Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel: rondje was gemakkelijker dan we hadden gehoopt

Van der Poel: rondje was gemakkelijker dan we hadden gehoopt

PLOUAY (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel had na zijn vierde plaats in de massasprint van het EK wielrennen in Plouay het gevoel dat er meer in had gezeten. Hij moest de titel laten aan de Italiaan Giacomo Nizzolo. "Als team hebben we goed gereden. Ik miste uiteindelijk net even het geluk in de sprint om er echt het maximale voor mezelf uit te halen. Maar ook dat hoort bij de koers."

Volgens Van der Poel heeft het Nederlandse team er alles aan gedaan "Het rondje was iets gemakkelijker dan we vooraf gehoopt hadden", vond hij achteraf. "Als je in het peloton rond reed, had je veel voordeel hier. Er waren zeker meer landen die het geprobeerd hebben, maar er waren er ook veel die met het tempo van het peloton de kracht niet hadden om weg te komen."

De Nederlands kampioen probeerde zelf enkele keren te demarreren. "Er zat zeker een selectieve klim in, maar daar had je ook nog wind tegen en vlak daarna kwam het peloton op snelheid weer terug. Als je de vergelijking met het NK-parcours op de VAM-berg trekt, dan is die echt veel selectiever gebleken. Daar had je ook met dit peloton een slijtageslag gekregen. Toen ik het twee ronden geprobeerd had, ben ik me toch op een sprint gaan voorbereiden."

Niet helemaal tevreden

Over de sprint was Van der Poel niet helemaal tevreden. "Het was een loterij in de sprint. Het was op hoge snelheid en je moest snel beslissingen nemen. Ik probeerde door een gaatje te komen, maar Arnaud Démare en Nizzolo trokken naar elkaar toe en toen was de ruimte er niet meer. Ik denk dat ik te laat was gekomen om te winnen, maar het podium had er zeker in gezeten."

Bondscoach Koos Moerenhout kon zijn renners niets verwijten, vond hij. "De factoren waar wij geen invloed op hebben, de zwaarte van het parcours en de lengte van de wedstrijd, wogen zwaar door. Voeg daar aan toe dat er drie landen waren, de Italianen, de Fransen en de Duitsers, die een massasprint wilden. Zij konden op dit parcours de wedstrijd zodanig controleren dat je niet weg kon komen."

Volgens Moerenhout hebben zijn renners er alles aan gedaan om die sprint te ontlopen, maar die kwam er toch. "Ja dan heb je vervolgens de loterij die een massasprint is. Daar had wellicht meer ingezeten, maar Mathieu kwam opgesloten te zitten. We mogen blij zijn met een renner die een verschil kan maken en een sprint kan winnen. Er komen meer kansen."

Meer uit Sport

Als eerste geplaatste tennisser De Minaur door in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.

3 uur geleden
TeamNL zakt in medailleklassement naar tiende plek, Noren leiden

MILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.

5 uur geleden
Nuis zorgt voor ontspanning bij olympisch debutant De Boo

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."

6 uur geleden
Schaatsers vol bewondering over gouden race Leerdam op 1000 meter

MILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.

7 uur geleden
Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

9 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

9 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

9 uur geleden