Van der Poel ook in vijfde cross oppermachtig
BESANÇON (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in zijn vijfde veldrit van het seizoen weinig last gehad van zijn concurrentie. De wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck reed in de wereldbekerwedstrijd in het Franse Besançon al snel weg bij Toon Aerts en finishte uiteindelijk twintig seconden eerder dan de Belg. De 29-jarige Nederlander won zijn vorige vier veldritten ook al overtuigend.
Van der Poel hoefde het in zijn eerste wedstrijden niet op te nemen tegen rivaal Wout van Aert, die zijn veldritseizoen later begon en ook nog ziek werd. Vrijdag in Loenhout reed de Belg zijn eerste cross, met de vierde plaats als resultaat. Van der Poel won met een voorsprong van veertien seconden op de Belgen Thibau Nys en Laurens Sweeck.
Aan het eind van de eerste ronde in Besançon reed Van der Poel nog samen met Aerts, maar daarna reed de Nederlander weg. Al snel verloor Aerts Van der Poel uit het oog en zag vervolgens dat de wereldkampioen hem niet meer liet terugkeren. Niels Vandeputte werd derde op ruim een halve minuut van Van der Poel.
Crossparcours
"We hebben in Besançon een echt crossparcours gekregen. Ik had vooral de focus gelegd om geen fouten te maken en dat is me eigenlijk wel goed gelukt. Zeker op een omloop als vandaag ben ik redelijk goed uit de problemen gebleven", aldus Van der Poel. "Het makkelijkst rijd je hier rond als je je eigen lijnen kunt kiezen. De bochten lagen er eveneens gevaarlijk bij. Ik maakte elke passage steeds een andere keuze om die bochten aan te snijden, maar dat bleek soms niet echt een goede beslissing."
Van der Poel start maandag niet in de avondcross van Diegem, maar gaat op nieuwjaarsdag, tijdens de GP Sven Nys, wel op jacht naar zijn zesde opeenvolgende zege dit seizoen. "Ik doe morgen een lange training. Dinsdag ga ik wat rust nemen en woensdag wacht er al meteen een nieuwe cross voor mij", sprak Van der Poel.
Meer uit Sport
LOENHOUT (ANP/BELGA) - Veldrijder Joris Nieuwenhuis neemt maandag deel aan de Azencross in het Belgische Loenhout, een wedstrijd om de X2O-trofee. Hij kondigde zaterdag nog een pauze aan vanwege knieklachten. De Nederlander van Ridley Racing Team laat zondag de wereldbekercross van Dendermonde wel schieten.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
20 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
1 dag geleden