Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel troeft Van Aert en Pidcock af in zware Citadelcross

Van der Poel troeft Van Aert en Pidcock af in zware Citadelcross

NAMEN (ANP) - Het moest wel uit zijn tenen komen, maar Mathieu van der Poel toonde toch weer zijn klasse als veldrijder in de wereldbekerwedstrijd op de Citadel van Namen. De wereldkampioen ploeterde rondenlang achter de Britse sensatie Tom Pidcock aan, maar wist er in de laatste ronde een ultieme demarrage uit te persen die hem naar de zege voerde in een spectaculair moddergevecht.

Het was ook de eerste cross van deze winter waarin Van der Poel het opnam tegen zijn Belgische aartsrivaal Wout van Aert. De kersverse sportman van België streed de hele cross praktisch aan de zijde van Van der Poel, maar ook hij moest de Nederlander in de laatste ronde laten gaan. Op de streep was het verschil 3 seconden.

Pidcock, die vorige week Van der Poel nog versloeg in de Superprestige van Gavere, moest moegestreden genoegen nemen met de derde plaats. De jonge Brit was absoluut de smaakmaker op het blubberige parcours met steile stukken en stroken kasseien. Hij zette zich tegen het einde van de eerste van negen ronden aan de kop van de wedstrijd en nam vervolgens brutaal afstand van Van der Poel en Van Aert.

De twee rivalen in het veld, die inmiddels ook uitblinken op de weg, kregen het gaatje naar Pidcock maar niet dicht en even leek het erop dat ze de overwinning aan de Britse kampioen moesten laten. Maar Van Aert vond na een uiterste krachtsinspanning bij het ingaan van de laatste ronde toch de aansluiting. Van der Poel twijfelde vervolgens geen moment, plaatste een versnelling en maakte zich los. Hij hield de kleine voorsprong vast tot aan de finish en ging zo diep, dat hij meer dan een minuut nodig had om bij te komen.

Meer uit Sport

Turnkampioene Biles ligt in het ziekenhuis: 'bijna dood'

HOUSTON (ANP) - Turnster Simone Biles is in het ziekenhuis beland. Dat heeft de 29-jarige Amerikaanse zevenvoudig olympisch kampioene zaterdagavond zelf bekendgemaakt. "Ik ben normaal niet van het delen van dit soort dingen omdat ik privacy waardeer in de huidige tijd", schrijft Biles op haar Instagram. "Maar bijna doodgaan stond aan het begin van deze week nog niet op mijn bingokaart."

15 minuten geleden
Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

15 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

16 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

16 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

16 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

17 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

17 uur geleden