Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel nog vier jaar bij wielerploeg Alpecin-Fenix

Van der Poel nog vier jaar bij wielerploeg Alpecin-Fenix

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt ook de komende vier jaar bij de Belgische wielerploeg Alpecin-Fenix. De 26-jarige wegrenner, veldrijder en mountainbiker maakt al tien jaar deel uit van het team dat onder leiding staat van de Belgische broers Christoph en Philip Roodhooft. Zijn nieuwe verbintenis loopt tot het einde van 2025.

"Ik ben erg blij met dit contract bij het team dat voelt als mijn tweede familie", reageerde Van der Poel, die herstelt van een blessure na een val in de olympische mountainbikerace. "Ik heb het echt naar mijn zin en de ploeg heeft zich net als ikzelf de afgelopen jaren geweldig ontwikkeld."

Van der Poels oude verbintenis liep nog tot eind 2023. De ploeg gaat sinds vorig jaar als Alpecin-Fenix door het leven, daarvoor heette het team onder meer Corendon-Circus. Met name de laatste jaren bezorgde Van der Poel het team grote successen op de weg met zeges in onder meer in de Amstel Gold Race en de Ronde van Vlaanderen. Dit jaar debuteerde Alpecin-Fenix in de Tour de France waarin Van der Poel een rit won en zes dagen de gele trui droeg.

Uniek

"Het is best uniek dat ik al zo lang bij dezelfde ploeg rijd en dat ook de komende jaren blijf doen. Misschien sluit ik mijn loopbaan ooit wel af zonder voor een andere ploeg te hebben gereden. Ik kijk nooit te ver vooruit maar wereldkampioen worden in drie verschillende disciplines is wel een droom voor me die hopelijk uitkomt. Het ligt voor de hand dat ik tot de Spelen van Parijs 2024 het veldrijden, wegwielrennen en mountainbiken blijf combineren", aldus Van der Poel.

In het veldrijden heeft hij al vier wereldtitels bij de elite op zak. Op de weg strandde in 2019 in Yorkshire een poging, terwijl hij als mountainbiker zijn droom olympisch kampioen te worden in Tokio zag vervliegen door een val. Door de gevolgen moest hij afzeggen voor het WK van vorige week.

"We willen een stabiele ploeg zijn en blijven groeien. Mathieu is een van de pijlers van onze ploeg. Het is daarom van groot belang dat hij nog eens vier jaar bij ons rijdt", liet Christoph Roodhooft weten. "Hij geeft daarmee ook een signaal af naar ploeggenoten en sponsors."

Meer uit Sport

Tennisster Svitolina wint masterstoernooi Rome voor derde keer

ROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.

2 uur geleden
Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

6 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

6 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

7 uur geleden
Álex Márquez wint sprintrace bij Grote Prijs van Catalonië

MONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.

7 uur geleden
Team Verstappen is begonnen aan de 24 uur van de Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.

9 uur geleden
Schilder werpt kogel over magische grens van 21 meter

SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.

11 uur geleden