Van der Poel start woensdag in Scheldeprijs
TERNEUZEN (ANP) - Mathieu van der Poel gaat woensdag in het Nederlandse Terneuzen in de 111e editie van de Scheldeprijs van start. De 28-jarige wielrenner van Alpecin-Deceuninck wil met het oog op de klassieker Parijs-Roubaix van komende zondag extra wedstrijdritme opdoen.
Van der Poel, die afgelopen zondag achter Tadej Pogacar als tweede eindigde in de Ronde van Vlaanderen, had de Scheldeprijs aanvankelijk niet op zijn programma staan. "We hebben een kleine verrassing", zo kondigde de ploeg de opstelling aan. "Een race door mijn eigen streek is mooi", zegt Van der Poel. "Wat extra wedstrijdritme in de aanloop naar Parijs-Roubaix kan geen kwaad en daarnaast kijk ik er net als in de Tirreno naar uit om onze kopman voor de sprint, Jasper Philipsen, te helpen."
Van der Poel hielp Philipsen al met de sprint in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico. De Belgische sprinter won toen twee etappes. De Scheldeprijs is een eendagswedstrijd die in Schoten vaak in een sprint eindigt. Vorig jaar won de Noor Alexander Kristoff.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
33 minuten geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
17 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
23 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geleden