Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel ook in vijfde cross oppermachtig

Van der Poel ook in vijfde cross oppermachtig

BESANÇON (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in zijn vijfde veldrit van het seizoen weinig last gehad van zijn concurrentie. De wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck reed in de wereldbekerwedstrijd in het Franse Besançon al snel weg bij Toon Aerts en finishte uiteindelijk twintig seconden eerder dan de Belg. De 29-jarige Nederlander won zijn vorige vier veldritten ook al overtuigend.

Van der Poel hoefde het in zijn eerste wedstrijden niet op te nemen tegen rivaal Wout van Aert, die zijn veldritseizoen later begon en ook nog ziek werd. Vrijdag in Loenhout reed de Belg zijn eerste cross, met de vierde plaats als resultaat. Van der Poel won met een voorsprong van veertien seconden op de Belgen Thibau Nys en Laurens Sweeck.

Aan het eind van de eerste ronde in Besançon reed Van der Poel nog samen met Aerts, maar daarna reed de Nederlander weg. Al snel verloor Aerts Van der Poel uit het oog en zag vervolgens dat de wereldkampioen hem niet meer liet terugkeren. Niels Vandeputte werd derde op ruim een halve minuut van Van der Poel.

Crossparcours

"We hebben in Besançon een echt crossparcours gekregen. Ik had vooral de focus gelegd om geen fouten te maken en dat is me eigenlijk wel goed gelukt. Zeker op een omloop als vandaag ben ik redelijk goed uit de problemen gebleven", aldus Van der Poel. "Het makkelijkst rijd je hier rond als je je eigen lijnen kunt kiezen. De bochten lagen er eveneens gevaarlijk bij. Ik maakte elke passage steeds een andere keuze om die bochten aan te snijden, maar dat bleek soms niet echt een goede beslissing."

Van der Poel start maandag niet in de avondcross van Diegem, maar gaat op nieuwjaarsdag, tijdens de GP Sven Nys, wel op jacht naar zijn zesde opeenvolgende zege dit seizoen. "Ik doe morgen een lange training. Dinsdag ga ik wat rust nemen en woensdag wacht er al meteen een nieuwe cross voor mij", sprak Van der Poel.

Meer uit Sport

Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

34 minuten geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

1 uur geleden
Picnic PostNL met vijf Nederlandse wielrenners naar Giro d'Italia

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".

4 uur geleden
Chinees Wu (22) op een na jongste wereldkampioen snooker

SHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.

4 uur geleden
Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

17 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

21 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

1 dag geleden