Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel ook in vijfde cross oppermachtig

Van der Poel ook in vijfde cross oppermachtig

BESANÇON (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in zijn vijfde veldrit van het seizoen weinig last gehad van zijn concurrentie. De wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck reed in de wereldbekerwedstrijd in het Franse Besançon al snel weg bij Toon Aerts en finishte uiteindelijk twintig seconden eerder dan de Belg. De 29-jarige Nederlander won zijn vorige vier veldritten ook al overtuigend.

Van der Poel hoefde het in zijn eerste wedstrijden niet op te nemen tegen rivaal Wout van Aert, die zijn veldritseizoen later begon en ook nog ziek werd. Vrijdag in Loenhout reed de Belg zijn eerste cross, met de vierde plaats als resultaat. Van der Poel won met een voorsprong van veertien seconden op de Belgen Thibau Nys en Laurens Sweeck.

Aan het eind van de eerste ronde in Besançon reed Van der Poel nog samen met Aerts, maar daarna reed de Nederlander weg. Al snel verloor Aerts Van der Poel uit het oog en zag vervolgens dat de wereldkampioen hem niet meer liet terugkeren. Niels Vandeputte werd derde op ruim een halve minuut van Van der Poel.

Crossparcours

"We hebben in Besançon een echt crossparcours gekregen. Ik had vooral de focus gelegd om geen fouten te maken en dat is me eigenlijk wel goed gelukt. Zeker op een omloop als vandaag ben ik redelijk goed uit de problemen gebleven", aldus Van der Poel. "Het makkelijkst rijd je hier rond als je je eigen lijnen kunt kiezen. De bochten lagen er eveneens gevaarlijk bij. Ik maakte elke passage steeds een andere keuze om die bochten aan te snijden, maar dat bleek soms niet echt een goede beslissing."

Van der Poel start maandag niet in de avondcross van Diegem, maar gaat op nieuwjaarsdag, tijdens de GP Sven Nys, wel op jacht naar zijn zesde opeenvolgende zege dit seizoen. "Ik doe morgen een lange training. Dinsdag ga ik wat rust nemen en woensdag wacht er al meteen een nieuwe cross voor mij", sprak Van der Poel.

Meer uit Sport

Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

11 minuten geleden
Bobsleeërs kijken met gemengde gevoelens terug op twee runs

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."

53 minuten geleden
Velzeboer vol ongeloof na tweede gouden medaille in Milaan

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.

1 uur geleden
Velzeboer wint op Spelen na 500 meter ook goud op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.

1 uur geleden
Del Toro wint ingekorte openingsrit UAE Tour, Bol tweede

LIWA PALACE (ANP) - Isaac del Toro heeft de eerste etappe van de UAE Tour gewonnen. De Mexicaan van UAE Team Emirates was de snelste in de oplopende laatste kilometer van een verder vlakke etappe. De Nederlandse sprinter Cees Bol snelde naar plek twee.

1 uur geleden
Nederland passeert VS in medailleklassement en staat nu derde

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de derde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

1 uur geleden
Velzeboer wint op Spelen na 500 meter ook goud op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in Milaan haar tweede olympische titel gewonnen. De 24-jarige Nederlandse was maandag de snelste in de finale van de 1000 meter. Donderdag behaalde Velzeboer al goud op de 500 meter.

1 uur geleden