Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel soleert naar derde zege in Ronde van Vlaanderen

Van der Poel soleert naar derde zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck ging er op de door de regen spekgladde Koppenberg, zo'n 40 kilometer voor de finish, alleen vandoor en bereikte met een riante voorsprong de finish in Oudenaarde.

Van der Poel won de belangrijkste Vlaamse wielerklassieker eerder in 2020 en 2022. Vorig jaar werd de 29-jarige Nederlander tweede achter Tadej Pogacar. De Sloveen ontbrak dit jaar, net als de Belg Wout van Aert die woensdag in de voorbereidingskoers Dwars door Vlaanderen zwaar ten val kwam.

De koers over 270 kilometer telde zeven kasseistroken en liefst zeventien hellingen. De Italiaan Luca Mozzato werd tweede, Michael Matthews kwam als derde over de streep, maar de Australiër werd gedeclasseerd ten faveure van de Duitser Nils Politt.

Vroege kopgroep

Na een eerste uur met een gemiddelde snelheid van iets meer dan 50 kilometer per uur stond de vroege kopgroep vast. Onder de acht vluchters bevonden zich twee Nederlanders: David Dekker en Elmar Reinders.

Op de Molenberg, vooraf gezien als een plek waar de strijd kon losbarsten, versnelde Mads Pedersen. Een minuut achter de koplopers zorgde de actie van de Deen voor een eerste schifting. Richting Berendries meldden ook Visma-renners Dylan van Baarle en Tiesj Benoot zich voorin. De koplopers werden ingelopen, maar Van der Poel moest op de Valkenberg in zijn eentje de sprong naar de eerste groep maken. Net aangesloten zag hij hoe Pedersen opnieuw aanviel. Hij kreeg Van der Poels ploeggenoot Gianni Vermeersch mee.

Tweede doorkomst

Bij de tweede doorkomst op de Oude Kwaremont, een kleine 60 kilometer voor de finish, werd het tweetal bijgehaald. De Spanjaard Oier Lazkano en Van der Poel hadden het werk gedaan, renners van Visma - Lease a Bike waren voorin verdwenen, al kon onder anderen de Amerikaan Matteo Jorgenson richting Paterberg weer aansluiten. De Spanjaard Iván García Cortina bereikte als eerste de voet van de Koppenberg, maar zag gehinderd door materiaalpech Van der Poel als eerste passeren. Op de spekgladde kasseien viel het achter Van der Poel en Jorgenson volledig stil.

Met nog 40 kilometer te rijden wilde Van der Poel niet wachten op de Amerikaan. Ver achter hem was de strijd om de andere podiumplaatsen een stuk spannender. De Italiaan Alberto Bettiol, een oud-winnaar, en de Belg Dylan Teuns, probeerden een grotere groep voor te blijven, maar vielen in de laatste rechte lijn volledig stil.

Meer uit Sport

Crash Formule 2-coureur voedt discussie veiligheid Madring

MADRID (ANP) - Een crash van de Thaise coureur Tasanapol Inthraphuvasak tijdens de eerste vrije training van de Formule 2 in Madrid op vrijdag heeft de discussie gevoed of het nieuwe circuit in Madrid niet te gevaarlijk is. De wagen raakte in bocht 19 de vangrail en vatte vlam. De coureur kon op tijd de auto verlaten.

1 uur geleden
Boermans gaat weer beachvolleyballen met De Groot

UTRECHT (ANP) - Beachvolleyballer Stefan Boermans vormt voortaan weer een team met Yorick de Groot. Dat meldt de Nederlandse volleybalbond Nevobo.

1 uur geleden
Sabalenka voelde zich 'wanhopig' voor bereiken US Open-finale

NEW YORK (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka (28) voelde zich voor het bereiken van de finale van de US Open naar eigen zeggen wanhopig. De Belarussische gaat in New York op voor de vierde finale op rij, nadat ze in de nacht van donderdag op vrijdag in de halve finale afrekende met de Amerikaanse Jessica Pegula.

5 uur geleden
Rybakina naar finale US Open na winst op Gauff

NEW YORK (ANP) - Elena Rybakina staat zaterdag in de finale van de US Open. De tennisster uit Kazachstan versloeg in de halve finale de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 3-6 ​6-4 6-4.

8 uur geleden
Sabalenka haalt voor de vierde keer op rij finale US Open tennis

NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de US Open. De 28-jarige tennisster uit Belarus versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula in de halve finale van het grandslamtoernooi in New York in twee sets: 7-5 6-2. Sabalenka is de nummer 1 van de wereld en de titelverdedigster. Ze kan zondag voor de derde achtereenvolgende keer de US Open winnen.

11 uur geleden
Vollering kopvrouw Nederlandse selectie WK wielrennen Canada

MONTRÉAL (ANP) - Demi Vollering is de kopvrouw van de Nederlandse selectie voor de WK wielrennen, die van 20 tot en met 27 september plaatsvinden in het Canadese Montréal. Dat heeft de KNWU donderdag bekendgemaakt. De winnares van de Tour de France heeft een lange erelijst, maar wereldkampioen werd ze nog nooit.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp positief na uitschakeling US Open

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp is na zijn uitschakeling op de US Open positief over zijn anderhalve maand in Noord-Amerika. Dat zei de Nederlandse tennisser in de nacht van woensdag op donderdag in New York tegen de NOS. Van de Zandschulp verloor in de kwartfinale in drie sets van de Duitse nummer 1 van de plaatsingslijst Alexander Zverev.

1 dag geleden