Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel ook in vijfde cross oppermachtig

Van der Poel ook in vijfde cross oppermachtig

BESANÇON (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in zijn vijfde veldrit van het seizoen weinig last gehad van zijn concurrentie. De wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck reed in de wereldbekerwedstrijd in het Franse Besançon al snel weg bij Toon Aerts en finishte uiteindelijk twintig seconden eerder dan de Belg. De 29-jarige Nederlander won zijn vorige vier veldritten ook al overtuigend.

Van der Poel hoefde het in zijn eerste wedstrijden niet op te nemen tegen rivaal Wout van Aert, die zijn veldritseizoen later begon en ook nog ziek werd. Vrijdag in Loenhout reed de Belg zijn eerste cross, met de vierde plaats als resultaat. Van der Poel won met een voorsprong van veertien seconden op de Belgen Thibau Nys en Laurens Sweeck.

Aan het eind van de eerste ronde in Besançon reed Van der Poel nog samen met Aerts, maar daarna reed de Nederlander weg. Al snel verloor Aerts Van der Poel uit het oog en zag vervolgens dat de wereldkampioen hem niet meer liet terugkeren. Niels Vandeputte werd derde op ruim een halve minuut van Van der Poel.

Crossparcours

"We hebben in Besançon een echt crossparcours gekregen. Ik had vooral de focus gelegd om geen fouten te maken en dat is me eigenlijk wel goed gelukt. Zeker op een omloop als vandaag ben ik redelijk goed uit de problemen gebleven", aldus Van der Poel. "Het makkelijkst rijd je hier rond als je je eigen lijnen kunt kiezen. De bochten lagen er eveneens gevaarlijk bij. Ik maakte elke passage steeds een andere keuze om die bochten aan te snijden, maar dat bleek soms niet echt een goede beslissing."

Van der Poel start maandag niet in de avondcross van Diegem, maar gaat op nieuwjaarsdag, tijdens de GP Sven Nys, wel op jacht naar zijn zesde opeenvolgende zege dit seizoen. "Ik doe morgen een lange training. Dinsdag ga ik wat rust nemen en woensdag wacht er al meteen een nieuwe cross voor mij", sprak Van der Poel.

Meer uit Sport

Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

24 minuten geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

12 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

12 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

12 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

13 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

13 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

1 dag geleden