Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel nog vier jaar bij wielerploeg Alpecin-Fenix

Van der Poel nog vier jaar bij wielerploeg Alpecin-Fenix

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt ook de komende vier jaar bij de Belgische wielerploeg Alpecin-Fenix. De 26-jarige wegrenner, veldrijder en mountainbiker maakt al tien jaar deel uit van het team dat onder leiding staat van de Belgische broers Christoph en Philip Roodhooft. Zijn nieuwe verbintenis loopt tot het einde van 2025.

"Ik ben erg blij met dit contract bij het team dat voelt als mijn tweede familie", reageerde Van der Poel, die herstelt van een blessure na een val in de olympische mountainbikerace. "Ik heb het echt naar mijn zin en de ploeg heeft zich net als ikzelf de afgelopen jaren geweldig ontwikkeld."

Van der Poels oude verbintenis liep nog tot eind 2023. De ploeg gaat sinds vorig jaar als Alpecin-Fenix door het leven, daarvoor heette het team onder meer Corendon-Circus. Met name de laatste jaren bezorgde Van der Poel het team grote successen op de weg met zeges in onder meer in de Amstel Gold Race en de Ronde van Vlaanderen. Dit jaar debuteerde Alpecin-Fenix in de Tour de France waarin Van der Poel een rit won en zes dagen de gele trui droeg.

Uniek

"Het is best uniek dat ik al zo lang bij dezelfde ploeg rijd en dat ook de komende jaren blijf doen. Misschien sluit ik mijn loopbaan ooit wel af zonder voor een andere ploeg te hebben gereden. Ik kijk nooit te ver vooruit maar wereldkampioen worden in drie verschillende disciplines is wel een droom voor me die hopelijk uitkomt. Het ligt voor de hand dat ik tot de Spelen van Parijs 2024 het veldrijden, wegwielrennen en mountainbiken blijf combineren", aldus Van der Poel.

In het veldrijden heeft hij al vier wereldtitels bij de elite op zak. Op de weg strandde in 2019 in Yorkshire een poging, terwijl hij als mountainbiker zijn droom olympisch kampioen te worden in Tokio zag vervliegen door een val. Door de gevolgen moest hij afzeggen voor het WK van vorige week.

"We willen een stabiele ploeg zijn en blijven groeien. Mathieu is een van de pijlers van onze ploeg. Het is daarom van groot belang dat hij nog eens vier jaar bij ons rijdt", liet Christoph Roodhooft weten. "Hij geeft daarmee ook een signaal af naar ploeggenoten en sponsors."

Meer uit Sport

Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

50 minuten geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

59 minuten geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

2 uur geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

4 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

10 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden