Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel raakt leiderstrui in Luxemburg kwijt aan Vansevenant

Van der Poel raakt leiderstrui in Luxemburg kwijt aan Vansevenant

DIEKIRCH (ANP) - Mathieu van der Poel is de leiderstrui in de Ronde van Luxemburg kwijtgeraakt aan Mauri Vansevenant. De Belg van Soudal Quick-Step kwam solo aan in de rit van Rosport naar Diekirch over 201,3 kilometer en had 41 seconden voorsprong op een groepje waarvan Van der Poel de sprint won en als derde eindigde. De Italiaan Davide Formolo werd tweede op 18 seconden.

Vansevenant was in de heuvelachtige rit in de finale weggesprongen met Formolo. De Belg probeerde de Italiaan al op een klimmetje op 12 kilometer van de streep te lossen, maar slaagde daar niet in. Op de laatste beklimming met nog 4 kilometer te gaan lukte dat wel. Klassementsleider Van der Poel ging in de slotfase met de Zwitser Marc Hirschi in de tegenaanval. Het tweetal kwam nog bij een achtervolgend groepje met daarin ook Nederlander Bart Lemmen, maar niet meer bij de twee renners vooraan.

In het algemeen klassement heeft Vansevenant met nog twee etappes te gaan 23 seconden voorsprong op Formolo. Van der Poel volgt op 34 seconden. De vierde etappe van zaterdag is een individuele tijdrit van 15,5 kilometer met start en finish in Differdange.

Motor

Vansevenant had het gevoel dat hij de motor was van de ontsnapping en probeerde Formolo daarom te lossen. "Ik wilde het risico niet lopen en zeker zijn van de zege, dus ging ik er op de laatste klim vol voor", zei de 25-jarige Belg in het flashinterview na afloop. Of hij de leiderstrui kan verdedigen in de tijdrit, durfde hij niet te zeggen. "Dat is niet echt mijn specialiteit, maar we hebben ons doel met de ritzege al behaald."

Voor Vansevenant is het de eerste zege van 2024. Hij won vorig jaar een rit in de Ronde van Oman en in 2021 een eendagskoers in Italië, de GP Industria & Artigianato.

Van der Poel zei in het flashinterview dat hij te weinig ploeggenoten had om de koers te kunnen controleren. "Ik moest op veel aanvallen reageren. Ik ben wel blij met de benen, want het was een heel zware lokale ronde. Het doel was meer om een rit te winnen, dan het algemeen klassement, maar we zullen zien", keek hij vooruit naar de tijdrit.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.

1 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

6 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

7 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

1 dag geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden