Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel op de mountainbike op jacht naar olympisch goud

Van der Poel op de mountainbike op jacht naar olympisch goud

TOKIO (ANP) - Mathieu van der Poel werd in het veldrijden Europees- en wereldkampioen, won klassiekers op de weg, droeg het geel in de Tour de France en nu wil hij als mountainbiker olympisch goud pakken. De alleskunner op de fiets begint om 08.00 uur Nederlandse tijd in Izu, op zo'n 100 kilometer van Tokio, aan de olympische race. Van der Poel wil de prestatie evenaren van Bart Brentjens, die in 1996 de eerste olympisch kampioen mountainbiken werd.

Zwemmer Arno Kamminga is een belangrijke medaillekandidaat op de 100 meter schoolslag. Kamminga lijkt de enige die de Britse titelverdediger Adam Peaty enigszins kan bedreigen. De finale begint om 04.12 uur in het Tokyo Aquatics Centre. Daar vlakbij spelen de waterpolosters hun eerste groepswedstrijd, tegen Australië (11.20 uur).

De handboogschutters hopen na het zilver voor Gabriela Schloesser en Steve Wijler in de gemengde teamwedstrijd ook een medaille te pakken in de landenwedstrijd voor mannen. Wijler, Sjef van den Berg en Gijs Broeksma kwalificeerden zich als nummer 2 van de voorronde rechtstreeks voor de kwartfinales.

Skateboarden

Roos Zwetsloot en Keet Oldenbeuving, die vrijdag bij de openingsceremonie de Nederlandse vlag droeg, komen in actie op de nieuwe olympische sport skateboarden. Hun teamgenoot Candy Jacobs zit sinds woensdag in quarantaine vanwege een positieve coronatest.

De hockeysters komen al om 03.00 uur in actie, tegen Ierland. Judoka Sanne Verhagen gaat in de Budokan op jacht naar een medaille in de klasse tot 57 kilogram. Voor tafeltennisster Britt Eerland en badmintonner Mark Caljouw beginnen de Spelen maandag ook.

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

6 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

8 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

9 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

9 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

10 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

11 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

13 uur geleden