Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel over NK wielrennen: opboksen tegen de grote blokken

Van der Poel over NK wielrennen: opboksen tegen de grote blokken

HERENTALS (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel vertrekt zondag als een van de grote favorieten voor de Nederlandse titel op de weg. De titel is een groot doel voor de wereldkampioen veldrijden. "Ik hecht belang aan een kampioenschap. Ik vind het vrij speciaal in die trui je land te vertegenwoordigen. En in de koersen val je altijd op met de kampioenstrui", zegt hij in een video van zijn ploeg Alpecin-Fenix.

Van der Poel verwacht een zware koers. "Het is een plaatselijke ronde met de VAM-berg erin en smalle wegen. Het zal wel een slagveld worden. Een Nederlands kampioenschap winnen is lastig voor mij, want ik heb maar twee ploeggenoten en moet dus tegen blokken opboksen van wel vijftien renners. In vorige kampioenschappen heb ik gemerkt hoe moeilijk het is om tegen die blokken te koersen. Een lastig rondje is in mijn voordeel, want dan kunnen de sterke renners zelf voor die afscheiding zorgen."

De Brabander won in 2018 al verrassend het NK. Hij troefde als specialist veldrijden en mountainbiken de erkende mannen van de weg af. "Dat was ook meteen het begin van mijn wegcarrière. Want toen is de beslissing genomen om ook die stap naar de weg te zetten met de ploeg en de klassiekers te betwisten. Die trui heeft toen veel betekend", aldus Van der Poel, die in 2019 op magistrale wijze de Amstel Gold Race won.

Titel

Na het NK richt Van der Poel zich op het EK op de weg op 26 augustus in het Franse Plouay. "Ook daar wil ik voor de titel gaan. Dit kampioenschap is hoog aangeschreven. Het is natuurlijk een atypisch seizoen door die corona, maar ik ben vooral blij dat we weer kunnen koersen. NK en EK heb ik later toegevoegd aan mijn programma, ik heb er wel een beetje naar toe gewerkt."

Van der Poel rijdt geen Tour de France, want zijn ploeg kreeg geen startbewijs. Hij zal wel de Tirreno-Adriatico fietsen. Die Italiaanse etappekoers is van 7 tot en met 13 september; in die periode is de Tour nog volop bezig.

Meer uit Sport

Zilver voor shorttrackers op gemengde aflossing in Gdansk

GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.

1 uur geleden
Brand wint in Tabor eerste wedstrijd om wereldbeker veldrijden

TABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.

2 uur geleden
Norris vindt diskwalificatie bij GP van Las Vegas 'frustrerend'

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

4 uur geleden
Spanning stijgt in Formule 1 na diskwalificatie Norris en Piastri

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.

5 uur geleden
Norris en Piastri mogelijk gestraft na Grote Prijs van Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.

7 uur geleden
Norris noemt Verstappen verdiende winnaar: heb het zelf verpest

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris gaf na afloop van de Grote Prijs van Las Vegas ruiterlijk toe dat Max Verstappen verdiend had gewonnen. "Als je twintig seconden voorsprong hebt, dan ben je echt de beste", zei de Brit na afloop. Norris eindigde als tweede in de Amerikaanse gokstad, maar blijft leider in het kampioenschap van de Formule 1.

8 uur geleden
Stoere praat McLaren stimuleerde Verstappen 'nog harder' te gaan

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris vocht in de Grote Prijs van Las Vegas een kansloos duel uit met Max Verstappen. De Nederlander was niet alleen veel sneller in zijn Red Bull, stoere praatjes van McLaren over de boordradio maakten nog meer strijdlust los bij de viervoudig wereldkampioen.

8 uur geleden