de steek heeft gelaten", zei Bowe.

Van der Poel moest zich aanvankelijk dinsdag voor de rechter verantwoorden, maar op verzoek van zijn advocaat vond die zitting een dag eerder plaats omdat hij maandag naar huis zou vliegen. Hij wilde na de zitting in de rechtbank geen commentaar geven.

Hoofdcoach Jan van Veen van de KNWU, die ook in Australië is, wilde evenmin reageren op de uitspraak van de rechter. Hij wilde ook niet zeggen of Van der Poel maandag terugvliegt. Van der Poels teammanager Christoph Roodhooft van de Belgische ploeg Alpecin-Deceuninck reageerde ook niet op verzoeken om een reactie.

Meer uit Sport

Tourvorm 'ervaren' Arensman nog onzeker maand na Giro

BARCELONA (ANP) - Tweevoudig ritwinnaar Thymen Arensman zit nog in onzekerheid over zijn vorm en fitheid tijdens de komende Tour de France, die zaterdag begint in Barcelona. Ruim een maand geleden reed hij voor het klassement in de Giro d'Italia, waarin hij als vierde eindigde. De 26-jarige wielrenner van Netcompany Ineos combineerde de twee grote rondes vorig jaar ook al, wat hem bij zijn Tourdebuut twee ritzeges opleverde.

8 uur geleden
Verenigde Staten treffen België in achtste finales WK voetbal

SANTA CLARA (ANP) - De Verenigde Staten spelen in de nacht van dinsdag op woensdag in de achtste finales van het WK voetbal in Seattle tegen België. Het elftal van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Bosnië en Herzegovina in de zestiende finales in de nacht van woensdag op donderdag met 2-0. Het publiek in het afgeladen San Francisco Bay Area Stadium vierde na afloop massaal feest.

10 uur geleden
FIFA-baas Infantino condoleert nabestaanden overleden fans Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - FIFA-baas Gianni Infantino heeft de nabestaanden van de overleden Mexicaanse voetbalfans gecondoleerd. Gastland Mexico won in de nacht van dinsdag op woensdag met 2-0 van Ecuador in de zestiende finales van het WK. Bij de festiviteiten na afloop overleden vier Mexicaanse supporters.

11 uur geleden
Tennisser Djokovic eenvoudig door op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de derde ronde op Wimbledon bereikt. De 24-voudig grandslamwinnaar versloeg de Griek Stéfanos Tsitsipás met 6-3 6-4 6-2. De Serviër treft in de volgende ronde de Fransman Arthur Rinderknech.

16 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich geplaatst voor de derde ronde op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-1 7-6 (9) te sterk voor de Amerikaanse McCartney Kessler.

18 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp na vijfsetter klaar op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.

20 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat niet meer voor groene trui in Tour

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.

21 uur geleden