Van der Poel opnieuw favoriet in strijd over kasseien
COMPIÈGNE (ANP) - Met een kleine 56 kilometer aan kasseistroken wacht de renners in Parijs-Roubaix een van de zwaarste koersen van het jaar. Tussen startplaats Compiègne en de wielerbaan van Roubaix, waar traditioneel wordt gefinisht, zijn die stroken in een totaal van 280 af te leggen kilometers verdeeld over 29 zogenoemde sectoren.
Over de aanloop naar de twaalfde sector ontstond wat rumoer. De organisatie meldde eerder in de week net voor het beruchte Trouée d'Arenberg - beter bekend als het Bos van Wallers - een chicane te hebben aangelegd om de snelheid van het aanstormende peloton te verminderen. Mathieu van der Poel, winnaar van de editie van vorig jaar en opnieuw favoriet, reageerde op X ('is dit een grap') verre van enthousiast. Een andere oud-winnaar, Dylan van Baarle, toonde zich op hetzelfde medium juist ingenomen met het besluit.
De klassieker begint om 11.10 uur. De eerste renner wordt rond 17.15 uur in Roubaix verwacht.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
6 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
10 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
10 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
11 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
11 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
13 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
15 uur geleden