Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel stapt af in elfde etappe Tour de France

Van der Poel stapt af in elfde etappe Tour de France

SERRE CHEVALIER (ANP) - Mathieu van der Poel heeft woensdag de Tour de France verlaten. Dat gebeurde in de elfde etappe, een zware bergrit naar Serre Chevalier. Van der Poel reed aanvankelijk nog voorop met de Belg Wout van Aert, maar liet zich op de eerste klim van de dag terugzakken naar het peloton. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck hield het tijdens de beklimming van de volgende col, de Télégraphe, voor gezien.

Van der Poel was bezig aan zijn tweede Tour de France nadat hij eerder dit jaar de Giro d'Italia had uitgereden. Daarin won hij een rit en droeg hij drie dagen de roze leiderstrui. In de Tour won hij vorig jaar een rit en was hij de zes dagen erna geletruidrager.

Van der Poel (27) klaagde vanaf het begin van deze Tour over zijn gebrek aan vorm. Nadat hij in Kopenhagen als vijfde was geëindigd in de openingstijdrit, vertelde hij alleen maar te kunnen hopen op beterschap. Ook werd duidelijk dat de hoogtestage na de Giro hem niet het goede gevoel had gegeven. "Pas de week voor de Tour thuis begon ik me beter te voelen. Ik moet de komende ritten hier zo goed mogelijk doorkomen. Daarna kan ik misschien iets proberen", zei hij toen.

Doorzetten

Van der Poel liet zich weinig zien aan kop van de koers. Soms probeerde hij wat werk te doen voor zijn ploeggenoot en sprinter Jasper Philipsen. In de kasseienrit naar Arenberg, vooraf bestempeld als doel, speelde hij geen enkele rol. "Ik had de benen niet, zo wordt het nog een lange Tour voor me", sprak hij teleurgesteld.

Hij twijfelde tussen doorgaan en opgeven. "Maar ik weet ook dat als ik was gestopt het na twee dagen thuis ook zou gaan wringen. Ik wil nog wel even doorzetten, maar als het nog lang zo gaat, denk ik niet dat ik nog blijf aanklampen", zei hij na de zesde etappe. Een kleine week later was het geduld op.

Meer uit Sport

Melle van 't Wout wist dat het op zijn verjaardag moest gebeuren

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.

5 uur geleden
Shorttracksters ontgoocheld na 'veel pech' in finale aflossing

MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.

8 uur geleden
Nederland stijgt in medailleklassement Spelen naar vijfde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.

9 uur geleden
Zilver Melle van 't Wout op 500 meter, brons voor broer Jens

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.

9 uur geleden
Shorttracksters grijpen na val naast medaille op aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.

10 uur geleden
Van 't Wout bereikt op Olympische Spelen ook finale op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.

10 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.

11 uur geleden