Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel mist zege maar helpt teamgenoot Rickaert naar podium

Van der Poel mist zege maar helpt teamgenoot Rickaert naar podium

CHÂTEAUROUX (ANP) - Mathieu van der Poel werd zondag in Châteauroux minder dan een kilometer voor de finish ingehaald door het sprintende peloton. Zo won niet de Nederlander van Alpecin-Deceuninck, maar de Belg Tim Merlier de negende etappe van de Tour de France. "Ik had gehoopt dat het net voldoende was, maar ik heb in ieder geval mijn ploeggenoot Jonas Rickaert kunnen helpen een droom waar te maken", vertelde Van der Poel bij de NOS.

Rickaert had verteld zo graag een keer het podium te mogen betreden tijdens de Tour. Na een lange ontsnapping samen met Van der Poel was er voor de Belg, die als 117e finishte, de prijs van de strijdlust en een huldiging.

Het tweetal had vanaf de start de aanval gekozen en leidde halverwege met een marge van vijf minuten op het peloton. Rickaert moest in de laatste kilometers zijn ploeggenoot laten gaan, Van der Poel kwam net tekort voor een tweede ritzege. "Jammer, ik had gehoopt het net vol te houden. Maar het beste was er ook bij mij wel van af."

Andere insteek

Naast het plan Rickaert te helpen was er ook nog een andere insteek, vertelde Van der Poel. "We wilden de koers hard maken voor Kaden (Groves, de sprinter van de ploeg). Voor hem is het beter als er serieus gekoerst wordt. Met die voorsprong die we hadden, moesten we hopen dat alleen Lidl-Trek zou gaan achtervolgen, zoals gisteren. Maar helaas deden meer ploegen mee."

Ploegleider Christoph Roodhooft zag zijn renners bijna een kunststukje verzorgen. Hij baalde vooral van de wind die nervositeit veroorzaakte in het peloton. "Er ontstonden waaiers en daardoor raakten ze opeens anderhalve minuut van hun voorsprong kwijt", vertelde hij bij tv-zender Sporza. "En met Mathieu alleen voorop werd het lastig met die laatste kilometer licht bergop. Maar het had gekund."

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

11 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

12 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

14 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

15 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

17 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden