Van der Poel niet in Omloop, wel in Kuurne
BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel zal zondag deelnemen aan de wielerkoers Kuurne-Brussel-Kuurne. Van der Poel moest maandag, een dag na zijn zege in de eerste etappe, de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten verlaten omdat er in de begeleidingsstaf van wielerploeg Alpecin-Fenix sprake was van een coronabesmetting.
Omloop-organisator Tomas Van den Spiegel liet meteen weten dat Van der Poel welkom was in de Omloop Het Nieuwsblad, waarmee zaterdag het Vlaamse wielerseizoen wordt geopend. Maar de ploegleiding zette de winnaar van de Ronde van Vlaanderen van vorig jaar niet op de lijst van zeven deelnemers en twee reserves die 72 uur voor de koers bij de internationale wielrenunie UCI moest worden ingeleverd. Daardoor is zijn deelname reglementair niet mogelijk.
Voor 'Kuurne' stond de Nederlander wel als reserve vermeld. Donderdag meldde Alpecin-Fenix dat Van der Poel inderdaad aan de start verschijnt.
Goed gevoel
"Ik kom met een goed gevoel aan de start na mijn ritzege in de UAE Tour", lichtte Van der Poel toe. "Het is goed om een extra racedag te hebben voordat ik naar Italië vertrek. Ik verwacht een mooie race waarin we ambitieus mogen zijn. Ik denk dat ik van toegevoegde waarde kan zijn voor Tim Merlier, die voor mij een van de snelste jongens in het peloton is. We kunnen in Kuurne wedden op twee paarden."
Van der Poel blikte nog even terug op zijn snelle vertrek uit de Verenigde Arabische Emiraten. "Ik had natuurlijk graag de UAE Tour willen afronden, vooral omdat we na de openingsetappe met onze ploeg een mooie voorsprong hadden in het klassement en een goed eindklassement mogelijk leek. Maar ik ben ook blij dat we redelijk snel en zonder problemen thuis zijn gekomen en dat onze voorjaarscampagne niet in gevaar is gekomen."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
14 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Unibet Rose Rockets reist met Dylan Groenewegen en Wout Poels af naar de Ronde van Italië. Het wordt de eerste grote ronde voor de wielerploeg van youtuber en oud-wielrenner Bas Tietema. De ploeg met een sterke Nederlandse inbreng rijdt op een Franse licentie en heeft deelname aan de Tour de France als hoofddoel sinds de oprichting. De Tour heeft Unibet Rose Rockets dit jaar niet uitgenodigd, maar de ploeg maakt zijn grote ronde-debuut in de Giro.
14 uur geledenMARTIGNY (ANP) - Tadej Pogacar heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen en neemt de leiderstrui over van Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. De wereldkampioen van UAE Team Emirates rekende in Martigny in een sprintje af met de Duitser Florian Lipowitz, de Fransman Lenny Martinez en Jørgen Nordhagen uit Noorwegen. In het algemeen klassement heeft de Sloveen zeven seconden voorsprong op nummer 2 Lipowitz.
16 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Ecuadoriaanse wielrenner Richard Carapaz (32) mist de Ronde van Italië omdat hij onvoldoende hersteld is van een blessure. Dat meldt zijn ploeg EF Education - EasyPost woensdag. De Ronde van Italië begint op 8 mei. Carapaz gaat zich voorbereiden op de Ronde van Frankrijk, die 4 juli van start gaat.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
22 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
1 dag geleden