Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel ook in Parijs-Roubaix klasse apart

Van der Poel ook in Parijs-Roubaix klasse apart

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor het tweede jaar op rij de wielerklassieker Parijs-Roubaix gewonnen. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck overklaste zijn tegenstanders door er ditmaal op 60 kilometer voor de finish alleen vandoor te gaan. Vorige week won de wereldkampioen al de Ronde van Vlaanderen na een solo van 45 kilometer.

Van der Poel heeft nu zes overwinningen in zogenoemde Monumenten uit de wielersport op zijn erelijst staan. Hij won de Ronde van Vlaanderen drie keer, Parijs-Roubaix dus voor de tweede keer en was vorig jaar de beste in Milaan-Sanremo. De 29-jarige Van der Poel staat volgende week aan de start in de Amstel Gold Race maar heeft vooral zijn zinnen gezet op Luik-Bastenaken-Luik, een week later.

Drie minuten achter Van der Poel werd zijn Belgische ploeggenoot Jasper Philipsen tweede, net voor de Deen Mads Pedersen en de Duitser Nils Politt.

Chicana

Kort voor de gevreesde kasseistrook Trouée d'Arenberg had Pedersen op kop van een grote groep met vrijwel alle favorieten als eerste de chicane bereikt, die het tempo moest afremmen voordat de renners het beruchte Bos van Wallers inreden. Die opzet slaagde, maar pech was er wel voor Visma's Tim van Dijke, die meteen na de U-bocht lek reed. Diens broer Mick was wel mee toen Van der Poel versnelde. Dat gold ook voor Pedersen en Philipsen. Maar de Belg had ook een lekke band en het drietal vooraan werd ingelopen door een omvangrijke groep.

Op de kasseien van Orchies, 60 kilometer voor de finish, versnelde Van der Poel. Niemand kon volgen. Het was na zijn solo in de Ronde van Vlaanderen een nog uitdagendere manier om te winnen. Pedersen leidde de achtervolging. Maar de Deen werd ontmoedigd door Philipsen en Gianni Vermeersch, ook een ploeggenoot van Van der Poel, die in zijn wiel meereden. Binnen de kortste keren had de wereldkampioen meer dan een minuut voorsprong op vijf achtervolgers: Philipsen, Pedersen, de Zwitser Stefan Küng, Politt en de Nieuw-Zeelander Laurence Pithie, de verrassing van dit voorjaar.

Van der Poel moest alleen nog heel over de laatste kasseistroken komen voordat hij op het velodrome van Roubaix aan een ereronde kon beginnen. Daar was tijd genoeg voor. De marge was zo groot dat hij op het middenterrein ploeggenoot Philipsen nog kon aanmoedigen in de sprint voor de tweede plaats.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor zakt flink op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.

1 uur geleden
Griekspoor dinsdag in laatste partij op baan 6 op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.

9 uur geleden
Coureur Russell blij dat hij weer op het hoogste treetje staat

SPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.

16 uur geleden
Opnieuw titel voor Visser en Enser op slotdag NK, ook goud Wevers

ROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).

16 uur geleden
Hitte heeft amper vat op bezoekersaantallen TT van Assen

ASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."

17 uur geleden
Wielrenster Nooijen verovert eerste nationale titel op de weg

NIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.

17 uur geleden
Verstappen noemt tweede plaats in Oostenrijk heel positief

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italië nipt voor.

18 uur geleden