Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel raakt leiderstrui in Luxemburg kwijt aan Vansevenant

Van der Poel raakt leiderstrui in Luxemburg kwijt aan Vansevenant

DIEKIRCH (ANP) - Mathieu van der Poel is de leiderstrui in de Ronde van Luxemburg kwijtgeraakt aan Mauri Vansevenant. De Belg van Soudal Quick-Step kwam solo aan in de rit van Rosport naar Diekirch over 201,3 kilometer en had 41 seconden voorsprong op een groepje waarvan Van der Poel de sprint won en als derde eindigde. De Italiaan Davide Formolo werd tweede op 18 seconden.

Vansevenant was in de heuvelachtige rit in de finale weggesprongen met Formolo. De Belg probeerde de Italiaan al op een klimmetje op 12 kilometer van de streep te lossen, maar slaagde daar niet in. Op de laatste beklimming met nog 4 kilometer te gaan lukte dat wel. Klassementsleider Van der Poel ging in de slotfase met de Zwitser Marc Hirschi in de tegenaanval. Het tweetal kwam nog bij een achtervolgend groepje met daarin ook Nederlander Bart Lemmen, maar niet meer bij de twee renners vooraan.

In het algemeen klassement heeft Vansevenant met nog twee etappes te gaan 23 seconden voorsprong op Formolo. Van der Poel volgt op 34 seconden. De vierde etappe van zaterdag is een individuele tijdrit van 15,5 kilometer met start en finish in Differdange.

Motor

Vansevenant had het gevoel dat hij de motor was van de ontsnapping en probeerde Formolo daarom te lossen. "Ik wilde het risico niet lopen en zeker zijn van de zege, dus ging ik er op de laatste klim vol voor", zei de 25-jarige Belg in het flashinterview na afloop. Of hij de leiderstrui kan verdedigen in de tijdrit, durfde hij niet te zeggen. "Dat is niet echt mijn specialiteit, maar we hebben ons doel met de ritzege al behaald."

Voor Vansevenant is het de eerste zege van 2024. Hij won vorig jaar een rit in de Ronde van Oman en in 2021 een eendagskoers in Italiƫ, de GP Industria & Artigianato.

Van der Poel zei in het flashinterview dat hij te weinig ploeggenoten had om de koers te kunnen controleren. "Ik moest op veel aanvallen reageren. Ik ben wel blij met de benen, want het was een heel zware lokale ronde. Het doel was meer om een rit te winnen, dan het algemeen klassement, maar we zullen zien", keek hij vooruit naar de tijdrit.

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

1 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Cataloniƫ rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

1 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

2 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

2 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

3 uur geleden
Picnic PostNL met vijf Nederlandse wielrenners naar Giro d'Italia

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".

6 uur geleden
Chinees Wu (22) op een na jongste wereldkampioen snooker

SHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.

6 uur geleden