Van der Poel niet in Omloop, wel in Kuurne
BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel zal zondag deelnemen aan de wielerkoers Kuurne-Brussel-Kuurne. Van der Poel moest maandag, een dag na zijn zege in de eerste etappe, de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten verlaten omdat er in de begeleidingsstaf van wielerploeg Alpecin-Fenix sprake was van een coronabesmetting.
Omloop-organisator Tomas Van den Spiegel liet meteen weten dat Van der Poel welkom was in de Omloop Het Nieuwsblad, waarmee zaterdag het Vlaamse wielerseizoen wordt geopend. Maar de ploegleiding zette de winnaar van de Ronde van Vlaanderen van vorig jaar niet op de lijst van zeven deelnemers en twee reserves die 72 uur voor de koers bij de internationale wielrenunie UCI moest worden ingeleverd. Daardoor is zijn deelname reglementair niet mogelijk.
Voor 'Kuurne' stond de Nederlander wel als reserve vermeld. Donderdag meldde Alpecin-Fenix dat Van der Poel inderdaad aan de start verschijnt.
Goed gevoel
"Ik kom met een goed gevoel aan de start na mijn ritzege in de UAE Tour", lichtte Van der Poel toe. "Het is goed om een extra racedag te hebben voordat ik naar Italië vertrek. Ik verwacht een mooie race waarin we ambitieus mogen zijn. Ik denk dat ik van toegevoegde waarde kan zijn voor Tim Merlier, die voor mij een van de snelste jongens in het peloton is. We kunnen in Kuurne wedden op twee paarden."
Van der Poel blikte nog even terug op zijn snelle vertrek uit de Verenigde Arabische Emiraten. "Ik had natuurlijk graag de UAE Tour willen afronden, vooral omdat we na de openingsetappe met onze ploeg een mooie voorsprong hadden in het klassement en een goed eindklassement mogelijk leek. Maar ik ben ook blij dat we redelijk snel en zonder problemen thuis zijn gekomen en dat onze voorjaarscampagne niet in gevaar is gekomen."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.
38 minuten geledenMONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.
1 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Monza. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon zijn zege van afgelopen jaar geen vervolg geven, omdat de Mercedessen van Kim Antonelli en George Russell te snel waren. "Ik ben blij met de derde plaats en dat ik het podium gehaald heb", zei de coureur die als vijfde was gestart. Antonelli pakte de zege.
2 uur geledenCÓRDOBA (ANP) - Wout van Aert heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Vuelta. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 110,2 kilometer tussen Palma del Río en Córdoba de beste van een kopgroep van vijf renners.
2 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 als derde geëindigd. De Red Bull-coureur moest beide Mercedescoureurs voor zich dulden. De zege ging naar de Italiaan Kimi Antonelli voor de Brit George Russell.
2 uur geledenMONZA (ANP) - De Grote Prijs van Italië is stilgelegd na een crash van Charles Leclerc in de Ferrari. De Monegask raakte in de derde ronde de controle over de wagen kwijt en vloog van de baan. Met een rode vlag is de wedstrijd gestopt.
4 uur geledenAFYONKARAHISAR (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings (31) heeft zondag voor de derde keer in zijn carrière de wereldtitel in de MXGP veroverd. In Turkije had hij na de eerste manche al genoeg punten verzameld om dit seizoen niet meer achterhaald te kunnen worden door de Fransman Romain Febvre. De Nederlander won de eerste manche, voor de Sloveen Tim Gajser en Febvre.
5 uur geleden