Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van der Poel met 'beste papieren' op jacht naar recordboeken

Van der Poel met 'beste papieren' op jacht naar recordboeken

HOOGERHEIDE (ANP) - Winnen in Hoogerheide, traditiegetrouw de laatste wedstrijd voor het WK veldrijden, is geen garantie voor succes, merkte Mathieu van der Poel zondag op. "Ik heb WK's verloren terwijl ik hier heel sterk reed en een wereldtitel gepakt na een heel matige cross hier", vertelde de zesvoudig wereldkampioen na zijn overtuigende zege in de laatste wereldbekercross van het seizoen. "Maar uiteraard heb ik de beste papieren."

Zondag wacht in het Franse Liévin een titelstrijd op een vrijwel onbekend parcours. Niemand lijkt ook maar in de buurt te komen van Van der Poel. De Belg Michael Vanthourenhout, die zondag de eindzege in de wereldbeker veiligstelde, finishte in Hoogerheide als tweede op meer dan anderhalve minuut na de winnaar. "Maar de wedstrijd moet nog wel gereden worden, we beginnen straks weer vanaf nul." Bovendien meldde eeuwige rivaal Wout van Aert zondag alsnog naar Liévin af te reizen. De drievoudig wereldkampioen uit België was niet van plan deel te nemen.

De generale was in ieder geval goed. "Een enorm zware wedstrijd waarin ik mijn ding heb kunnen doen. En waarin de pijn aan mijn rib niet erger is geworden." Eind december liep hij bij een val in een cross in Loenhout een ribbreuk op waardoor hij in totaal deze winter maar zeven crossen reed. Die won Van der Poel wel allemaal. "Ik kan alleen maar tevreden zijn. Ik heb nu een paar zware trainingsweken gehad in Spanje. In het verleden had ik na zo'n periode niet aan een dubbelprogramma in het weekeinde erna moeten denken." Hij won zaterdag in Maasmechelen.

Zevende wereldtitel

Een zevende wereldtitel ligt voor het grijpen. Daarmee zou Van der Poel de Belgische recordhouder Erik De Vlaeminck evenaren. "Het WK is uiteraard het hoofddoel van deze winter. In de eerste plaats wil ik nog eens wereldkampioen worden, maar een stukje geschiedenis schrijven is ook leuk. Dat idee is bij mij eigenlijk vorig jaar pas gaan leven. Het record staat al heel lang, dat betekent wel iets."

Midden in de trainingsperiode in Spanje werd hij dertig. "Een beetje een wake-upcall, ik ben geen twintiger meer. Maar ik denk nog zeker twee, drie jaar op de toppen van mijn kunnen te zijn. Verder weet ik het niet. Het houdt natuurlijk een keer op."

Meer uit Sport

Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

1 uur geleden
Franse kampioen Godon boekt tweede zege in Ronde van Romandië

ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.

5 uur geleden
Sinner bereikt voor het eerst finale van tennistoernooi Madrid

MADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.

5 uur geleden
Antonelli ziet aanpassingen in Formule 1 als 'goede eerste stap'

MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.

1 dag geleden
Pogacar sprint naar nieuwe ritzege in Ronde van Romandië

VUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.

1 dag geleden
Belgische tennisser Blockx klopt titelverdediger Ruud in Madrid

MADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Van der Poel wil naar Tour de France en WK mountainbike

BENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.

1 dag geleden