Van der Poel over NK wielrennen: opboksen tegen de grote blokken
HERENTALS (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel vertrekt zondag als een van de grote favorieten voor de Nederlandse titel op de weg. De titel is een groot doel voor de wereldkampioen veldrijden. "Ik hecht belang aan een kampioenschap. Ik vind het vrij speciaal in die trui je land te vertegenwoordigen. En in de koersen val je altijd op met de kampioenstrui", zegt hij in een video van zijn ploeg Alpecin-Fenix.
Van der Poel verwacht een zware koers. "Het is een plaatselijke ronde met de VAM-berg erin en smalle wegen. Het zal wel een slagveld worden. Een Nederlands kampioenschap winnen is lastig voor mij, want ik heb maar twee ploeggenoten en moet dus tegen blokken opboksen van wel vijftien renners. In vorige kampioenschappen heb ik gemerkt hoe moeilijk het is om tegen die blokken te koersen. Een lastig rondje is in mijn voordeel, want dan kunnen de sterke renners zelf voor die afscheiding zorgen."
De Brabander won in 2018 al verrassend het NK. Hij troefde als specialist veldrijden en mountainbiken de erkende mannen van de weg af. "Dat was ook meteen het begin van mijn wegcarrière. Want toen is de beslissing genomen om ook die stap naar de weg te zetten met de ploeg en de klassiekers te betwisten. Die trui heeft toen veel betekend", aldus Van der Poel, die in 2019 op magistrale wijze de Amstel Gold Race won.
Titel
Na het NK richt Van der Poel zich op het EK op de weg op 26 augustus in het Franse Plouay. "Ook daar wil ik voor de titel gaan. Dit kampioenschap is hoog aangeschreven. Het is natuurlijk een atypisch seizoen door die corona, maar ik ben vooral blij dat we weer kunnen koersen. NK en EK heb ik later toegevoegd aan mijn programma, ik heb er wel een beetje naar toe gewerkt."
Van der Poel rijdt geen Tour de France, want zijn ploeg kreeg geen startbewijs. Hij zal wel de Tirreno-Adriatico fietsen. Die Italiaanse etappekoers is van 7 tot en met 13 september; in die periode is de Tour nog volop bezig.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
6 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
11 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
13 uur geleden