Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel opnieuw oppermachtig in E3 Saxo Classic

Van der Poel opnieuw oppermachtig in E3 Saxo Classic

HARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor het tweede jaar op rij de E3 Saxo Classic gewonnen. De 30-jarige wielrenner van Alpecin-Deceuninck kwam net als een jaar eerder na 208,8 kilometer solo aan in het Belgische Harelbeke. Mads Pedersen uit Denemarken werd op ruim een minuut tweede. De Italiaan Filippo Ganna kwam nog een minuut later als derde over de streep.

Voor Van der Poel is het de derde overwinning op de weg dit jaar. Hij won eerder de Samyn Classic en afgelopen zaterdag voor de tweede keer de klassieker Milaan - Sanremo. Het is de achtste Nederlandse overwinning in de wedstrijd die voorheen de E3 Prijs heette. Jan Raas won de wielerkoers vanaf 1979 drie keer op rij.

De E3 Saxo Classic stond vooraf in het teken van het eerste duel tussen Van der Poel en Wout van Aert, de winnaar van de edities van 2022 en 2023. De Belg van Visma - Lease a Bike had Milaan Sanremo overgeslagen.

Taaienberg

Nadat een vroege breuk in het peloton na een valpartij was hersteld en een groepje met Julius van den Berg was teruggepakt, maakten de wielrenners zich op voor de finale met de Taaienberg op 80 kilometer van de finish. Vlak daarvoor waren de Deen Casper Pedersen en de Belg Aimé De Gendt weggereden.

Op de Taaienberg kon Van der Poel als enige het tempo van Mads Pedersen volgen. Ganna, afgelopen zaterdag al tweede in Sanremo, wist met de nodige moeite nog aan te sluiten. Het trio raapte de twee koplopers op. De achtervolging werd geleid door de Amerikaan Matteo Jorgenson van Visma-Lease a Bike, maar het gat was al snel meer dan een minuut. Van Aert zat niet in de eerste groep achtervolgers.

Oude Kwaremont

Van der Poel plaatste zijn aanval niet op de Paterberg, zoals een jaar eerder, maar iets later op de Oude Kwaremont. Alleen Mads Pedersen kon hem even volgen, maar moest hem ook laten gaan. De Nederlander had al snel 20 seconden voorsprong en begon in de regen aan een indrukwekkende solo van ruim 30 kilometer.

Meer uit Sport

Formule 1-team Cadillac rijdt vanaf 2026 met Bottas en Pérez

LONDON (ANP/RTR) - Het nieuwe Amerikaanse Formule 1-team Cadillac heeft de Fin Valtteri Bottas en de Mexicaan Sergio Pérez aangekondigd als rijders voor komend seizoen. Cadillac maakt dan als elfde team zijn entree in de koningsklasse van de autosport.

1 uur geleden
Venus Williams verliest direct bij rentree op haar 25e US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Venus Williams is bij haar 25e deelname aan het hoofdtoernooi van de US Open in de eerste ronde uitgeschakeld. De als elfde geplaatste Tsjechische Karolina Muchova was in drie sets te sterk voor de 45-jarige tweevoudig winnares, die na een jaar afwezigheid haar rentree vierde op het laatste grandslamtoernooi van het jaar: 6-3 2-6 6-1.

6 uur geleden
Alcaraz begint met overtuigende zege en nieuw kapsel aan US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spanjaard Carlos Alcaraz is met een overtuigende overwinning begonnen aan de US Open. Met een nieuw en kortgeschoren kapsel won de nummer 2 van de plaatsingslijst in drie sets van de ongeplaatste Amerikaan Reilly Opelka: 6-4 7-5 6-4.

6 uur geleden
Van de Zandschulp verliest in eerste ronde US Open van Rune

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de eerste ronde van de US Open niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 29-jarige Nederlander verloor in drie sets van de als elfde geplaatste Deen Holger Rune: 3-6 6-7 (4) 6-7 (2). De partij duurde precies drie uur.

14 uur geleden
Australian Open-winnares Keys strandt direct op US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Madison Keys is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De als zesde geplaatste Amerikaanse, die begin dit jaar de Australian Open op haar naam schreef, moest haar meerdere erkennen in de Mexicaanse Renata Zarazúa: 7-6 (10) 6-7 (3) 5-7.

18 uur geleden
Coach Meuwly: mijn best gedaan om atlete Sedney te helpen

ARNHEM (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly zegt dat hij alles heeft gedaan wat in zijn macht ligt om de heikele situatie rond atlete Zoë Sedney goed te begeleiden. De talentvolle atlete verliet sportcentrum Papendal nadat de mannelijke teamgenoot die haar ongevraagd filmde tijdens een vrijpartij mocht terugkeren bij de trainingsploeg.

19 uur geleden
Verplichte wangslijmtest afgenomen bij vrouwen atletiekploeg

ARNHEM (ANP) - Bij alle atletes van de Nederlandse atletiekploeg voor de WK in Tokio is recent een wangslijmtest afgenomen om te bepalen of ze ook biologisch gezien een vrouw zijn. De mondiale atletiekbond heeft de test verplicht gesteld voor atleten die in de vrouwencategorie willen uitkomen. De uitslagen zijn nog niet allemaal binnen bij de Atletiekunie, meldt een woordvoerster van de bond.

20 uur geleden