Van der Poel tevreden na laatste verkenning WK-parcours
OOSTENDE (ANP) - Een laatste verkenning op het WK-parcours stemde Mathieu van der Poel zondag vrolijk. "Het strandgedeelte is enorm veranderd. Gisteren was het door de nattigheid enorm lastig geworden. Je kunt nu beter door het zand rijden. Het is meer op techniek en daar ben ik wel blij mee", vertelde Van der Poel die vanaf 15.10 uur in Oostende zijn wereldtitel verdedigt.
"Ik denk dat iedereen snel op zijn plek zal zitten. Het parcours is nog altijd zwaar. Het rijden door het zand en daarna de brug weer op terug naar het andere deel, ik denk dat je daar de laatste ronden echt naar boven gaat kruipen."
Het duel met Wout van Aert wordt ook door de titelverdediger verwacht. "Ik ben niet bij voorbaat bezig met die tweestrijd, maar het zal heel goed dat duel kunnen worden. Ik hoop dat Wout en ik allebei van pech gespaard blijven. Het is wel een heel eerlijk parcours en daar ben ik wel blij mee. De sterkste zal hier wel winnen."
Van der Poel voelt een gezonde spanning vooraf. "Ik had vroeger meer last van de zenuwen, nu is dat minder geworden. Het doel is wereldkampioen worden. Ik heb een heel goede voorbereiding gehad, ik heb perfect gewerkt naar dit moment. Het is geen garantie op succes, maar we hebben er alles aan gedaan."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
8 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
13 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geleden