Van der Poel meldt bij rentree nog enige hinder van gebroken rib
MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel blijkt bij zijn val in de veldrit van Loenhout eind december een rib te hebben gebroken. De diagnose die destijds naar buiten werd gebracht door zijn ploeg Alpecin-Deceuninck was dat er sprake was van gekneusde ribben.
"Die rib is wel degelijk gebroken. Het is ook nog niet helemaal aan elkaar gegroeid. Het is onaangenaam rondfietsen, maar toch wel te doen", zei hij zaterdag bij de Vlaamse tv-zender Sporza voorafgaand aan de wereldbekercross van Maasmechelen. Daar maakt Van der Poel zijn rentree na vier weken afwezigheid. Met zijn blessure reed hij op 29 december nog wel de wereldbekerveldrit van Besançon, waar hij zijn vijfde zege in evenzoveel wedstrijden boekte.
"Dit is ook een test voor mij. Op de weg gaat het goed. Mijn conditie zelf is dan ook goed. Maar een cross geeft toch redelijk wat impact. De verkenning viel mee, dus hopelijk de wedstrijd straks ook", aldus de wereldkampioen, die volgende week in het Franse Liévin zijn titel verdedigt.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
15 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
17 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
17 uur geleden