Van der Poel over de Tour: er liggen kansen
ANTWERPEN (ANP) - Een dag na de presentatie van het parcours van de Ronde van Frankrijk in 2021 laat Mathieu van der Poel weten dat hij het evenement ziet als een ontdekkingstocht. "Dat moet het voor mij worden", aldus de renner van Alpecin-Fenix, die niet eerder aan de Tour deelnam.
"Vooral in de eerste weken liggen er kansen", zegt Van der Poel. "Ik heb sinds gisteravond al wat gelezen, voornamelijk over de eerste week en de 'waaieretappes' die worden voorspeld. Het volledig parcours moet ik nog eens goed in detail bekijken. Daar is het nu nog wat te vroeg voor."
Van der Poel, die in voorbereiding op het seizoen in het veldrijden even wat rust neemt, vervolgt: "Wat ik wel al heb geleerd? De eerste en tweede rit zijn qua profiel iets op de maat van 'punchers'. Maar zo’n openingsrit winnen is volgens mij allesbehalve een sinecure. Bijna het hele peloton wil dan scoren."
Waaieretappes
Met waar hij eventueel zou kunnen toeslaan is de winnaar van de Ronde van Vlaanderen van dit seizoen nog niet zo bezig. "Met onze ploeg moeten we mikken op één ritzege. Als je ziet hoeveel ploegen na drie weken met lege handen huiswaarts keren, dan zou onze Tour na één etappezege al geslaagd zijn. Hoe dan ook hebben we als team bijzonder hard gewerkt om hier te staan. Daar mogen we trots op zijn."
Tourbaas Christian Prudhomme voorspelt in de eerste tien dagen maar liefst vier à vijf potentiële 'waaieretappes'. Van der Poel: "In theorie zou mij dat zeker moeten liggen, maar waaiers in de Tour zijn toch vaak anders, lijkt me. Het gaat er véél zenuwachtiger en hectischer aan toe door de klassementsmannen die geen tijd mogen verliezen of net tijd willen winnen. Even afwachten dus."
Geen concrete plannen
Behoren een groene of zelfs gele trui tot de mogelijkheden in de openingsweek? "Met geel ben ik zeker niet bezig", reageert Van der Poel. "Op papier zijn die eerste twee ritten iets voor renners zoals ik, maar het zal afwachten zijn hoe het in de praktijk allemaal voelt. Groen? Als er een optie is, wil ik er zeker voor gaan, maar ik denk dat het bovenal afhankelijk is van het verloop van de eerste Tour-week. Hoe realistisch de ambities zijn, moet dan duidelijk worden."
Concreet zijn de plannen voor het komend seizoen voor de renner nog niet. "We zijn op dit moment nog niet bezig met een specifiek plan voor juli 2021, omdat dat simpelweg te vroeg is en te afhankelijk van een heleboel andere factoren. Wel staat vast dat ik - als er niets verandert qua data - zowel aan de start van de Tour sta, als aan de start van de Olympische Spelen mountainbiken. Hoe we die puzzel op de beste manier kunnen leggen, zullen we later bekijken."
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.
17 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.
17 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.
23 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.
1 dag geleden