Van der Poel naar wereldbekercross Dendermonde, Vos ontbreekt
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt van de veldrijders heeft Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekerwedstrijd in het Belgische Dendermonde op 5 januari. Ook wereldkampioene Fem van Empel staat aan de start. Marianne Vos, die recentelijk haar rentree in het veldrijden maakte, ontbreekt.
"Het is de maand van de finale van de wereldbeker en van de nationale kampioenschappen", kijkt De Knegt vooruit. "En de WK in Liévin zijn ook niet meer ver weg. Bij de mannen - waar Van der Poel momenteel 'outstanding' is - kunnen we nu enkele jonge beloften een kans geven. Bij de vrouwen geldt hetzelfde en heb ik ook plekken ingeruimd voor rensters die niet elke keer opgesteld kunnen worden."
Vos keerde na bijna twee jaar afwezigheid in het veldrijden terug bij de wereldbekerwedstrijd in het Franse Besançon met een vijfde plaats. "Ze ontbreekt nu" zegt De Knegt. "De weken hierna komt Vos wel telkens in actie en ze overweegt het WK te rijden. Ze is in ieder geval veelbelovend begonnen aan haar crosswinter. Annemarie Worst is helaas nog geblesseerd."
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
23 minuten geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
2 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
5 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
5 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
10 uur geleden