Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel: rondje was gemakkelijker dan we hadden gehoopt

Van der Poel: rondje was gemakkelijker dan we hadden gehoopt

PLOUAY (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel had na zijn vierde plaats in de massasprint van het EK wielrennen in Plouay het gevoel dat er meer in had gezeten. Hij moest de titel laten aan de Italiaan Giacomo Nizzolo. "Als team hebben we goed gereden. Ik miste uiteindelijk net even het geluk in de sprint om er echt het maximale voor mezelf uit te halen. Maar ook dat hoort bij de koers."

Volgens Van der Poel heeft het Nederlandse team er alles aan gedaan "Het rondje was iets gemakkelijker dan we vooraf gehoopt hadden", vond hij achteraf. "Als je in het peloton rond reed, had je veel voordeel hier. Er waren zeker meer landen die het geprobeerd hebben, maar er waren er ook veel die met het tempo van het peloton de kracht niet hadden om weg te komen."

De Nederlands kampioen probeerde zelf enkele keren te demarreren. "Er zat zeker een selectieve klim in, maar daar had je ook nog wind tegen en vlak daarna kwam het peloton op snelheid weer terug. Als je de vergelijking met het NK-parcours op de VAM-berg trekt, dan is die echt veel selectiever gebleken. Daar had je ook met dit peloton een slijtageslag gekregen. Toen ik het twee ronden geprobeerd had, ben ik me toch op een sprint gaan voorbereiden."

Niet helemaal tevreden

Over de sprint was Van der Poel niet helemaal tevreden. "Het was een loterij in de sprint. Het was op hoge snelheid en je moest snel beslissingen nemen. Ik probeerde door een gaatje te komen, maar Arnaud Démare en Nizzolo trokken naar elkaar toe en toen was de ruimte er niet meer. Ik denk dat ik te laat was gekomen om te winnen, maar het podium had er zeker in gezeten."

Bondscoach Koos Moerenhout kon zijn renners niets verwijten, vond hij. "De factoren waar wij geen invloed op hebben, de zwaarte van het parcours en de lengte van de wedstrijd, wogen zwaar door. Voeg daar aan toe dat er drie landen waren, de Italianen, de Fransen en de Duitsers, die een massasprint wilden. Zij konden op dit parcours de wedstrijd zodanig controleren dat je niet weg kon komen."

Volgens Moerenhout hebben zijn renners er alles aan gedaan om die sprint te ontlopen, maar die kwam er toch. "Ja dan heb je vervolgens de loterij die een massasprint is. Daar had wellicht meer ingezeten, maar Mathieu kwam opgesloten te zitten. We mogen blij zijn met een renner die een verschil kan maken en een sprint kan winnen. Er komen meer kansen."

Meer uit Sport

De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

40 minuten geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

1 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

1 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

2 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

3 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

4 uur geleden
Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

5 uur geleden