Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel tevreden na laatste verkenning WK-parcours

Van der Poel tevreden na laatste verkenning WK-parcours

OOSTENDE (ANP) - Een laatste verkenning op het WK-parcours stemde Mathieu van der Poel zondag vrolijk. "Het strandgedeelte is enorm veranderd. Gisteren was het door de nattigheid enorm lastig geworden. Je kunt nu beter door het zand rijden. Het is meer op techniek en daar ben ik wel blij mee", vertelde Van der Poel die vanaf 15.10 uur in Oostende zijn wereldtitel verdedigt.

"Ik denk dat iedereen snel op zijn plek zal zitten. Het parcours is nog altijd zwaar. Het rijden door het zand en daarna de brug weer op terug naar het andere deel, ik denk dat je daar de laatste ronden echt naar boven gaat kruipen."

Het duel met Wout van Aert wordt ook door de titelverdediger verwacht. "Ik ben niet bij voorbaat bezig met die tweestrijd, maar het zal heel goed dat duel kunnen worden. Ik hoop dat Wout en ik allebei van pech gespaard blijven. Het is wel een heel eerlijk parcours en daar ben ik wel blij mee. De sterkste zal hier wel winnen."

Van der Poel voelt een gezonde spanning vooraf. "Ik had vroeger meer last van de zenuwen, nu is dat minder geworden. Het doel is wereldkampioen worden. Ik heb een heel goede voorbereiding gehad, ik heb perfect gewerkt naar dit moment. Het is geen garantie op succes, maar we hebben er alles aan gedaan."

Meer uit Sport

Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

3 uur geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

3 uur geleden
Veldrijdster Brand bekroont topseizoen met wereldtitel in Hulst

HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.

5 uur geleden
Honkballers Jansen en Kelly doen mee aan World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.

7 uur geleden
Rybakina wint Australian Open na inhaalrace in derde set

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).

9 uur geleden
Geblesseerde skiester Vonn meldt zich af voor super-G

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.

11 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot verliest finale in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.

12 uur geleden