Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel naar wereldbekercross Dendermonde, Vos ontbreekt

Van der Poel naar wereldbekercross Dendermonde, Vos ontbreekt

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt van de veldrijders heeft Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekerwedstrijd in het Belgische Dendermonde op 5 januari. Ook wereldkampioene Fem van Empel staat aan de start. Marianne Vos, die recentelijk haar rentree in het veldrijden maakte, ontbreekt.

"Het is de maand van de finale van de wereldbeker en van de nationale kampioenschappen", kijkt De Knegt vooruit. "En de WK in Liévin zijn ook niet meer ver weg. Bij de mannen - waar Van der Poel momenteel 'outstanding' is - kunnen we nu enkele jonge beloften een kans geven. Bij de vrouwen geldt hetzelfde en heb ik ook plekken ingeruimd voor rensters die niet elke keer opgesteld kunnen worden."

Vos keerde na bijna twee jaar afwezigheid in het veldrijden terug bij de wereldbekerwedstrijd in het Franse Besançon met een vijfde plaats. "Ze ontbreekt nu" zegt De Knegt. "De weken hierna komt Vos wel telkens in actie en ze overweegt het WK te rijden. Ze is in ieder geval veelbelovend begonnen aan haar crosswinter. Annemarie Worst is helaas nog geblesseerd."

Meer uit Sport

AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

1 uur geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

3 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

5 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

6 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

8 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

8 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

9 uur geleden