Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel onnavolgbaar naar zesde wereldtitel veldrijden

Van der Poel onnavolgbaar naar zesde wereldtitel veldrijden

TABOR (ANP) - Mathieu van der Poel heeft in het Tsjechische Tabor zijn zesde wereldtitel in het veldrijden veroverd. De 29-jarige Nederlander, ook regerend wereldkampioen op de weg, was zoals verwacht een klasse apart op het loodzware parcours waarop hij de hele wedstrijd alleen voorop reed.

Met Joris Nieuwenhuis was ook het zilver voor Nederland. De Belg Michael Vanthourenhout, de regerend Europees kampioen, finishte als derde.

Van der Poel werd op hetzelfde parcours in 2015 de jongste wereldkampioen ooit. Daarna was hij ook de beste op de WK's van 2019, 2020, 2021 en 2023. Deze winter reed hij veertien veldritten waarvan hij er dertien won.

Titelverdediger

Van der Poel was bij de start het snelst weg, met de Belg Niels Vandeputte en Nieuwenhuis. De titelverdediger versnelde en reed niet veel later alleen voorop, met alleen nog Nieuwenhuis enigszins in zijn buurt. Bij de eerste doorkomst bedroeg het verschil tussen beide Nederlanders 8 seconden. De eerste achtervolgers reden al op 24 seconden van de leider.

Nieuwenhuis hield het verschil met Van der Poel lang rond de 10 seconden en werd van achteruit amper bedreigd. Na twee ronden volgde Pim Ronhaar als derde Nederlander op 42 seconden met Vanthourenhout in zijn buurt.

Tweede deel

Halverwege volgde Nieuwenhuis op een halve minuut. Europees kampioen Vanthourenhout en Ronhaar begonnen aan het tweede deel van de cross met een kleine minuut achterstand, maar de Belg versnelde en ging op jacht naar de tweede Nederlander.

Bij het ingaan van de laatste ronde was het verschil tussen beide kandidaten voor zilver 12 seconden. Vanthourenhout kon het gat niet dichten op de Achterhoeker, die anderhalf jaar geleden het wegwielrennen weer verruilde voor de modder. Zijn landgenoot Ronhaar werd vierde.

Meer uit Sport

Tennisster Gauff boos over uitzenden kapotslaan racket

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.

4 uur geleden
Alcaraz voor het eerst naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.

7 uur geleden
Verstappen voor het eerst circuit op met nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.

8 uur geleden
Bijna 20.000 kaarten verkocht voor TeamNL Huis bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.

9 uur geleden
Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

13 uur geleden
Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

1 dag geleden
Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.

1 dag geleden