Van der Poel start door ribblessure ook niet in veldrit Koksijde
BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel komt vrijdag niet in actie in de veldrit om de X2O Badkamers Trofee van Koksijde. Zijn ploeg Alpecin-Deceuninck meldt dat de wereldkampioen nog steeds last heeft van pijnlijke ribben. Die liep hij op door een val tijdens de cross van Loenhout, vorige week vrijdag. Daarna deed hij nog wel mee aan de wereldbekercross van Besançon, waar hij zijn vijfde zege van het seizoen boekte in evenzoveel wedstrijden.
"Mathieu heeft met name last op zwaardere parcoursen. Hij beslist zaterdag samen met de ploeg of hij een dag later start in Dendermonde", meldt Alpecin-Deceuninck. Van der Poel ontbrak op nieuwjaarsdag al in de cross van Baal.
"Het is bijzonder jammer, want Koksijde is een van mijn favoriete crossen", meldt Van der Poel via zijn team. "Ik won er mijn eerste wereldtitel bijvoorbeeld. Maar het komt te snel. Ik hoop zondag klaar te zijn, maar het wordt spannend."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
50 minuten geledenBENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
1 uur geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
3 uur geledenBENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.
3 uur geledenBORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.
5 uur geleden