Van der Poel: opletten op Kemmelberg
IEPER (ANP) - Bij zijn debuut in Gent-Wevelgem finishte Mathieu van der Poel vorig jaar als vierde. Anderhalf jaar later noemt hij die dag nog steeds een van de zwaarste uit zijn loopbaan. "De doorkomsten op de Kemmelberg waren lastig, maar ervoor hadden we door de wind zeker zo veel afgezien", vertelde de renner van Alpecin-Fenix voor de start bij Sporza.
Van der Poel en de Belg Wout van Aert gelden als de topfavorieten voor de koers die door het wegvallen van de Amstel Gold Race en Parijs-Roubaix een van de weinige kansen is op klassiek succes. De Gold Race zou zaterdag verreden zijn, maar de coronamaatregelen voorkwamen dat. Ook Parijs-Roubaix, die over twee weken het klassieke voorjaar zou afsluiten, ligt er om die reden inmiddels uit.
"Er staat weer een straffe wind, maar ik denk dat de rondjes rond de Kemmelberg beslissend zullen zijn", keek Van der Poel vooruit. "Ik zie daar bij de laatste doorkomst wel een groepje wegrijden en vooruit blijven tot aan de finish. Mijn opdracht is om mee te zitten als een selecte groep wegrijdt." Met Tim Merlier heeft Van der Poel nog een kanshebber in de ploeg, voor als het op een sprint van een grotere groep aankomt. "Tim moet gewoon overleven. Lukt dat dan hebben we twee speerpunten." De finish wordt verwacht rond 16.00 uur.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
2 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
1 dag geleden