Van der Poel start in topvorm in BinckBank Tour
BLANKENBERGE (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel start dinsdag in Blankenberge met klassementsambities aan de BinckBank Tour. De Nederlandse kampioen is de topfavoriet voor de eindzege en zegt in topvorm te zijn.
"Het doel van de ploeg is om sowieso een ritoverwinning mee te pakken zegt de kopman van Alpecin-Fenix. "Wat betreft mijn eindklassement zal veel afhangen van het resultaat van de tijdrit. Ik ben alvast honderd procent top", vertelde hij . "Ik reed een voortreffelijke Tirreno-Adriatico en daarna ben ik op hoogtestage gegaan. Ik ben klaar voor deze BinckBank Tour."
Van der Poel koos ervoor om het WK in Imola over te slaan. "Heel bewust. Ik heb ook gekeken naar het WK. Ik was niet echt goed genoeg om daar te presteren. Ik zou nooit met mannen als Julian Alaphilippe meegestreden hebben."
Op hoogtestage nam Van der Poel zijn tijdritfiets mee. "De individuele tijdrit zal bepalend worden voor het eindklassement. Daarom ging ik ook in Livigno enkele keren op pad met de tijdritfiets. Dat was al een poos geleden. Dan merk je dat dit de eerste kilometers niet zo snel gaat. Het was goed om die tijdritpositie weer eens aan te nemen. Ook de tussensprints kunnen belangrijk worden, maar dat zal afhangen van de situatie in de koers."
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
6 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
6 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geƫindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
6 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
9 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
12 uur geleden