Van der Poel profiteert in cross Herentals van pech Van Aert
HERENTALS (ANP) - Mathieu van der Poel heeft in het Belgische Herentals de vierde veldrit om de X2O-Trofee gewonnen. Het was het zevende duel in alle competities deze winter tussen de Nederlander van Alpecin-Fenix en zijn Belgische rivaal Wout van Aert. De stand is nu 4-3 in het voordeel van Van Aert, die in de slotronde te maken kreeg met materiaalpech. Dat voorkwam in Herentals een sprint tussen beiden om de winst.
Voor het klassement doen Van der Poel en Van Aert niet mee. Leider Eli Iserbyt werd derde en de Belg verstevigde zo zijn voorsprong. Nederlands kampioen Lars van der Haar werd vierde, Pim Ronhaar zesde.
Van der Poel en Van Aert hadden in de eerste ronde nog gezelschap van de Belg Jens Adams, maar al snel gaf ook de cross in Herentals het vertrouwde beeld: twee man op kop, de rest er ver achter. Van der Poel meldde vooraf zijn tactiek iets te zullen aanpassen. "Dat is gelukt", constateerde hij na afloop bij tv-zender Sporza. "Ik heb geprobeerd iets meer over te houden voor de laatste anderhalve ronde." Het was de les van Heusden-Zolder, Diegem en Loenhout, crossen waarin hij kort voor de jaarwisseling drie keer op rij werd geklopt door Van Aert.
Lekke band
Overhouden bleek uiteindelijk door de pech van Van Aert niet eens nodig. De Belg van Jumbo-Visma merkte, kort voor de laatste passage door een technisch bosje, aan het schuiven van zijn fiets dat hij met een lekke band kampte. "Ik twijfelde nog om van fiets te wisselen, maar dan win je ook niet", vertelde Van Aert, die zijn rivaal moest laten gaan. "Jammer, ik had hem liever geklopt zonder die lekke band", verklaarde Van der Poel, die niet heel uitbundig juichte. "Het was anders zeker spannend geweest."
Donderdag nemen Van der Poel en Van Aert, de favorieten voor de titel bij het wereldkampioenschap begin februari in Hoogerheide, het opnieuw tegen elkaar op in Koksijde.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
6 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
7 uur geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
17 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
1 dag geleden