Van der Poel pakt ondanks val wereldtitel en volgt Zoetemelk op
GLASGOW (ANP) - Mathieu van der Poel heeft in Glasgow op spectaculaire wijze de wegrace gewonnen bij de WK wielrennen. De 28-jarige Nederlander reed 22 kilometer voor de finish, toen de Italiaanse leider Alberto Bettiol werd bijgehaald, weg uit de groep met de Belg Wout van Aert, de Deen Mads Pedersen en de Sloveen Tadej Pogacar. Van der Poel ging even later in een bocht in de regen hard onderuit, maar hij kon de race met onder meer een bebloede knie en elleboog en kapot tenue vervolgen en zijn voorsprong liep daarna snel weer verder op.
Van der Poel, die de Belg Remco Evenepoel aflost als winnaar, is de eerste Nederlandse wereldkampioen bij de beroepsrenners sinds Joop Zoetemelk in 1985.
Met zijn zege nam Van der Poel revanche voor de mondiale wegwedstrijd van vorig jaar, in september in Wollongong. De Brabander stapte toen na 30 kilometer af. Van der Poel had in de nacht voor de wedstrijd enkele uren op het politiebureau doorgebracht na een aanvaring in het hotel met enkele kinderen die hem met lawaai op de gang hadden wakker gehouden.
Klimaatactivisten
Van Aert eindigde na 271 kilometer op 1.37 van Van der Poel als tweede en Pogacar verzekerde zich (1.45) van het brons.
De wedstrijd moest na 80 kilometer worden onderbroken omdat klimaatactivisten zichzelf hadden vastgeplakt aan het asfalt bij een smalle doorgang tussen startplaats Edinburgh en Glasgow, waar tien lokale ronden moesten worden afgelegd. Het oponthoud duurde meer dan drie kwartier. Op dat moment reden negen renners voorop.
Bettiol
In de zesde van tien rondes viel Van der Poel aan. Hij kreeg onder anderen Van Aert en Pedersen achter zich aan. Pogacar, Bettiol en de Australiër Matthew Dinham sloten nog aan. Maar de Fransen leidden de achtervolging waarna weer een eerste groep van zo'n dertig renners ontstond met onder anderen ook Dylan van Baarle en Remco Evenepoel.
Bettiol was de volgende aanvaller. Bij het ingaan van de achtste ronde had de Italiaan ruim 40 seconden voorsprong. Van Aert, Van der Poel, Pedersen en Pogacar gingen achter Bettiol aan. In de voorlaatste ronde werd Bettiol achterhaald. Het eerst door Van der Poel die er, met nog 22 kilometer te gaan, meteen vandoor ging. Een val leek hem alsnog van de zege te houden, maar Van der Poel richtte zich snel op en reed met meerdere verwondingen overtuigend naar de winst.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
8 minuten geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
55 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
13 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
15 uur geleden