Van der Poel verdedigt kleine marge in vrij vlakke tijdrit
CHANGÉ (ANP) - Mathieu van der Poel verdedigt woensdagmiddag in de eerste van twee individuele tijdritten in deze Tour de France zijn gele leiderstrui. De kopman van Alpecin-Fenix heeft in het algemeen klassement 8 seconden voorsprong op de Franse wereldkampioen Julian Alaphilippe. Ook specialist Wout van Aert van Jumbo-Visma, die vierde staat op 31 seconden, aast op de ritzege en het geel.
De Tourorganisatie heeft van Changé naar Laval Espace Mayenne een redelijk vlak parcours getrokken. In de eerste 1,5 kilometer zit een klein klimmetje en op 10 kilometer. Daarna loopt de weg alleen in de slotkilometers nog een beetje op.
Het is voor het eerst sinds 2008 dat er los van een proloog of openingstijdrit zo vroeg in de Tour een individuele tijdrit in het programma is opgenomen. Op de voorlaatste dag moeten de renners ook nog een individuele tijdrit afwerken.
Laval had een keer eerder de aankomst van een Touretappe. In 1999 won de Belg Tom Steels er een massasprint.
De eerste renner, de Deen Amund Grøndahl Jansen, gaat om 12.15 uur van start. Mathieu van der Poel start als laatste om 16.50 uur. Hij finisht rond 17.20 uur.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
8 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
9 uur geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
19 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
1 dag geleden