Van der Poel naar wereldbekercross Dendermonde, Vos ontbreekt
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt van de veldrijders heeft Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekerwedstrijd in het Belgische Dendermonde op 5 januari. Ook wereldkampioene Fem van Empel staat aan de start. Marianne Vos, die recentelijk haar rentree in het veldrijden maakte, ontbreekt.
"Het is de maand van de finale van de wereldbeker en van de nationale kampioenschappen", kijkt De Knegt vooruit. "En de WK in Liévin zijn ook niet meer ver weg. Bij de mannen - waar Van der Poel momenteel 'outstanding' is - kunnen we nu enkele jonge beloften een kans geven. Bij de vrouwen geldt hetzelfde en heb ik ook plekken ingeruimd voor rensters die niet elke keer opgesteld kunnen worden."
Vos keerde na bijna twee jaar afwezigheid in het veldrijden terug bij de wereldbekerwedstrijd in het Franse Besançon met een vijfde plaats. "Ze ontbreekt nu" zegt De Knegt. "De weken hierna komt Vos wel telkens in actie en ze overweegt het WK te rijden. Ze is in ieder geval veelbelovend begonnen aan haar crosswinter. Annemarie Worst is helaas nog geblesseerd."
Meer uit Sport
MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
15 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
19 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
20 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
21 uur geleden