Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel: opletten op Kemmelberg

Van der Poel: opletten op Kemmelberg

IEPER (ANP) - Bij zijn debuut in Gent-Wevelgem finishte Mathieu van der Poel vorig jaar als vierde. Anderhalf jaar later noemt hij die dag nog steeds een van de zwaarste uit zijn loopbaan. "De doorkomsten op de Kemmelberg waren lastig, maar ervoor hadden we door de wind zeker zo veel afgezien", vertelde de renner van Alpecin-Fenix voor de start bij Sporza.

Van der Poel en de Belg Wout van Aert gelden als de topfavorieten voor de koers die door het wegvallen van de Amstel Gold Race en Parijs-Roubaix een van de weinige kansen is op klassiek succes. De Gold Race zou zaterdag verreden zijn, maar de coronamaatregelen voorkwamen dat. Ook Parijs-Roubaix, die over twee weken het klassieke voorjaar zou afsluiten, ligt er om die reden inmiddels uit.

"Er staat weer een straffe wind, maar ik denk dat de rondjes rond de Kemmelberg beslissend zullen zijn", keek Van der Poel vooruit. "Ik zie daar bij de laatste doorkomst wel een groepje wegrijden en vooruit blijven tot aan de finish. Mijn opdracht is om mee te zitten als een selecte groep wegrijdt." Met Tim Merlier heeft Van der Poel nog een kanshebber in de ploeg, voor als het op een sprint van een grotere groep aankomt. "Tim moet gewoon overleven. Lukt dat dan hebben we twee speerpunten." De finish wordt verwacht rond 16.00 uur.

Meer uit Sport

'Homerunkoning Hendrik': politiek en sport niet met elkaar mengen

MIAMI (ANP) - Veel sporten kunnen een voorbeeld nemen aan de World Baseball Classic (WBC), waar sport en politiek zoveel mogelijk gescheiden worden. Dat zegt honkbalinternational Hendrik Clementina (28) in aanloop naar het eerste duel van het Nederlandse Koninkrijksteam op het officieuze WK van vrijdag tegen Venezuela. De tegenstander van Oranje is gewoon welkom in Miami, ondanks de gespannen relatie met de VS en de arrestatie van president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse elitetroepen.

2 uur geleden
Honkballers winnen laatste oefenduel voor World Baseball Classic

PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.

9 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft Dubai verlaten

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.

21 uur geleden
Trump: maakt me helemaal niets uit of Iran meedoet aan WK

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.

23 uur geleden
Voetbalsters beginnen WK-kwalificatie met gelijkspel in Polen

GDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.

1 dag geleden
Profar na bericht over doping uit basis Nederlands honkbalteam

SARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.

1 dag geleden
Honkbalinternational Profar in aanloop naar WBC positief getest

ATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.

1 dag geleden