Van der Poel start in topvorm in BinckBank Tour
BLANKENBERGE (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel start dinsdag in Blankenberge met klassementsambities aan de BinckBank Tour. De Nederlandse kampioen is de topfavoriet voor de eindzege en zegt in topvorm te zijn.
"Het doel van de ploeg is om sowieso een ritoverwinning mee te pakken zegt de kopman van Alpecin-Fenix. "Wat betreft mijn eindklassement zal veel afhangen van het resultaat van de tijdrit. Ik ben alvast honderd procent top", vertelde hij . "Ik reed een voortreffelijke Tirreno-Adriatico en daarna ben ik op hoogtestage gegaan. Ik ben klaar voor deze BinckBank Tour."
Van der Poel koos ervoor om het WK in Imola over te slaan. "Heel bewust. Ik heb ook gekeken naar het WK. Ik was niet echt goed genoeg om daar te presteren. Ik zou nooit met mannen als Julian Alaphilippe meegestreden hebben."
Op hoogtestage nam Van der Poel zijn tijdritfiets mee. "De individuele tijdrit zal bepalend worden voor het eindklassement. Daarom ging ik ook in Livigno enkele keren op pad met de tijdritfiets. Dat was al een poos geleden. Dan merk je dat dit de eerste kilometers niet zo snel gaat. Het was goed om die tijdritpositie weer eens aan te nemen. Ook de tussensprints kunnen belangrijk worden, maar dat zal afhangen van de situatie in de koers."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in het eerste deel van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.
56 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
11 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
12 uur geleden