Van der Poel met 'beste papieren' op jacht naar recordboeken
HOOGERHEIDE (ANP) - Winnen in Hoogerheide, traditiegetrouw de laatste wedstrijd voor het WK veldrijden, is geen garantie voor succes, merkte Mathieu van der Poel zondag op. "Ik heb WK's verloren terwijl ik hier heel sterk reed en een wereldtitel gepakt na een heel matige cross hier", vertelde de zesvoudig wereldkampioen na zijn overtuigende zege in de laatste wereldbekercross van het seizoen. "Maar uiteraard heb ik de beste papieren."
Zondag wacht in het Franse Liévin een titelstrijd op een vrijwel onbekend parcours. Niemand lijkt ook maar in de buurt te komen van Van der Poel. De Belg Michael Vanthourenhout, die zondag de eindzege in de wereldbeker veiligstelde, finishte in Hoogerheide als tweede op meer dan anderhalve minuut na de winnaar. "Maar de wedstrijd moet nog wel gereden worden, we beginnen straks weer vanaf nul." Bovendien meldde eeuwige rivaal Wout van Aert zondag alsnog naar Liévin af te reizen. De drievoudig wereldkampioen uit België was niet van plan deel te nemen.
De generale was in ieder geval goed. "Een enorm zware wedstrijd waarin ik mijn ding heb kunnen doen. En waarin de pijn aan mijn rib niet erger is geworden." Eind december liep hij bij een val in een cross in Loenhout een ribbreuk op waardoor hij in totaal deze winter maar zeven crossen reed. Die won Van der Poel wel allemaal. "Ik kan alleen maar tevreden zijn. Ik heb nu een paar zware trainingsweken gehad in Spanje. In het verleden had ik na zo'n periode niet aan een dubbelprogramma in het weekeinde erna moeten denken." Hij won zaterdag in Maasmechelen.
Zevende wereldtitel
Een zevende wereldtitel ligt voor het grijpen. Daarmee zou Van der Poel de Belgische recordhouder Erik De Vlaeminck evenaren. "Het WK is uiteraard het hoofddoel van deze winter. In de eerste plaats wil ik nog eens wereldkampioen worden, maar een stukje geschiedenis schrijven is ook leuk. Dat idee is bij mij eigenlijk vorig jaar pas gaan leven. Het record staat al heel lang, dat betekent wel iets."
Midden in de trainingsperiode in Spanje werd hij dertig. "Een beetje een wake-upcall, ik ben geen twintiger meer. Maar ik denk nog zeker twee, drie jaar op de toppen van mijn kunnen te zijn. Verder weet ik het niet. Het houdt natuurlijk een keer op."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
1 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
4 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
6 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
6 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
6 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
12 uur geleden