Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel treft Pogacar en Froome in Ronde van Emiraten

Van der Poel treft Pogacar en Froome in Ronde van Emiraten

ABU DHABI (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel gaat het volgende maand in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten opnemen tegen onder anderen Tadej Pogacar en Chris Froome. De Sloveense winnaar van de laatste Tour de France en de Brit die de Ronde van Frankrijk al vier keer won, hebben zich ook aangemeld voor de openingswedstrijd van de WorldTour.

De organisatie meldde tevens de komst van onder anderen wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna, de sprinters Sam Bennett, Caleb Ewan, Pascal Ackermann en Fernando Gaviria. Ook de winnaar van vorig jaar, Adam Yates, doet weer mee.

Van der Poel kondigde begin deze maand al aan dat hij de Ronde van de Emiraten de voorkeur geeft boven het Belgische openingsweekeinde, bestaande uit de Omloop Het Nieuwsblad en Kuurne-Brussel-Kuurne op 27 en 28 februari. De alleskunner van Alpecin-Fenix ziet de zevendaagse etappekoers (21 tot en met 27 februari) als goede voorbereiding op de voorjaarsklassiekers.

Froome zou aanvankelijk deze maand in de Ronde van San Juan debuteren voor zijn nieuwe ploeg Israel Start-Up Nation, maar de Argentijnse etappekoers ging vanwege de coronacrisis niet door. De 35-jarige Brit richt zich nu op de Ronde van de Emiraten. Pogacar, de 22-jarige klimmer van Team Emirates, eindigde afgelopen jaar als tweede in de ronde achter Yates.

Meer uit Sport

Motorcrosser Herlings opnieuw de beste in GP van Letland

KEGUMS (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings (KTM) heeft voor het derde jaar op rij de Grote Prijs van Letland in de MXGP gewonnen. De 30-jarige Brabander won op het circuit van Kegums beide manches. De vijfvoudig wereldkampioen maakte begin april zijn rentree, nadat hij in oktober vorig jaar in Valkenswaard een kruisband in zijn rechterknie had afgescheurd. Vorige week won hij met de GP van Duitsland voor het eerst weer een wedstrijd in de MXGP.

2 uur geleden
Belg Merlier oppermachtig in Brussels Cycling Classic

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Tim Merlier heeft met overmacht de Brussels Cycling Classic gewonnen. De sprinter van Soudal Quick-Step was in de massasprint door niemand te volgen. Het was de 58e overwinning voor de 32-jarige renner, die de regerend Europees kampioen is.

3 uur geleden
Schotse golfer Syme ziet droom uitkomen met zege op KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Connor Syme heeft met het winnen van het KLM Open in Badhoevedorp een van zijn grote doelen bereikt. Voor de 29-jarige Schot, die sinds 2017 prof is, was het de eerste toernooizege op de DP World Tour. "Het is altijd een droom van mij geweest om een winnaar op de Tour te zijn", vertelde hij tijdens de persconferentie op The International.

3 uur geleden
Hockeysters opnieuw veel te sterk voor Australië in Pro League

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook de tweede wedstrijd tegen Australië in de Pro League eenvoudig gewonnen. Na de 8-1 van zaterdag werd het een dag later 5-1 voor de formatie van bondscoach Raoul Ehren.

4 uur geleden
Golfer Huizing 'heel blij' met prestaties op KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Daan Huizing kijkt met een trots gevoel terug op zijn prestaties op het KLM Open in Badhoevedorp, waar hij met de negentiende plaats de beste Nederlander werd. "Dat zat de laatste tijd ook in mijn hoofd. Als je dan niet wint, dan wil je dat op zijn minst een keer worden", zei de 34-jarige golfer op The International.

4 uur geleden
Golfer Huizing beste Nederlander op KLM Open, Syme wint

BADHOEVEDORP (ANP) - Daan Huizing heeft het KLM Open in Badhoevedorp afgesloten op de gedeelde negentiende plaats. De 34-jarige golfer uit Soest was daarmee de beste Nederlander op The International, waar de Schot Connor Syme de winnaar werd. Huizing noteerde een slotronde van 73 slagen, 2 boven het baangemiddelde, waarmee hij het toernooi par speelde.

5 uur geleden
Pogacar wint eerste etappe in Critérium du Dauphiné

MONTLUÇON (ANP) - In de eerste etappe van het Critérium du Dauphiné heeft Tadej Pogacar de zege behaald. De Sloveen bleef in Montluçon in een lastige finale de Deen Jonas Vingegaard, Mathieu van der Poel en de Belg Remco Evenepoel voor.

5 uur geleden