Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel ook in Parijs-Roubaix klasse apart

Van der Poel ook in Parijs-Roubaix klasse apart

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor het tweede jaar op rij de wielerklassieker Parijs-Roubaix gewonnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck overklaste zijn tegenstanders door er ditmaal op 60 kilometer voor de finish alleen vandoor te gaan. Vorige week won de wereldkampioen al de Ronde van Vlaanderen na een solo van 45 kilometer.

Van der Poel heeft nu zes overwinningen in zogenoemde Monumenten uit de wielersport op zijn erelijst staan. Hij won de Ronde van Vlaanderen drie keer, Parijs-Roubaix dus voor de tweede keer en was vorig jaar de beste in Milaan-Sanremo. De 29-jarige Van der Poel staat volgende week aan de start in de Amstel Gold Race maar heeft vooral zijn zinnen gezet op Luik-Bastenaken-Luik, een week later.

Drie minuten achter Van der Poel werd zijn Belgische ploeggenoot Jasper Philipsen tweede, net voor de Deen Mads Pedersen en de Duitser Nils Politt.

Chicana

Kort voor de gevreesde kasseistrook Trouée d'Arenberg had Pedersen op kop van een grote groep met vrijwel alle favorieten als eerste de chicane bereikt, die het tempo moest afremmen voordat de renners het beruchte Bos van Wallers inreden. Die opzet slaagde, maar pech was er wel voor Visma's Tim van Dijke, die meteen na de U-bocht lek reed. Diens broer Mick was wel mee toen Van der Poel versnelde. Dat gold ook voor Pedersen en Philipsen. Maar de Belg had ook een lekke band en het drietal vooraan werd ingelopen door een omvangrijke groep.

Op de kasseien van Orchies, 60 kilometer voor de finish, versnelde Van der Poel. Niemand kon volgen. Het was na zijn solo in de Ronde van Vlaanderen een nog uitdagendere manier om te winnen. Pedersen leidde de achtervolging. Maar de Deen werd ontmoedigd door Philipsen en Gianni Vermeersch, ook een ploeggenoot van Van der Poel, die in zijn wiel meereden. Binnen de kortste keren had de wereldkampioen meer dan een minuut voorsprong op vijf achtervolgers: Philipsen, Pedersen, de Zwitser Stefan Küng, Politt en de Nieuw-Zeelander Laurence Pithie, de verrassing van dit voorjaar.

Van der Poel moest alleen nog heel over de laatste kasseistroken komen voordat hij op het velodrome van Roubaix aan een ereronde kon beginnen. Daar was tijd genoeg voor. De marge was zo groot dat hij op het middenterrein ploeggenoot Philipsen nog kon aanmoedigen in de sprint voor de tweede plaats.

Meer uit Sport

Wielerlegende Merckx denkt dat Pogačar Tourrecord gaat verbreken

PARIJS (ANP/DPA) - Wielerlegende Eddy Merckx denkt dat Tadej Pogačar het recordaantal eindzeges in de Tour de France gaat verbreken. De Sloveen staat op het punt om zondag zijn vijfde Ronde van Frankrijk te winnen, evenveel als recordhouders Merckx, Jacques Anquetil, Bernard Hinault en Miguel Indurain.

1 uur geleden
Verstappen door straffen Hamilton en Antonelli naar vierde plek

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start in de Grote Prijs van Hongarije zondag vanaf de vierde plaats. Door de gridstraffen van de Brit Lewis Hamilton en de Italiaan Kimi Antonelli is de Red Bull-coureur twee plaatsen opgeschoven.

15 uur geleden
PSV in oefenwedstrijd tegen Villarreal hard onderuit

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de oefenwedstrijd tegen Villarreal in eigen huis met 3-1 verloren. Het was de voorlaatste oefenwedstrijd voordat de landskampioen het volgende week zondag opneemt tegen bekerwinnaar AZ om de Johan Cruijff Schaal.

15 uur geleden
Hamilton naast Verstappen bij start Hongarije na straf

BOEDAPEST (ANP) - Lewis Hamilton start zondag vanaf de vijfde plek in de Grote Prijs van Hongarije. De Britse Ferrari-coureur is als straf drie plaatsen teruggezet op de startgrid omdat hij de Australiër Oscar Piastri van McLaren had gehinderd in diens snelle ronde. Hamilton staat nu op de derde startrij naast Max Verstappen.

16 uur geleden
Evenepoel heeft gemengde gevoelens na tweede plek in Alpe d'Huez

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel stond met gemengde gevoelens aan de eindstreep van de voorlaatste etappe in de Tour de France naar Alpe d'Huez. De Belg werd tweede in de etappe en verzekerde zich daarmee ook zo goed als zeker van de tweede plaats in het eindklassement. Voor de ritzege kwam hij 26 seconden tekort ten opzichte van Richard Carapaz, die vanuit de vroege ontsnapping zijn tweede zege van deze Tour boekte.

16 uur geleden
Pedersen wint puntenklassement Tour dankzij aanvallen in Alpen

ALPE D'HUEZ (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen (30) heeft zich zaterdag verzekerd van de eindzege in het puntenklassement in de Tour de France, mits hij de ronde zondag uitrijdt. De groenetruidrager van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waardoor hij in de slotetappe naar Parijs niet meer te achterhalen is door de Belgische sprinter Jasper Philipsen.

16 uur geleden
Arensman gehavend na laatste bergetappe Tour naar Alpe d'Huez

ALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman is zaterdag gehavend aangekomen in Alpe d'Huez na de koninginnenrit van de Tour de France. De Nederlander van Netcompany-Ineos ging gedurende de etappe in de aanval, maar kwam in de afdaling van de Col du Galibier ten val.

17 uur geleden