Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel verdedigt kleine marge in vrij vlakke tijdrit

Van der Poel verdedigt kleine marge in vrij vlakke tijdrit

CHANGÉ (ANP) - Mathieu van der Poel verdedigt woensdagmiddag in de eerste van twee individuele tijdritten in deze Tour de France zijn gele leiderstrui. De kopman van Alpecin-Fenix heeft in het algemeen klassement 8 seconden voorsprong op de Franse wereldkampioen Julian Alaphilippe. Ook specialist Wout van Aert van Jumbo-Visma, die vierde staat op 31 seconden, aast op de ritzege en het geel.

De Tourorganisatie heeft van Changé naar Laval Espace Mayenne een redelijk vlak parcours getrokken. In de eerste 1,5 kilometer zit een klein klimmetje en op 10 kilometer. Daarna loopt de weg alleen in de slotkilometers nog een beetje op.

Het is voor het eerst sinds 2008 dat er los van een proloog of openingstijdrit zo vroeg in de Tour een individuele tijdrit in het programma is opgenomen. Op de voorlaatste dag moeten de renners ook nog een individuele tijdrit afwerken.

Laval had een keer eerder de aankomst van een Touretappe. In 1999 won de Belg Tom Steels er een massasprint.

De eerste renner, de Deen Amund Grøndahl Jansen, gaat om 12.15 uur van start. Mathieu van der Poel start als laatste om 16.50 uur. Hij finisht rond 17.20 uur.

Meer uit Sport

Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

8 uur geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

11 uur geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

17 uur geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

18 uur geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

18 uur geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

19 uur geleden
Gebroken hart bij schaatser Prins na missen Olympische Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.

19 uur geleden