Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel tevreden na laatste verkenning WK-parcours

Van der Poel tevreden na laatste verkenning WK-parcours

OOSTENDE (ANP) - Een laatste verkenning op het WK-parcours stemde Mathieu van der Poel zondag vrolijk. "Het strandgedeelte is enorm veranderd. Gisteren was het door de nattigheid enorm lastig geworden. Je kunt nu beter door het zand rijden. Het is meer op techniek en daar ben ik wel blij mee", vertelde Van der Poel die vanaf 15.10 uur in Oostende zijn wereldtitel verdedigt.

"Ik denk dat iedereen snel op zijn plek zal zitten. Het parcours is nog altijd zwaar. Het rijden door het zand en daarna de brug weer op terug naar het andere deel, ik denk dat je daar de laatste ronden echt naar boven gaat kruipen."

Het duel met Wout van Aert wordt ook door de titelverdediger verwacht. "Ik ben niet bij voorbaat bezig met die tweestrijd, maar het zal heel goed dat duel kunnen worden. Ik hoop dat Wout en ik allebei van pech gespaard blijven. Het is wel een heel eerlijk parcours en daar ben ik wel blij mee. De sterkste zal hier wel winnen."

Van der Poel voelt een gezonde spanning vooraf. "Ik had vroeger meer last van de zenuwen, nu is dat minder geworden. Het doel is wereldkampioen worden. Ik heb een heel goede voorbereiding gehad, ik heb perfect gewerkt naar dit moment. Het is geen garantie op succes, maar we hebben er alles aan gedaan."

Meer uit Sport

Karalis daagt Duplantis uit: ben gevaarlijk als ik plezier heb

TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."

5 minuten geleden
Europees kampioen Chapple kiest rol van underdog op 1500 meter

TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.

1 uur geleden
Wereldrecordhouder wijst Schilder op technische fout kogelstoten

TORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.

2 uur geleden
WK indooratletiek in 2028 in India en in 2030 in Kazachstan

TORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.

3 uur geleden
Bisschops jaagt op WK atletiek in Torun op status sprinticoon

ARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.

5 uur geleden
Honkballers Venezuela winnen World Baseball Classic na zege op VS

MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.

1 dag geleden
Hockeybondscoach Delmee wil dat het WK net als in 1998 gaat leven

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en Belgiƫ plaatsvindt.

1 dag geleden