Van der Poel verdedigt kleine marge in vrij vlakke tijdrit
CHANGÉ (ANP) - Mathieu van der Poel verdedigt woensdagmiddag in de eerste van twee individuele tijdritten in deze Tour de France zijn gele leiderstrui. De kopman van Alpecin-Fenix heeft in het algemeen klassement 8 seconden voorsprong op de Franse wereldkampioen Julian Alaphilippe. Ook specialist Wout van Aert van Jumbo-Visma, die vierde staat op 31 seconden, aast op de ritzege en het geel.
De Tourorganisatie heeft van Changé naar Laval Espace Mayenne een redelijk vlak parcours getrokken. In de eerste 1,5 kilometer zit een klein klimmetje en op 10 kilometer. Daarna loopt de weg alleen in de slotkilometers nog een beetje op.
Het is voor het eerst sinds 2008 dat er los van een proloog of openingstijdrit zo vroeg in de Tour een individuele tijdrit in het programma is opgenomen. Op de voorlaatste dag moeten de renners ook nog een individuele tijdrit afwerken.
Laval had een keer eerder de aankomst van een Touretappe. In 1999 won de Belg Tom Steels er een massasprint.
De eerste renner, de Deen Amund Grøndahl Jansen, gaat om 12.15 uur van start. Mathieu van der Poel start als laatste om 16.50 uur. Hij finisht rond 17.20 uur.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
10 minuten geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
4 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
5 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
16 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden