Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel: opletten op Kemmelberg

Van der Poel: opletten op Kemmelberg

IEPER (ANP) - Bij zijn debuut in Gent-Wevelgem finishte Mathieu van der Poel vorig jaar als vierde. Anderhalf jaar later noemt hij die dag nog steeds een van de zwaarste uit zijn loopbaan. "De doorkomsten op de Kemmelberg waren lastig, maar ervoor hadden we door de wind zeker zo veel afgezien", vertelde de renner van Alpecin-Fenix voor de start bij Sporza.

Van der Poel en de Belg Wout van Aert gelden als de topfavorieten voor de koers die door het wegvallen van de Amstel Gold Race en Parijs-Roubaix een van de weinige kansen is op klassiek succes. De Gold Race zou zaterdag verreden zijn, maar de coronamaatregelen voorkwamen dat. Ook Parijs-Roubaix, die over twee weken het klassieke voorjaar zou afsluiten, ligt er om die reden inmiddels uit.

"Er staat weer een straffe wind, maar ik denk dat de rondjes rond de Kemmelberg beslissend zullen zijn", keek Van der Poel vooruit. "Ik zie daar bij de laatste doorkomst wel een groepje wegrijden en vooruit blijven tot aan de finish. Mijn opdracht is om mee te zitten als een selecte groep wegrijdt." Met Tim Merlier heeft Van der Poel nog een kanshebber in de ploeg, voor als het op een sprint van een grotere groep aankomt. "Tim moet gewoon overleven. Lukt dat dan hebben we twee speerpunten." De finish wordt verwacht rond 16.00 uur.

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

2 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

3 uur geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

4 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

7 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

7 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

11 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

13 uur geleden