Van der Poel met 'beste papieren' op jacht naar recordboeken
HOOGERHEIDE (ANP) - Winnen in Hoogerheide, traditiegetrouw de laatste wedstrijd voor het WK veldrijden, is geen garantie voor succes, merkte Mathieu van der Poel zondag op. "Ik heb WK's verloren terwijl ik hier heel sterk reed en een wereldtitel gepakt na een heel matige cross hier", vertelde de zesvoudig wereldkampioen na zijn overtuigende zege in de laatste wereldbekercross van het seizoen. "Maar uiteraard heb ik de beste papieren."
Zondag wacht in het Franse Liévin een titelstrijd op een vrijwel onbekend parcours. Niemand lijkt ook maar in de buurt te komen van Van der Poel. De Belg Michael Vanthourenhout, die zondag de eindzege in de wereldbeker veiligstelde, finishte in Hoogerheide als tweede op meer dan anderhalve minuut na de winnaar. "Maar de wedstrijd moet nog wel gereden worden, we beginnen straks weer vanaf nul." Bovendien meldde eeuwige rivaal Wout van Aert zondag alsnog naar Liévin af te reizen. De drievoudig wereldkampioen uit België was niet van plan deel te nemen.
De generale was in ieder geval goed. "Een enorm zware wedstrijd waarin ik mijn ding heb kunnen doen. En waarin de pijn aan mijn rib niet erger is geworden." Eind december liep hij bij een val in een cross in Loenhout een ribbreuk op waardoor hij in totaal deze winter maar zeven crossen reed. Die won Van der Poel wel allemaal. "Ik kan alleen maar tevreden zijn. Ik heb nu een paar zware trainingsweken gehad in Spanje. In het verleden had ik na zo'n periode niet aan een dubbelprogramma in het weekeinde erna moeten denken." Hij won zaterdag in Maasmechelen.
Zevende wereldtitel
Een zevende wereldtitel ligt voor het grijpen. Daarmee zou Van der Poel de Belgische recordhouder Erik De Vlaeminck evenaren. "Het WK is uiteraard het hoofddoel van deze winter. In de eerste plaats wil ik nog eens wereldkampioen worden, maar een stukje geschiedenis schrijven is ook leuk. Dat idee is bij mij eigenlijk vorig jaar pas gaan leven. Het record staat al heel lang, dat betekent wel iets."
Midden in de trainingsperiode in Spanje werd hij dertig. "Een beetje een wake-upcall, ik ben geen twintiger meer. Maar ik denk nog zeker twee, drie jaar op de toppen van mijn kunnen te zijn. Verder weet ik het niet. Het houdt natuurlijk een keer op."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
2 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
5 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.
6 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.
8 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
12 uur geleden