Van der Poel start in topvorm in BinckBank Tour
BLANKENBERGE (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel start dinsdag in Blankenberge met klassementsambities aan de BinckBank Tour. De Nederlandse kampioen is de topfavoriet voor de eindzege en zegt in topvorm te zijn.
"Het doel van de ploeg is om sowieso een ritoverwinning mee te pakken zegt de kopman van Alpecin-Fenix. "Wat betreft mijn eindklassement zal veel afhangen van het resultaat van de tijdrit. Ik ben alvast honderd procent top", vertelde hij . "Ik reed een voortreffelijke Tirreno-Adriatico en daarna ben ik op hoogtestage gegaan. Ik ben klaar voor deze BinckBank Tour."
Van der Poel koos ervoor om het WK in Imola over te slaan. "Heel bewust. Ik heb ook gekeken naar het WK. Ik was niet echt goed genoeg om daar te presteren. Ik zou nooit met mannen als Julian Alaphilippe meegestreden hebben."
Op hoogtestage nam Van der Poel zijn tijdritfiets mee. "De individuele tijdrit zal bepalend worden voor het eindklassement. Daarom ging ik ook in Livigno enkele keren op pad met de tijdritfiets. Dat was al een poos geleden. Dan merk je dat dit de eerste kilometers niet zo snel gaat. Het was goed om die tijdritpositie weer eens aan te nemen. Ook de tussensprints kunnen belangrijk worden, maar dat zal afhangen van de situatie in de koers."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
10 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
11 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
12 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden