Van der Poel neemt komende week beslissing over Spelen
LUIK (ANP) - Wereldkampioen Mathieu van der Poel neemt komende week een beslissing over de rest van zijn wielerjaar. De 29-jarige Nederlander wil zijn goede voorjaar, dat hij afsloot met de derde plek in Luik-Bastenaken-Luik, even laten bezinken en zei voor de camera van de NOS volgende week bekend te maken wat zijn plannen zijn voor onder meer de Olympische Spelen.
Tijdens de Spelen van Parijs wil Van der Poel het liefst zowel op de mountainbike als op de wegfiets deelnemen. In dat geval lijkt deelname aan de Tour uitgesloten. "Het kan voor mij alle kanten op, maar ik wil niet twee dingen half doen. Daarbij is de wegrace in Parijs voor mij een unieke kans op een parcours dat me zeker ligt", zei de Nederlander daar in februari over, na het veroveren van zijn zesde wereldtitel in het veldrijden.
Op de weg won Van der Poel dit voorjaar de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. "Mijn voorjaar is zeker geslaagd. Ik ga nu rusten", gaf de renner van Alpecin-Deceuninck aan na afloop van Luik-Bastenaken-Luik.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
10 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
15 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden