Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel op de mountainbike op jacht naar olympisch goud

Van der Poel op de mountainbike op jacht naar olympisch goud

TOKIO (ANP) - Mathieu van der Poel werd in het veldrijden Europees- en wereldkampioen, won klassiekers op de weg, droeg het geel in de Tour de France en nu wil hij als mountainbiker olympisch goud pakken. De alleskunner op de fiets begint om 08.00 uur Nederlandse tijd in Izu, op zo'n 100 kilometer van Tokio, aan de olympische race. Van der Poel wil de prestatie evenaren van Bart Brentjens, die in 1996 de eerste olympisch kampioen mountainbiken werd.

Zwemmer Arno Kamminga is een belangrijke medaillekandidaat op de 100 meter schoolslag. Kamminga lijkt de enige die de Britse titelverdediger Adam Peaty enigszins kan bedreigen. De finale begint om 04.12 uur in het Tokyo Aquatics Centre. Daar vlakbij spelen de waterpolosters hun eerste groepswedstrijd, tegen Australië (11.20 uur).

De handboogschutters hopen na het zilver voor Gabriela Schloesser en Steve Wijler in de gemengde teamwedstrijd ook een medaille te pakken in de landenwedstrijd voor mannen. Wijler, Sjef van den Berg en Gijs Broeksma kwalificeerden zich als nummer 2 van de voorronde rechtstreeks voor de kwartfinales.

Skateboarden

Roos Zwetsloot en Keet Oldenbeuving, die vrijdag bij de openingsceremonie de Nederlandse vlag droeg, komen in actie op de nieuwe olympische sport skateboarden. Hun teamgenoot Candy Jacobs zit sinds woensdag in quarantaine vanwege een positieve coronatest.

De hockeysters komen al om 03.00 uur in actie, tegen Ierland. Judoka Sanne Verhagen gaat in de Budokan op jacht naar een medaille in de klasse tot 57 kilogram. Voor tafeltennisster Britt Eerland en badmintonner Mark Caljouw beginnen de Spelen maandag ook.

Meer uit Sport

Antonelli in GP China op een na jongste winnaar Formule 1-race

SHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.

1 uur geleden
Verstappen valt uit in Grote Prijs van China met motorprobleem

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft het einde van de Grote Prijs van China niet gehaald. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest zijn auto tien ronden voor het einde van de race naar de pitstraat sturen met een haperende motor.

1 uur geleden
FIA bevestigt schrappen Formule 1-races Bahrein en Saudi-Arabië

SHANGHAI (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft bevestigd dat de Grote Prijzen van Bahrein en Saudi-Arabië niet doorgaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender. Hoewel beide organisaties het niet specifiek vermelden, is het onwaarschijnlijk dat de twee races later dit jaar worden ingehaald. Het betekent dat er dit jaar niet 24, maar 22 races worden verreden.

1 uur geleden
Tennisser Medvedev brengt Alcaraz eerste nederlaag van 2026 toe

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft een einde gemaakt aan de ongeslagen status van Carlos Alcaraz dit jaar. Na zestien overwinningen op rij volgde in de halve finale van het masterstoernooi in Indian Wells de eerste nederlaag voor de Spaanse nummer 1 van de wereld. Medvedev, die elfde staat op de wereldranglijst, troefde Alcaraz af in twee sets: 6-3 7-6 (3).

3 uur geleden
Nog drie Iraanse voetbalsters zien af van asielaanvraag Australië

CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.

6 uur geleden
Zeven paralympiërs naar sluitingsceremonie in Cortina

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.

12 uur geleden
Jens van 't Wout grijpt zilver op 500 meter op WK shorttrack

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.

13 uur geleden