Van der Poel nog vier jaar bij wielerploeg Alpecin-Fenix
BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt ook de komende vier jaar bij de Belgische wielerploeg Alpecin-Fenix. De 26-jarige wegrenner, veldrijder en mountainbiker maakt al tien jaar deel uit van het team dat onder leiding staat van de Belgische broers Christoph en Philip Roodhooft. Zijn nieuwe verbintenis loopt tot het einde van 2025.
"Ik ben erg blij met dit contract bij het team dat voelt als mijn tweede familie", reageerde Van der Poel, die herstelt van een blessure na een val in de olympische mountainbikerace. "Ik heb het echt naar mijn zin en de ploeg heeft zich net als ikzelf de afgelopen jaren geweldig ontwikkeld."
Van der Poels oude verbintenis liep nog tot eind 2023. De ploeg gaat sinds vorig jaar als Alpecin-Fenix door het leven, daarvoor heette het team onder meer Corendon-Circus. Met name de laatste jaren bezorgde Van der Poel het team grote successen op de weg met zeges in onder meer in de Amstel Gold Race en de Ronde van Vlaanderen. Dit jaar debuteerde Alpecin-Fenix in de Tour de France waarin Van der Poel een rit won en zes dagen de gele trui droeg.
Uniek
"Het is best uniek dat ik al zo lang bij dezelfde ploeg rijd en dat ook de komende jaren blijf doen. Misschien sluit ik mijn loopbaan ooit wel af zonder voor een andere ploeg te hebben gereden. Ik kijk nooit te ver vooruit maar wereldkampioen worden in drie verschillende disciplines is wel een droom voor me die hopelijk uitkomt. Het ligt voor de hand dat ik tot de Spelen van Parijs 2024 het veldrijden, wegwielrennen en mountainbiken blijf combineren", aldus Van der Poel.
In het veldrijden heeft hij al vier wereldtitels bij de elite op zak. Op de weg strandde in 2019 in Yorkshire een poging, terwijl hij als mountainbiker zijn droom olympisch kampioen te worden in Tokio zag vervliegen door een val. Door de gevolgen moest hij afzeggen voor het WK van vorige week.
"We willen een stabiele ploeg zijn en blijven groeien. Mathieu is een van de pijlers van onze ploeg. Het is daarom van groot belang dat hij nog eens vier jaar bij ons rijdt", liet Christoph Roodhooft weten. "Hij geeft daarmee ook een signaal af naar ploeggenoten en sponsors."
Meer uit Sport
LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
5 minuten geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
20 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
20 uur geleden