Van der Poel op de mountainbike op jacht naar olympisch goud
TOKIO (ANP) - Mathieu van der Poel werd in het veldrijden Europees- en wereldkampioen, won klassiekers op de weg, droeg het geel in de Tour de France en nu wil hij als mountainbiker olympisch goud pakken. De alleskunner op de fiets begint om 08.00 uur Nederlandse tijd in Izu, op zo'n 100 kilometer van Tokio, aan de olympische race. Van der Poel wil de prestatie evenaren van Bart Brentjens, die in 1996 de eerste olympisch kampioen mountainbiken werd.
Zwemmer Arno Kamminga is een belangrijke medaillekandidaat op de 100 meter schoolslag. Kamminga lijkt de enige die de Britse titelverdediger Adam Peaty enigszins kan bedreigen. De finale begint om 04.12 uur in het Tokyo Aquatics Centre. Daar vlakbij spelen de waterpolosters hun eerste groepswedstrijd, tegen Australië (11.20 uur).
De handboogschutters hopen na het zilver voor Gabriela Schloesser en Steve Wijler in de gemengde teamwedstrijd ook een medaille te pakken in de landenwedstrijd voor mannen. Wijler, Sjef van den Berg en Gijs Broeksma kwalificeerden zich als nummer 2 van de voorronde rechtstreeks voor de kwartfinales.
Skateboarden
Roos Zwetsloot en Keet Oldenbeuving, die vrijdag bij de openingsceremonie de Nederlandse vlag droeg, komen in actie op de nieuwe olympische sport skateboarden. Hun teamgenoot Candy Jacobs zit sinds woensdag in quarantaine vanwege een positieve coronatest.
De hockeysters komen al om 03.00 uur in actie, tegen Ierland. Judoka Sanne Verhagen gaat in de Budokan op jacht naar een medaille in de klasse tot 57 kilogram. Voor tafeltennisster Britt Eerland en badmintonner Mark Caljouw beginnen de Spelen maandag ook.
Meer uit Sport
BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
11 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
16 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
22 uur geleden