Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel ook in Parijs-Roubaix klasse apart

Van der Poel ook in Parijs-Roubaix klasse apart

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor het tweede jaar op rij de wielerklassieker Parijs-Roubaix gewonnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck overklaste zijn tegenstanders door er ditmaal op 60 kilometer voor de finish alleen vandoor te gaan. Vorige week won de wereldkampioen al de Ronde van Vlaanderen na een solo van 45 kilometer.

Van der Poel heeft nu zes overwinningen in zogenoemde Monumenten uit de wielersport op zijn erelijst staan. Hij won de Ronde van Vlaanderen drie keer, Parijs-Roubaix dus voor de tweede keer en was vorig jaar de beste in Milaan-Sanremo. De 29-jarige Van der Poel staat volgende week aan de start in de Amstel Gold Race maar heeft vooral zijn zinnen gezet op Luik-Bastenaken-Luik, een week later.

Drie minuten achter Van der Poel werd zijn Belgische ploeggenoot Jasper Philipsen tweede, net voor de Deen Mads Pedersen en de Duitser Nils Politt.

Chicana

Kort voor de gevreesde kasseistrook Trouée d'Arenberg had Pedersen op kop van een grote groep met vrijwel alle favorieten als eerste de chicane bereikt, die het tempo moest afremmen voordat de renners het beruchte Bos van Wallers inreden. Die opzet slaagde, maar pech was er wel voor Visma's Tim van Dijke, die meteen na de U-bocht lek reed. Diens broer Mick was wel mee toen Van der Poel versnelde. Dat gold ook voor Pedersen en Philipsen. Maar de Belg had ook een lekke band en het drietal vooraan werd ingelopen door een omvangrijke groep.

Op de kasseien van Orchies, 60 kilometer voor de finish, versnelde Van der Poel. Niemand kon volgen. Het was na zijn solo in de Ronde van Vlaanderen een nog uitdagendere manier om te winnen. Pedersen leidde de achtervolging. Maar de Deen werd ontmoedigd door Philipsen en Gianni Vermeersch, ook een ploeggenoot van Van der Poel, die in zijn wiel meereden. Binnen de kortste keren had de wereldkampioen meer dan een minuut voorsprong op vijf achtervolgers: Philipsen, Pedersen, de Zwitser Stefan Küng, Politt en de Nieuw-Zeelander Laurence Pithie, de verrassing van dit voorjaar.

Van der Poel moest alleen nog heel over de laatste kasseistroken komen voordat hij op het velodrome van Roubaix aan een ereronde kon beginnen. Daar was tijd genoeg voor. De marge was zo groot dat hij op het middenterrein ploeggenoot Philipsen nog kon aanmoedigen in de sprint voor de tweede plaats.

Meer uit Sport

Trainer Van Velde voltooit levenswerk met goud sprintster Kok

MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.

10 minuten geleden
Nederland na goud Kok en zilver Leerdam vierde in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.

2 uur geleden
Vittozzi bezorgt gastland Italië eerste biatlongoud bij OS ooit

ANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.

2 uur geleden
De Minaur slaat in derde finale toe en ziet naam op boarding Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.

2 uur geleden
Kok pakt eerste Nederlandse goud bij vrouwen op 500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.

3 uur geleden
Schaatsers als vierde naar halve finale ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.

3 uur geleden
Van Es en Verbaandert winnen in Monaco met wegrecords 5 kilometer

MONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.

4 uur geleden