Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel niet in Omloop, wel in Kuurne

Van der Poel niet in Omloop, wel in Kuurne

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel zal zondag deelnemen aan de wielerkoers Kuurne-Brussel-Kuurne. Van der Poel moest maandag, een dag na zijn zege in de eerste etappe, de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten verlaten omdat er in de begeleidingsstaf van wielerploeg Alpecin-Fenix sprake was van een coronabesmetting.

Omloop-organisator Tomas Van den Spiegel liet meteen weten dat Van der Poel welkom was in de Omloop Het Nieuwsblad, waarmee zaterdag het Vlaamse wielerseizoen wordt geopend. Maar de ploegleiding zette de winnaar van de Ronde van Vlaanderen van vorig jaar niet op de lijst van zeven deelnemers en twee reserves die 72 uur voor de koers bij de internationale wielrenunie UCI moest worden ingeleverd. Daardoor is zijn deelname reglementair niet mogelijk.

Voor 'Kuurne' stond de Nederlander wel als reserve vermeld. Donderdag meldde Alpecin-Fenix dat Van der Poel inderdaad aan de start verschijnt.

Goed gevoel

"Ik kom met een goed gevoel aan de start na mijn ritzege in de UAE Tour", lichtte Van der Poel toe. "Het is goed om een extra racedag te hebben voordat ik naar Italië vertrek. Ik verwacht een mooie race waarin we ambitieus mogen zijn. Ik denk dat ik van toegevoegde waarde kan zijn voor Tim Merlier, die voor mij een van de snelste jongens in het peloton is. We kunnen in Kuurne wedden op twee paarden."

Van der Poel blikte nog even terug op zijn snelle vertrek uit de Verenigde Arabische Emiraten. "Ik had natuurlijk graag de UAE Tour willen afronden, vooral omdat we na de openingsetappe met onze ploeg een mooie voorsprong hadden in het klassement en een goed eindklassement mogelijk leek. Maar ik ben ook blij dat we redelijk snel en zonder problemen thuis zijn gekomen en dat onze voorjaarscampagne niet in gevaar is gekomen."

Meer uit Sport

Tennissers Van de Zandschulp en Griekspoor klaar op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.

1 uur geleden
Davis Cup-team speelt tennisduel met Colombia in Den Bosch

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.

4 uur geleden
Turnster Sanne Wevers in trajectselectie voor EK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.

8 uur geleden
Viervoudig Tour-winnaar Froome stopt definitief als wielrenner

BARCELONA (ANP/AFP) - De Britse wielrenner Chris Froome heeft zijn carrière definitief beëindigd. De viervoudig winnaar van de Tour de France zat sinds eind vorig jaar zonder ploeg.

9 uur geleden
Dominant Spanje naar achtste finales WK na 3-0-zege op Oostenrijk

INGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.

12 uur geleden
Infantino: halftime-show finale wordt meest onvergetelijke ooit

INGLEWOOD (ANP) - Gianni Infantino heeft gezegd dat de halftime-show bij de finale van het WK voetbal "de meest onvergetelijke show ooit" zal worden. Dat zei de FIFA-voorzitter tegen televisiezender Fox na afloop van de zestiende finale tussen Spanje en Oostenrijk in Inglewood. Volgens Infantino wordt er in de komende dagen nog een speciaal iemand aangekondigd die in de pauze van de eindstrijd op 19 juli in East Rutherford ook in actie zal komen.

13 uur geleden
Tourpeloton gepresenteerd aan fans voor Sagrada Família

BARCELONA (ANP) - De deelnemers aan de Tour de France zijn voor de Sagrada Família in Barcelona gepresenteerd aan duizenden wielerfans. Tijdens de anderhalf uur durende presentatie kwamen alle renners langs, met de ploeg UAE Team Emirates van viervoudig winnaar en titelverdediger Tadej Pogačar als laatste.

21 uur geleden