Van der Poel onnavolgbaar naar zesde wereldtitel veldrijden
TABOR (ANP) - Mathieu van der Poel heeft in het Tsjechische Tabor zijn zesde wereldtitel in het veldrijden veroverd. De 29-jarige Nederlander, ook regerend wereldkampioen op de weg, was zoals verwacht een klasse apart op het loodzware parcours waarop hij de hele wedstrijd alleen voorop reed.
Met Joris Nieuwenhuis was ook het zilver voor Nederland. De Belg Michael Vanthourenhout, de regerend Europees kampioen, finishte als derde.
Van der Poel werd op hetzelfde parcours in 2015 de jongste wereldkampioen ooit. Daarna was hij ook de beste op de WK's van 2019, 2020, 2021 en 2023. Deze winter reed hij veertien veldritten waarvan hij er dertien won.
Titelverdediger
Van der Poel was bij de start het snelst weg, met de Belg Niels Vandeputte en Nieuwenhuis. De titelverdediger versnelde en reed niet veel later alleen voorop, met alleen nog Nieuwenhuis enigszins in zijn buurt. Bij de eerste doorkomst bedroeg het verschil tussen beide Nederlanders 8 seconden. De eerste achtervolgers reden al op 24 seconden van de leider.
Nieuwenhuis hield het verschil met Van der Poel lang rond de 10 seconden en werd van achteruit amper bedreigd. Na twee ronden volgde Pim Ronhaar als derde Nederlander op 42 seconden met Vanthourenhout in zijn buurt.
Tweede deel
Halverwege volgde Nieuwenhuis op een halve minuut. Europees kampioen Vanthourenhout en Ronhaar begonnen aan het tweede deel van de cross met een kleine minuut achterstand, maar de Belg versnelde en ging op jacht naar de tweede Nederlander.
Bij het ingaan van de laatste ronde was het verschil tussen beide kandidaten voor zilver 12 seconden. Vanthourenhout kon het gat niet dichten op de Achterhoeker, die anderhalf jaar geleden het wegwielrennen weer verruilde voor de modder. Zijn landgenoot Ronhaar werd vierde.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.
4 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.
5 uur geledenSUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
22 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
1 dag geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
1 dag geleden