Van der Poel start in Amstel Gold Race
OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel neemt volgende week deel aan de Amstel Gold Race. Dat bevestigde hij zondag na zijn zege in de Ronde van Vlaanderen. Van der Poel won de Gold Race in 2019 na een buitengewoon spannende finale. In 2020 ging de Nederlandse klassieker vanwege de coronamaatregelen niet door. Vorig jaar laste Van der Poel na de Ronde van Vlaanderen een rustperiode in met het oog op zijn mountainbike-ambities.
Zijn ploeg Alpecin-Fenix liet lang in het midden of hun Nederlandse kopman volgende week zondag in Limburg zou verschijnen. Van der Poel is na een rustperiode wegens een rugblessure pas twee weken terug in koers. De winst in Vlaanderen betekende al wel zijn derde succes dit jaar.
Na de Amstel Gold Race volgt nog Parijs-Roubaix. Dan zit het klassieke voorjaar voor Van der Poel er naar alle waarschijnlijkheid op. "Luik-Bastenaken-Luik zal ik normaal gesproken niet rijden. Zeker niet als ik in de Giro d'Italia start, al is dat nog niet 100 procent zeker."
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
5 uur geleden