Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel na lange voorbereiding gretig voor Tour en WK's

Van der Poel na lange voorbereiding gretig voor Tour en WK's

LA PLAGNE (ANP) - Mathieu van der Poel wil met meer trainen en minder wedstrijden in topvorm beginnen aan de Tour de France en de daaropvolgende WK wielrennen. Een vergelijkbare aanpak leverde hem afgelopen voorjaar de zeges op in de klassiekers Milaan-Sanremo en Parijs-Roubaix. "Met deze voorbereiding voel ik me meer klaar en weer gretig om te racen", zei de kopman van Alpecin-Deceuninck.

Van der Poel is momenteel op hoogtestage in La Plagne en dat gaat volgens hem heel goed. "Er is hier verder niet veel te doen, dus is het gemakkelijk om uren te maken", zei hij. Met een succesvol voorjaar achter de rug bereidt de 28-jarige wielrenner zich met zo'n tien man van de ploeg op hoogte voor op het tweede deel van het seizoen. "Het terug opbouwen van de vorm is niet zo moeilijk. Mijn vorm is heel goed, alles gaat volgens plan", geeft hij aan. De rug van de wielrenner blijft een aandachtspunt. "Ik ga naar de gym en als ik eraan werk blijft het oké en wordt het zelfs beter."

Nieuwe aanpak

Het winnen van een etappe in de Ronde van Frankrijk is een doel voor Van der Poel, maar daarnaast wil hij in goede vorm Parijs halen met het oog op de WK wielrennen die kort daarop volgen in Schotland. Daar doet Van der Poel niet alleen mee aan het WK op de weg, maar daarna ook op de mountainbike. "We zijn toch al in Glasgow, ik ga me aanpassen aan de mountainbike en misschien gebeurt er iets moois."

Van der Poel kijkt er eerst naar uit om voor het eerst met een goede voorbereiding aan de Tour te beginnen. Deze nieuwe aanpak met meer trainen past volgens hem bij het moderne wielrennen, waar in iedere wedstrijd zo'n hoog niveau is dat hij niet meer slecht voorbereid aan de start wil staan. "Ik heb al genoeg wedstrijden gereden, als ik start, wil ik ook zeker zijn dat het telt." Of de nieuwe aanpak hem bevalt? "Het is mooi als het succesvol blijkt", zegt hij.

Echte klimmers

Na de hoogtestage maakt Van der Piel zijn rentree in Dwars door het Hageland en de Ronde van België en niet in de Ronde van Zwitserland. "Ik wil in België voor overwinningen rijden. Het lijkt me beter om daar voluit te gaan dan in Zwitserland in de 'grupetto' te zitten in de bergen."

Daarna zal Van der Poel zich richten op de NK op de weg. "Dat is een moeilijke wedstrijd om te winnen met ploegen die er met twintig renners rijden. Maar ik ga proberen te winnen." Hetzelfde geldt volgens hem voor de openingsetappe van de Tour in het Baskenland in Bilbao. "Die rit is meteen vanaf de start heel zwaar. Ik ga het proberen, maar als de echte klimmers zich gaan bemoeien in de strijd om het geel wordt het lastig voor de klassiekerrenners."

Meer uit Sport

Turnster Sanne Wevers in trajectselectie voor EK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.

2 uur geleden
Viervoudig Tour-winnaar Froome stopt definitief als wielrenner

BARCELONA (ANP/AFP) - De Britse wielrenner Chris Froome heeft zijn carrière definitief beëindigd. De viervoudig winnaar van de Tour de France zat sinds eind vorig jaar zonder ploeg.

2 uur geleden
Dominant Spanje naar achtste finales WK na 3-0-zege op Oostenrijk

INGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.

6 uur geleden
Infantino: halftime-show finale wordt meest onvergetelijke ooit

INGLEWOOD (ANP) - Gianni Infantino heeft gezegd dat de halftime-show bij de finale van het WK voetbal "de meest onvergetelijke show ooit" zal worden. Dat zei de FIFA-voorzitter tegen televisiezender Fox na afloop van de zestiende finale tussen Spanje en Oostenrijk in Inglewood. Volgens Infantino wordt er in de komende dagen nog een speciaal iemand aangekondigd die in de pauze van de eindstrijd op 19 juli in East Rutherford ook in actie zal komen.

6 uur geleden
Tourpeloton gepresenteerd aan fans voor Sagrada Família

BARCELONA (ANP) - De deelnemers aan de Tour de France zijn voor de Sagrada Família in Barcelona gepresenteerd aan duizenden wielerfans. Tijdens de anderhalf uur durende presentatie kwamen alle renners langs, met de ploeg UAE Team Emirates van viervoudig winnaar en titelverdediger Tadej Pogačar als laatste.

14 uur geleden
Duitse media: bondscoach Nagelsmann wordt alsnog ontslagen

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Duitse media stellen dat Julian Nagelsmann alsnog wordt ontslagen als bondscoach van het Duitse voetbalelftal. Bild meldt dat hem al is geadviseerd om de eer aan zichzelf te houden en op te stappen.

15 uur geleden
Pogačar ziet meer concurrenten in Tour dan alleen Vingegaard

BARCELONA (ANP) - Tadej Pogačar denkt niet alleen aan tweevoudig winnaar Jonas Vingegaard als concurrent in de jacht op zijn vijfde eindzege in de Tour de France. "Er zijn er nog wel wat meer die voor de overwinning kunnen gaan. Maar de concurrentie met Jonas is de afgelopen jaren inderdaad boeiend geweest. Ik hoop dat dat nog lang zo doorgaat, want we stuwen elkaar steeds weer naar een hoger niveau", zei de 27-jarige Sloveen van UAE Team Emirates tijdens een persconferentie in Barcelona.

15 uur geleden